Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

За попередній рік в Рівненській області відбулось близько 800 тендерів на державні закупівлі

Західна Україна

За попередній рік в Рівненській області відбулось близько 800 тендерів на державні закупівлі

Сайт новин Західної України – Колона, дослідив процедуру та кількість проведених тендерних закупівель в усіх областях Західної України. Розпочинаємо із Рівненщини.

1

Тендер – конкурентна форма розміщення замовлення на закупівлю товарів, надання послуг чи виконання робіт відповідно до наперед визначених у документації умов, в узгоджені терміни на принципах конкурентності, справедливості й ефективності. Контракт укладається з переможцем тендеру – учасником, який подав пропозицію, що відповідає документації і в якій надані найкращі умови.

Згідно із даними веб-порталу з питань державних закупівель за 2013 рік в Рівненській області було проведено 794 тендери державних закупівель та 12 комерційних тендерів.

Ntylthb Hsdyt

Держа́вний тендер – придбання замовником товарів, робіт і послуг за державні кошти. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану та до законодавства України.

Якщо державні закупки в Рівненській області розподілити на галузі то отримуємо такі показники:

1. 12  – житлово-комунальне обслуговування;

2. 8 – комп’ютери;

3. 11 – легка промисловість;

4. 1 – меблі;

5 94 – Медицина;

6. 9 – метали;

7. 1 – наукові дослідження;

8. 2 – нерухомість;

9. 120 – харчова промисловість;

10. 1 – поліграфія;

11. 102 – промислове обладнання;

12. 29 – сільське господарство;

13. 109 – будівництво;

14. 92 – товари, роботи, послуги;

15. 78 – транспорт, запчастини;

16. 4 – госптовари, папір;

17. 121 – енергетика, нафтопродукти, паливо.

3

Спілкуючись з експертами на тематику проведення тендерних процедур в державному секторі, ми дізнались про певну однозначність, корупційні схеми в більшості відбуваються у таких сферах як купівля електроенергії, нафтопродуктів, палива, в харчовій промисловості, медицині та під час купівлі промислового обладнання.

Саме на ці галузі в Рівненській області та й в більшості регіонів України витрачається найбільша частка бюджетних коштів. І тут найбільші ризики корупції посадовими особами, які організовують тендери державних закупівель.

Далі буде, про тендери у регіонах Західної України та про корупційні схеми під час проведення тендерів у містах Західної України.

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх