Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  паспорт, заповнений українською
  Головне зображення ілюстративне

  Львів

  У Львові видали паспорт, заповнений українською мовою

  Сьогодні, 7 серпня, один із жителів Львова став першим львів’янином, паспорт якого було заповнено лише українською мовою. Тобто в паспорт, заповнений українською мовою, не було продублювано записи російською.

  Святослав Літинський витратив півроку, аби відсудити своє право отримати паспорт, заповнений українською мовою, без сторінки, що зазвичай заповнюється російською. Апеляція, розгляд якої закінчився в травні цього року, була відхилена, а рішення першої інстанції щодо того, аби надати Святославу право на такий паспорт, було підтримано. А уже 7 серпня він нарешті вперше взяв у руки свій паспорт.

  «У новому паспорті всі записи українською, проте на двомовному бланку. Сторінки в паспорті заповнені лише українською від руки, а написи на бланку – двома мовами», – говорить чоловік журналістам.

  паспорт, заповнений українською
  Святослав згадує, що подібне рішення суду уже було прийнято в Миколаєві. Тоді теж суд дозволив громадянину видати паспорт, що був заповнений лише українською. Щоправда, тоді житель Миколаєва відмовився від паспорта, оскільки на бланках залишалась російська мова.

  Святослав пригадує, що заяву до суду подав раніше, ніж це зробив його “колега” з Миколаєва. Але Львівський суд довше розглядав рішення. Проте львів’янин став першим, хто такий документ отримав.

  Зауважимо, що подібні випадки зустрічалися і раніше. Так, наприклад, четверо громадян із Сумщини, Закарпаття та Київщини отримали паспорти без сторінок, що заповнюються мовою північного сусіда України.

  Слід згадати, що уже незабаром в Україні почнуть видавати посвідчення особи з біометричними даними. Відповідну постанову Кабінету міністрів оприлюднили 25 березня. Нові паспорти будуть меншими, матимуть форму пластикової картки, а також із січня 2016 року в українських паспортах записи транслітеруватимуться латиницею.

  До речі, справа з паспортом – це вже не перший досвід Святослава в подібних судових процесах. У 2013 році Літинський судився із українським представництвом Samsung. Тоді його обурило те, що на пральній машині іноземного виробництва було відсутнє українське маркування. Він домігся у суду навіть більшого, ніж просто наявності українського маркування на побутовій техніці Samsung. Після цього суду усіх виробників пральних машин та іншої техніки в Україні змусили передбачити маркування українською на своїй продукції.

  Також Святославу Літинському належить заслуга в тому, що ПриватБанк тепер змушений видавати виписки та чеки національною мовою.

  Фото: zaxid.net

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх