Колона – Cайт громадської журналістики

У Тернополі, Ковелі та ще 7 містах припинено аналогове мовлення UA:Перший

UA: ПЕРШИЙ Суспільне

Сьогодні, 18 червня було призупинено аналогову трансляцію телевізійного каналу «UA:Перший» у дев’яти містах України, серед них і у двох, які знаходяться на території Західної України – Тернопіль та Ковель.

Інші міста де призупинено аналогову трансляцію: Одеса, Київ, Дніпро, Вінниця, Чернігів, Білопілля, Ізюм.

Призупинив трансляцію концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) через несплату за трансляції зі сторони НСТУ.

У заяві, яку розміщено на сайті НСТУ ідеться про те, що з квітня цього року коштів на оплату трансляцій в бюджеті, який виділяла ВРУ Суспільному взагалі не передбачено. Через те, що у НСТУ з’явилася заборгованість перед РРТ у розмірі 75,12 мільйонів гривень. У розподілі видатків держбюджету на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка НСТУ складає всього 776 563,1 грн, а це у два рази менше ніж гарантує  Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Саме урізане в два рази фінансування не передбачає коштів, які необхідні на оплату трансляцій.

У Суспільному заявляють, що для того щоб оплатити всі трансляції НСТУ у цьому році необхідно 340 мільйонів гривень, але виділено та передбачено у паспорті бюджетної програми всього 51 мільйон гривень.

Через критичну ситуацію з недофінансуванням НСТУ не один раз зверталася до уряду і попереджали що дана ситуація може призвести до відключення аналогового мовлення.

КРРТ проінформував Національну суспільну телерадіокомпанію України, що призупинення аналогової трансляції UA: ПЕРШИЙ буде відбуватися щоденно розпочинаючи з 6:00 і триватиме до 18:00. Так відбуватиметься, до того моменту, поки не буде погашено борг.

До моменту відновлення аналогового мовлення у глядачів з вище зазначених регіонів буде можливість дивитися UA: ПЕРШИЙ у цифровому форматі (DVB-T2), а також у кабельних телемережах та через інтернет на офіційному сайті.

Exit mobile version