Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Резерв+

  Західна Україна

  Що знає про Вас Резерв+: що буде коли оновити дані?

  Додаток «Резерв+» є мобільним застосунком, розробленим Міністерством оборони України для оптимізації процесу управління військовими резервістами. Цей додаток дозволяє резервістам оновлювати свої особисті дані, отримувати актуальну інформацію про збори та навчання, а також підтримувати зв’язок з військовими комісаріатами. Він також включає функції для реєстрації та підтвердження участі у військових зборах, що спрощує адміністративні процеси та підвищує оперативність комунікації​​.

  Додаток є частиною більш широкої ініціативи з цифровізації державних послуг, подібної до інших популярних сервісів, таких як «Дія», яка надає громадянам доступ до широкого спектру адміністративних послуг онлайн​.

  Для оновлення своїх даних потрібно завантажити мобільний додаток, авторизуватися в ньому і заповнити необхідні поля. Це включає номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання. Спершу «Резерв+» буде працювати в тестовому режимі, а з червня почне функціонувати повноцінно і буде містити військовий електронний квиток, який буде мати ті ж дані, що і паперовий військовий квиток.

  У законі не вказано можливість надсилання повісток через додаток або електронний кабінет. Також зазначено, що реєстрація є добровільною.

  Яку інформацію користувач бачитиме про себе в системі «Оберіг»:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • тип обліку / дата зняття;
  • категорія обліку;
  • дата народження;
  • наявність відстрочки / бронювання / дата закінчення;
  • постанова та дата ВЛК;
  • військове звання;
  • назва військово-облікової спеціальност (ВОС) та коді;
  • РНОКПП;
  • унікальний номер у системі «Оберіг»;
  • відділення ТЦК та СП у якому людина перебуває на обліку;;
  • чи перебуває особа у розшуку.

  Відповіді на основні питання: 

  Чи достатньо буде оновити дані у додатку? – Так, але це потрібно зробити до 16 липня: оновити адресу проживання, контактний номер телефону та електронну пошту (якщо є).

  Чи будуть у додатку електронні повістки? – Ні. У законодавстві немає такого поняття як «електронні повістки».

  Після оновлення даних Резерв +, відразу відправлять на ВЛК? –  Міноборони повідомляє, що в мобільному додатку «Резерв+» може з’явитися функція електронних направлень на військово-лікарську комісію для військовозобов’язаних. Але наразі ця функція відсутня.

  Як видалити свої дані з додатку? – Ваші дані не зберігаються на серверах, а лише відображаються в реєстрі «Оберіг». Також вони зашифровані і зберігаються на вашому телефоні: доступ можливий тільки через BankID.

  Звідки в реєстрі інформація про мене? – Дані для реєстру «Оберіг» вносяться з паперових карток військовозобов’язаних.

  Хто має доступ до моєї інформації? – Міністерство оборони, Генеральний штаб, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ТЦК та СП.

  Як відбувається процес оновлення даних? – Після першого входу в додаток: після авторизації через BankID дані автоматично підтягнуться. Після їх підтвердження або зміни вони будуть додані до реєстру «Оберіг».

  Чи можна зробити повторний запит на отримання своїх персональних даних у додатку? – Наразі така функція відсутня, але розробники планують її додати.

  Де завантажити додаток «Резерв +»? – Завантажити застосунок можна для Android та IOS.

  Що буде, якщо не оновити свої дані протягом 60 днів? – За це передбачений штраф від 17 000 до 51 000 гривень, але дані все одно доведеться оновити.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх