Уже три роки поспіль програма захисту від паводків на Тячівщині під назвою “Тиса” не фінансується. На неї потрібно витратити 2 мільярди гривень.

Програма захисту від паводків Тиса покликана убезпечити населення Тячівського району від стихійних лих, які сезонно трапляються в регіоні. Крім цього, програма має попереджати майбутні природні катаклізми місцевого характеру. Натомість, уже три роки поспіль бюджет не виділяє коштів на екологічно і життєво важливу програму захисту від стихії.

Варто зауважити, що Закарпаття – стихійно небезпечна територія, де постійно існує ризик затоплень і підтоплень, розмивання ґрунтів та зсувів ґрунтів. Одна з найтрагічніших катастроф кінця XX століття на Закарпатті забрала життя 17 людей в 1998 році, а загалом до зони екологічного лиха втрапило близько 350 тисяч закарпатців.

Нагадаємо, 14 та 15 квітня – особливо небезпечні дні для Закарпаття, де по всій територій пройдуть сильні грози, а рівень води місцями підніметься на 1,5-2,5 метри.

Як стверджують експерти, вартість підтримки програми, яка вберегла б регіон від затоплень та екологічної катастрофи – близько 2 мільярдів гривень, які обласному бюджету потрібно ще знайти.

Автор: Андрій Логащук