Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    Головне зображення ілюстративне

    Поради

    Як навчитися казати «Ні!» і позбутися від синдрому “Матері Терези”

    Існує багато речей, які вимагають нашого категоричної відмови. Але деколи сказати « Ні!» Буває дуже важко.

    Звичайно, такій поведінці можна знайти виправдання – не хотів ображати друзів, зробив під впливом компанії і т. д. Але наскільки правильними будуть такі відмовки? Правильно, абсолютно дитячими.  Отже, настав час дорослішати.

    Як навчитися казати «Ні!»

    Джерело: zdorovia.com.ua

    Приміряйте роль актора

    Якщо ви відчуваєте незручність, кажучи «ні», тоді цей метод спеціально для вас. Його суть полягає в тому, щоб представити себе актором. Для цього потрібно підключити фантазію, як ніби-то це вам дали роль, де суть гри полягає у відмові.

    Постарайтеся уявити, що реальна ситуація відбувається не з вами. Подивіться на неї нібито з боку. Це допоможе відкритися. Відчуття гри додасть сил для впевненої відмови. До слова, ви можете розучити свою роль заздалегідь. Потренуйтеся говорити «Ні!» Перед дзеркалом. Тоді вам буде легше сказати це вживу.

    Нікому нічого не винен

    Цю головну фразу потрібно частіше нагадувати собі, готуючись дати серйозний відмову. Такий самостійний тренінг підійде в разі, якщо ви маєте намір сказати «Ні!» близьким або знайомим людям. Адже часто так буває, що наші родичі знаходять собі «багатого дядечка» і намагаються жити за його рахунок.

    Якщо вам знайома ця ситуація, то пам’ятайте ви нікому нічого не винні. Тому, коли люба кузина другий тиждень зловживає вашою гостинністю, можете сміливо вказати їй на двері.

    Як побороти комплекси? Поради психологів

    Ну ні так ні

    Ми часто боїмося казати «Ні!». Нам здається, що після цього ми самі втратимо право щось просити. Але, погодьтеся, що іноді прохання бувають за межею розумного. Що робити в такій ситуації? Звичайно ж сміливо відмовляти.

    Повірте, вас ніхто не засудить в такій ситуації. Будьте впевненими в собі і своїй правоті. Постарайтеся дивитися на світ трохи філософськи.

    Тоді ви не станете приймати всі проблеми близько до серця, але в той же час не втратите надії на допомогу, якщо така буде потрібно. Звичайно, ця порада підходить не тим грубіянам, які всім відмовляють. Порада швидше для тих, кому сіли на шию, а він боїться образити відмовою. Все таки, людям треба допомагати!

    Джерело: korysne.ostriv.in.ua

    Пом’якшувальні обставини

    Часто наша відмова може зачепити почуття того, хто звертався до нас з проханням. В такому випадку, вдамося до м’якого. Постарайтеся пояснити свою відмову.

    Будьте готові до того, що людина може образиться і не захоче вас вислухати. Тому починати потрібно зі слів «Мені шкода, але …», «Я жалкую, але …», «Я не можу цього зробити, тому що …». Приділіть увагу людині і вона сама відстане від вас. Часом співчуття і розуміння важливіше згоди.

    Відганяє мух

    Знайома ситуація, коли вуличні промоутери злітаються до вас, як настирливі мухи. Таким людям дуже важко відмовити. Адже в завдання цих людей входить продати вам абсолютно даремний товар. Якщо ви все ж потрапили в чіпкі лапи таких вуличних торговців, то потрібно відразу чітко і ясно позначати свою позицію.

    Не бійтеся голосно заявляти «Мене це не цікавить», «У мене немає часу», «Мені це не потрібно». Ця ситуація одна з найнеприємніших. Тому краще відразу відрізати і казати «Ні!» , а ніж мучитися і годинами пояснювати свою позицію.

    Вирішуємо проблему разом

    Якщо казати «Ні!» Не виходить, не турбуйтеся. Завжди є вихід з ситуації. Подумайте, як можна вирішити ситуацію, що склалася. І запропонуйте свій вихід з цієї проблеми. Добре, якщо у своїй відмові ви зможете вказати куди потрібно звернутися людині.

    Може у вас є знайомий, який вже стикався з подібною ситуацією і допоможе швидше її вирішити. Сміливо пропонуйте свій варіант вирішення. Навіть якщо він не допоможе вирішити проблему, ви проявите себе, як небайдужа людина. А такі якості не залишаться непомітні. Так вам і самим буде приємно усвідомлювати, що ви намагалися допомогти людині.

    Глухота опонента

    Людина, яка звертається до вас із проханням часто просто фізично не готова почути відповідь. Вона перебуває, як ніби на своїй хвилі. Тому вона може не почути вашого відмови.

    У такій ситуації головне не розгубитися. Якщо ви бачите, що людина ніяк не реагує на вашу відмову, то постарайтеся для початку привернути його увагу. Можна взяти його за руку, подивитися в очі. Після цього повторіть свою відмову.

    У слові «Ні!» Немає нічого страшного. Пам’ятайте, що ви маєте повне право робити тільки те, що вам подобатися. Тому перш ніж погоджуватися подумайте, а чи подобається вам така ідея? І тільки якщо відповідь позитивна говоріть своє «Так!».

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх