Туреччина засудила дії РФ щодо Джемілєва

Туреччина засудила дії РФ щодо Джемілєва.

МЗС Туреччини піддало осуду російську заборону на перебування в Криму колишньому провіднику кримськотатарського населення Мустафі Джемілєву.

“Причин чи аргументів цим діям немає. Ми ніколи не погодимося з такими речами, і навіть засуджуємо такі дії”, – заявляє МЗС, пише BBC.

Туреччина засудила дії РФ щодо Джемілєва. МЗС Туреччини, до того ж, зауважило “зацікавленим сторонам”, що погрози в бік голови Меджлісу Рефата Чубарова, інших татар Криму, що вітали “демократично і миролюбно” Джемілєва на Кримському кордоні, можливо, призведуть до відповідної реакції.

Дипломати підкреслили, що Меджліс – єдиний представницький орган що, всупереч складнощам, постійно вирішував актуальні питання лише демократично. Як результат, за думкою турецьких дипломатів, “незадовільні дії щодо Меджлісу можуть створити напругу в Криму та відповідні наслідки”.

Туреччина засудила дії РФ щодо Джемілєва. Також турки підкреслили, що Меджліс легітимізовано ВРУ.

Нагадуємо, що 3 травня нардепу від “Батьківщини”, авторитетному представникові татар Мустафі Джемілєву не дали повернутися на півострів. Місцеві меджліси в якості протетсту блокували центральні шляхи Криму.

5 травня на брифінгу новий очільник кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров нагадав, що окупаційний режим Криму вжив санкції на 10000 рублів щодо 2 активістів протесту. Чубаров заявив, що й проти нього незабаром відкриють кримінальне провадження.

Автор: Сайт громадської журналістики