Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  В’їзд до центру Івано-Франківська буде контролюватися
  Головне зображення ілюстративне

  Луцьк

  Головний митник Волині забув задекларувати маєток дружини

  В.о. начальника Волинської митниці ДФСУ Олександр Шавлак не задекларував частину бізнесу та майна дружини. Про це стало відомо з офіційних реєстрів Міністерства юстиції.

  Головний митник Волині

  Так, за даними реєстру речових прав на нерухоме майно, дружина чиновника Леся Шавлак є власницею особняка площею 616 кв. м, який отримала в подарунок у кінці 2012 року. Ім’я дарувальника в реєстрі не вказано. Не задекларована Шавлаком нерухомість знаходиться на вулиці Набережній у селі Боромики Чернігівської області.

  Головний митник Волині

  За версією Шавлака (згідно з декларацією за 2015 рік), родині митника належать:

  • дві квартири площами 44,8 та 46,7 кв. м, що розташовані в одному будинку на вулиці Княгині Ольги у Львові. Ці об’єкти нерухомості знаходяться у власності доньок-студенток Шавлака – Вікторії та Ірини.
  • 450 кв. м іншого нерухомого майна. Щоправда, за даними реєстру нерухомості, площа відрізняється – Лесі Шавлак належить будівля складу площею 498,2 кв м. Знаходиться нерухомість у селі Боромики Чернігівської області.
  • 7 земельних ділянок загальною площею 2,42 га. Відомо, що один з наділів, на 0,9373 га, Леся Шавлак орендує. Цей шмат землі, як і ще три ділянки, знаходяться у згадуваному раніше селі Боромики Чернігівської області.
  • два будинки площею 346 кв. м та 478 кв. м.

  На самого Шавлака зареєстровані дві земельні ділянки на 0,2804 га та 0,25 га, а також гараж площею 32,4 кв. м.

  У розпорядженні Шавлаків знаходяться три автомобілі. Лише один з них, ВАЗ 21113 2002 р.в., зареєстрований на найближчих членів сім’ї декларанта, тоді як кросовером Subaru Tribeca 2008 р.в. та  позашляховиком «Mitsubishi Pajero Wagon» 2013 р.в. вони користуються. З реєстру МВС відомо, що у березні 2016 року право власності на Mitsubishi зареєстрував батько Шавлака. Кому автомобіль належав раніше – невідомо.

  Шавлак3

  Леся Шавлак – донька колишнього депутата-регіонала Чернігівської міськради, відомого забудовника Віктора Демшевського. У V скликанні він був головою постійної комісії міськради з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку. У Чернігові відомий історією щодо виселення громадян з гуртожитків на вулиці Полуботка, 120. Крім того, як писали ЗМІ, у липні 2008 року Демшевського, тоді депутата Чернігівської міськради, затримали за підозрою в отриманні 324 тис. грн хабара.

  За даними SMIDA, станом на ІІ квартал поточного року Леся Шавлак є контролером «Чернігівоблбуд» (84,4%). Головою правління та співвласником товариства виступає її батько Віктор Демшевський (10%). З декларації Шавлака за 2014 рік, відомо, що торік митник був власником цінних паперів ПАТ «Чернігівоблбуд» вартістю 1682 грн.

  Леся Шавлак разом з батьком контролюють також ТОВ «Доіс». Згідно з інформацією сайту Youcontrol, у 2007 році вона внесла в «статутник» фірми  26,5 тис. грн. Цього внеску Шавлак не декларував ні у 2014, ні у 2015 році. Додамо, що фірма є серед засновників ТОВ «Памір», ТОВ «Комак» та ТОВ «НВП “Максімич”». В історії власників «Паміру» збереглись дані про те, що Олександр Шавлак понад два роки керував фірмою – з квітня 1996 до жовтня 1998 року. Роботу в митних органах України розпочав місяцем раніше – у вересні 1998.

  Упродовж двох останніх років Олександр Шавлак декларує виключно заробітну плату. У 2014-му її було 37 тис. грн, а торік – 78 тис. грн. Дружині чиновника минулого року надійшло загалом 26 тис. грн доходу (дивіденди – 367 грн), а у 2014 році – 202 тис. грн (дивіденди/проценти – 31 тис. грн).

  Нагадаємо, Олександр Шавлак призначений виконуючим обов’язки начальника Волинської митниці ДФС у березні 2016 року. До цього був займав посаду начальника Чернігівської митниці ДФС. В митних органах працює з 1998 року.

  Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Перевірка декларацій про доходи службовців місцевого рівня чотирьох областей Західної України»
  НАШІ ГРОШІ

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх