Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

У Чернівцях протестують проти переслідувань румунів?

Головне зображення ілюстративне

Чернівці

У Чернівцях протестують проти переслідувань румунів?

Протестують проти переслідувань румунів представники т.зв. румуномовних меншин. Принаймні, так з’являють протестувальники з подвійними паспортами.

Протестують проти переслідувань румунів на Буковині уже кілька тижнів. Видання vidido.ua опублікувало коментарі очільника обладміністрації Буковини щодо повторюваних нечасто протестів. Як говорить видання, акції, що анонсуються як протест проти “румуномовних меншин” та “власників румунських паспортів” (навіть не громадян Румунії – підкреслюють в ЗМІ), трапляються рідко, а також є малолюдними.

Протести, що відбувалися в тому числі і в рамках акцій блокування російського транзиту, все ж викликали реакцію чиновників. Олександр Фищук, голова ЧОДА, апелює до президентської Адміністрації та Уряду, аби ті розібралися в роботі правоохоронних органів, які, на його думку, працюють незадовільно. Проте представник Президента на Буковині просить вище керівництво держави розібратися в ситуації.

Дивною залишається інша обставина справи. Служба нацбезпеки на Буковині не отримала жодної скарги на утиски щодо румуномовних меншин. Про це заявив Руслан Сторожук, керівник відомства.

Ще дивніше, що навіть Елеонора Молдаван, генконсул Румунії, обурена діями протестувальників, які називаючи себе “захисниками прав румуномовних меншин” блокують прикордонні пункти пропуску. На її думку, це, насправді, не дає румунам можливості пересуватися через кордон ні в одному ні в іншому напрямку.

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх