Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Львівська політехніка та ЛНУ ім. Франка
  Головне зображення ілюстративне

  Львів

  Львівська політехніка та ЛНУ ім. Франка – популярніші, ніж київські ВНЗ

  Львівська політехніка та ЛНУ ім. Франка виявилися більш популярними серед абітурієнтів, ніж престижні київські виші. МОН України опублікувало дані про кількість бажаючих поступити в українські вузи.

  Вчора, 6 серпня, список найпопулярніших у 2015 році серед абітурієнтів вузів оприлюднила Інна Совсун, що займає посаду заступника міністра освіти.

  Як виявилось, найпопулярнішими в Україні цього року стали два львівські вузи. Обидва ВНЗ зі статусом “Національний” обійшли в популярності три топові виші з Києва.

  В першій п’ятірці за кількістю поданих абітурієнтами на вступ документів найвищу позицію зайняв Львівський Національний університет, що носить ім’я “Великого Каменяра” – Івана Франка. Відразу на другій позиції розмістився головний політехнічний вуз Львова.

  Рядки з третього по п’ятий зайняли Київські вузи. При цьому, третя позиція за кількістю поданих заяв – у Київського Національного університету, що носить ім’я Тараса Шевченка. Четвертим у списку виявився Київський політехнічний інститут. Замкнув п’ятірку лідерів у списку Київський авіаційний університет.

  Як підкреслила Інна Совсун, ЛНУ імені Франка уже традиційно займає першу позицію в цьому списку. При цьому Совсун наголосила, що не всім вузам вдалося впоратися з обсягами державних замовлень. Як сказала заступник міністра, деякі вузи просили зменшити ці обсяги, оскільки в них не проводилися належні конкурси, і всі державні місця не вдалося заповнити. Проте були й випадки, коли виші навпаки зверталися за збільшенням обсягів держзамовлення – це було у випадках, коли кількість абітурієнтів і конкуренція була вкрай високою.

  Додатково Совсун відзначила, що вже традиційно найменш популярними залишаються спеціальності природничого напрямку.

  “Ми займаємось аналітикою зібраних даних, шукаємо пріоритетні напрямки роботи з абітурієнтами в майбутньому”, – додала заступник міністра.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх