Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

В Чернівцях з’явиться юдейський центр

Чернівці
Головне зображення ілюстративне

Чернівці

В Чернівцях з’явиться юдейський центр

Юдейський центр з’явиться в найближчих півроку в Чернівцях  – ним стане колишня резиденція Садгірського цадика (юдейського духовного провідника).

Юдейський центр з’явиться на території найвідомішої в Чернівцях синагоги, що знаходиться на Садгорі. Для цього стару будівлю реставрують. Крім цього до складу центру увійде територія могили відомого колись далеко поза межами України цадика.

Мешканці Чернівців помічають, що стара будівля, яка була раніше захована за хащами, тепер у всій красі стоїть під відкритим небом поміж залишків десятків зрізаних дерев. Очищення території від зелені було передбачено планом реконструкції.

Варто зауважити, що реконструкція триває з 2013 року і наразі знаходиться на етапі завершення.

Як говорить Михайло Крайс, куратор реставрації, замість зрізаних дерев на території центру з’являться нові насадження. Зрізані дерева передадуть одній зі спортивних шкіл Чернівців.

Куратор також розказав, що основне завдання, яке залишилось виконати в ході відновлення архітектурного комплексу, оновити надмогильний пам’ятник Садгірського цадика. Після закінчення будівельних робіт займуться новими насадженнями – згідно з юдейськими законами, як каже Крайс, їхнє розміщення теж має відбутися за окремими правилами.

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх