Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

На Буковині викрали понад 70 старовинних ікон

Головне зображення ілюстративне

Чернівці

На Буковині викрали понад 70 старовинних ікон

Викрали понад 70 старовинних ікон із храму старообрядців, що знаходиться в Білій Церкві на Буковині. У крадіжці звинуватили священика.

Коли викрали понад 70 старовинних ікон з Успенського храму – відповісти важко. Адже за останні півтора десятиліття ніхто не проводив інвентаризацію матеріальних фондів.

Факт відсутності ікон встановили тоді, коли на гарячому піймався прислужник храму, який цупив у білоцерківців цінні речі. Виявлені крадіжки прислужника привели общину до іще більших знахідок.

Коли місцеві чиновники, аби розібратися в ситуації, провели дослідження в храмі, то виявилося, що 77 цінних ікон, датованих XIV-XVII століттями, просто зникли з храму.

Обурена община звинуватила у пропажі священика Сергія, громадянина Росії. Він, на думку членів общини, допомагав прислужнику, або навіть і сам організовував викрадення цінних артефактів, деяким з яких – понад 600 років.

Священик заперечив свою причетність до викрадення. Проте ікони досі не знайшли. В Білу Церкву для пошуку відповідей зі столиці відправився архієрей Савватій.

Коли і яким чином зникли ікони, хто тепер ними володіє – все це під великим знаком питання. Адже старовинних ікон ніхто не перераховував з 2001 року.

Єдиним доконаним фактом поки лишається тільки те, що за свої крадіжки буде нести відповідальність прислужник, який упродовж минулого року викрадав цінності із будинків прихожан храму, а вину священика довести ніхто поки не зміг.

Коментарі
Загрузка...
Вверх