Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    документ підпис угода
    Головне зображення ілюстративне

    Здоров'я

    Робота після свят: стережіться стресу!

    Робота після свят: стережіться стресу!

    Це може перетворити ще вчора абсолютно здорової людини в абсолютно хворого. Емоційно важкий стан, який супроводжує багатьох при виході на роботу після новорічних канікул, може підірвати і фізичне здоров’я. Так вважають фахівці. Тому медики виробили певну лінію поведінки, дотримуючись якої можна зберегти нерви і самопочуття в порядку.
    Трохи повільніше, коні …
    Експерти підкреслюють: багато людей виходять на нормальний робочий режим тільки після другого тижня новорічних канікул.
    Тому не варто нікуди поспішати і рватися, робити трудові подвиги з першого робочого дня. Організму потрібно якийсь час на психологічну та фізичну перебудову з більш розслабленого і повільного ритму відпочинку на звичний трудовий графік.
    «Феномен відпочившого» – так фахівці називають стан, коли від однієї думки про роботу все валиться з рук і хочеться тікати світ за очі. За пару тижнів новорічних канікул організм людини сильно розслабляється. Ви звикаєте до думки, що нікуди не потрібно поспішати. Але навряд ви встигаєте відчути всю красу буття, як вже знову треба виходити на роботу. Так виникає стрес, впевнені фахівці.
    Прояви феномена відпочившого або синдрому відпускника можуть бути самими різними. Одні стають нервовими і запальними, у інших спостерігаються апатія, пригніченість, неуважність, сонливість і туга.
    Фахівці називають кілька причин розвитку такого стану. Примітно, що одна з них – незадоволеність роботою або втома від професії. Психологи стверджують, що людей, які задоволені своєю діяльністю, не лякають трудові будні, вони включаються в робочий процес досить швидко. Проблеми з адаптацією виникають в основному у тих, хто змушений займатися нелюбою справою. Що ж, у цьому випадку іноді корисно подумати про нову роботу.
    «Час дозвільного нічогонероблення для деяких людей – важливий період, коли вони можуть зупинитися і озирнутися по сторонах. Навіть під час невеликої відпустки ми можемо перепочити, дізнатися, що відбувається на ринку праці, скільки заробляють друзі та знайомі. А потім, звернутися до пошуку вакансій », – радить психолог Ніна Антонова.
    Погане самопочуття після відпочинку іноді може пояснюватися порушенням біологічних ритмів. Якщо ви поїхали занадто далеко від свого часового поясу, то організм неодмінно дасть збій. Те ж відноситься до зміни кліматичного та географічного регіону. Після повернення ми стикаємось зі зворотною адаптацією організму, яка протікає болісно і жорстко. Може наступити дезорієнтація в просторі і часі і тоді не виключено, що стрес зміниться депресією.
    Відновитися і не помилитися
    Як відзначають лікарі та психологи, організм людини – це потужна система, що самовідновлюється. І при бажанні завжди можна привести себе в робочий стан без особливих втрат. Головне – знати, як це зробити. Ось що рекомендують фахівці.
    Плануйте свій відпочинок так, щоб встигнути повернутися додому за 3-4 дні до виходу на роботу. Саме це допоможе вам налагодити режим сну, адаптуватися до кліматичних умов, розібрати накопичені домашні справи.
    Після виходу на роботу в перші 3 дні після відпустки варто дозволити собі працювати не на повну силу – переглянути документи, згадати, чим займалися до від’їзду, вивчити ситуацію, що склалася за час вашої відсутності, скласти план дій. Не треба відразу кидатися з головою в бій, все має бути в міру, ефективність вашої роботи всерівно буде нижче звичайної.
    Незважаючи на позитивні враження від відпочинку, намагайтеся довго не обговорювати цю тему з вашими колегами, оскільки це може викликати з їхнього боку роздратування і навіть заздрість, оскільки можливо, їх відпочинок пройшов не так вдало, як ваш. Якщо ви прийдете на роботу з фото, почнете день з чаювання та завершіть його словами:« Як погано на роботі! », то ви на несвідомому рівні створите в офісі негативну енергетику. Якщо є можливість, не слід починати трудовий тиждень з понеділка. Найкраще починати в четвер або п’ятницю. Так у вас буде можливість злегка зануритися в роботу, а у вихідні дні – відпочити і набратися сил.
    Щоб організм швидше повернувся в звичний режим, необхідно також стежити за раціоном. Допоможуть підбадьоритися банани, апельсини і гіркий шоколад. А ще слід більше спати у вихідні та приймати контрастний душ. Він покращує роботу серцево-судинної системи.
    Ще один нюанс – психосоматичні реакції. За статистикою, у у 80% людей в перші дні після відпочинку виникають скарги на імунну, травну, серцево-судинну та нервову системи, можуть бути сильні головні болі, безсоння, підвищена пітливість. Можуть загостритися хронічні захворювання. Не пускайте справу на самоплив. Якщо розумієте, що протягом двох тижнів ваш стан не поліпшується, не зволікайте зі зверненням до лікаря.

    Джерело:prozdor.ru

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх