Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Росія посилить “Газовий шантаж” наприкінці року, – експерт

Росія посилить "Газовий шантаж" наприкінці року, - експерт

Економіка

Росія посилить “Газовий шантаж” наприкінці року, – експерт

Росія посилить “Газовий шантаж” наприкінці року, – експерт.

Росія наприкінці року посилить шантаж України та Європи стосовно можливого зриву постачання газу до країн ЄС, вважає експерт енергетичного ринку Валерій Боровик.

– Це буде пов’язано як з початком опалювального сезону, так і з можливими змінами в політичній ситуації як всередині України, так і на міжнародному рівні , – сказав він в ефірі телеканалу БТБ.

– Найближчим часом ми вже зможемо зрозуміти, в яку стадію перейде ця напівгаряча війна (що триває між Україною та РФ). Чи це буде війна з Україною, чи її не буде; чи це, не дай Боже, буде третя світова, що на сьогоднішній день не виключено. Всі ці аспекти впливають на стан економічних стосунків між Росією, Україною та Європою. Переговори (щодо енергетичних питань) нічого не вирішили через жорстку позицію Росії, яка вважає, що харківські домовленості (щодо ціни на газ) вже нічого не значать. Проте якщо ми приймемо їхню логіку – фактично визнаємо, що Крим став частиною Росії. Зрозуміло, що піти на це не можна. Ситуація кардинально змінилася, і ми маємо відстоювати ту ціну, яка була у попередніх домовленостях – 268 дол. за 1 тис. куб м, – сказав Боровик.

Росія посилить “Газовий шантаж” наприкінці року, – експерт. Також Боровик зазначив, що оскільки Росія укладає контракти із європейськими споживачами на постачання газу до кордону України і Європи, то саме Росія відповідальна перед Європою за безперервність і надійність постачання газу на її територію.

Джерело: RegioNews

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх