Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Головне зображення ілюстративне

  Життя

  Як побороти комплекси? Поради психологів

  Неможливо собі уявити людину, яка була б повністю позбавлена ​​комплексів. Вони зароджуються у нас в ранньому дитинстві, а потім переслідують нас протягом усього життя.

  Починаючись з малого, комплекси поступово розвиваються в складні і комплексні проблеми, точно як паростки, котрі ростуть із кинутого в землю насіння.

  комплекси

  Джерело: zdorovia.com.ua

  Комплекси – це невід’ємна частина нашої особистості, як би сумно не було це визнавати. Чи означає це, що варто залишити все як є і дозволити їм домінувати, заважаючи нам нормально існувати?

  Зовсім ні. Ми – істоти розумні, а тому і усвідомлено боротися з комплексами можемо, хоча це і вимагає від нас значних зусиль.

  Неефективні методики
  Боротьбу зі своїми комплексами багато хто починає з різних психотренінгів – і здається, що це дійсно ефективно. Якийсь час все і правда відбувається саме так – здається, що біда пішла на задній план, що ми більше не страждаємо ніякими проблемами подібного роду.

  Але потім, несподівано для нас, комплекси знову починають проявлятися. Те, що здавалося панацеєю, виявляється тимчасовим рішенням, яке не принесло тих плодів, які нам би хотілося побачити.

  Після цього люди починають вкрай впадати у відчай, думаючи, що їм ніщо не допоможе. Але справа зовсім не в них. Справа лише в тому, що метод, який вони вибрали, був неефективний з самого початку.

  Правильне ставлення
  Боротьбу з комплексами треба почати з їх прийняття. Адже ми всі володіємо якимись недоліками – взяти хоча б зовнішність. Якщо у нас є якісь риси, які до кінця нас не влаштовують, ми не впадаємо у відчай, а згодом лише починаємо сприймати їх як наші особливості.
  Чим комплекси відрізняються? Формально нічим. Можна зрозуміти, що це – частина вас, частина вашого его. І тоді ви перестанете нервувати через те, що ви, наприклад, некомунікабельні, або не впевнені в собі.

  Не зациклюйтеся на своїх комплексах – взагалі, намагайтеся якомога менше про них думати. Адже саме тоді вони почнуть поступово зникати. А якщо вам вдасться ставитися до них зі значною часткою іронії, тоді і зовсім проблема відпаде.

  Клин клином
  Можна спробувати протистояти своїм комплексами трохи більше кардинальним методом – вступаючи з ним у відкрите протистояння. Якщо ви боїтеся заговорити з протилежною статтю, чому б вам не спробувати хоча б кілька разів зробити це через силу.

  Просто візьміть і, навіть якщо це буде великим стресом, зробіть це. Можливо, все і обернеться невдачею (що далеко не факт), але ви з подивом виявите, наскільки легше вам стало.
  Якщо ви все одно не можете це зробити, то запишіться на курси, які присвячені мистецтву знайомства. Це, зрозуміло, лише один із прикладів, але подібний підхід можна застосувати до будь-якого комплексу – ви зустрічаєтеся з ним віч-на-віч, і поступово він відступає.

  Ще один підхід – це спроба знайти причини виникнення проблеми. Може бути у вашому житті був якийсь епізод, після якого ви стали ставитися до себе не настільки впевнено – наприклад, розрив відносин, принизливий випадок на роботі, конфлікти з батьками в дитинстві.

  У всього є причина. Просто постарайтеся її виокремити. Коли ви її розумієте, то стає зрозуміло, що немає ніякої причини продовжувати зазнавати труднощів через ці комплекси. Адже одиничний випадок, який емоційний вплив він би не зробив на вас, зовсім не є статистикою – а тому не варто надавати йому занадто серйозне значення.

  Спробуйте краще згадати випадки протилежного спрямування. Адже наша пам’ять вибіркова – погане запам’ятовується набагато краще. Можливо, ви вже були в ситуації, коли те, чого ви так боїтеся, або не відбувалося, або вирішувалося в вашу користь. Постарайтеся пригадати подібні випадки.

  Комплекси – це вагома проблема, але вона присутня в першу чергу у вашій підсвідомості, тому ви повинні розібратися з собою. Давати собі психологічні установки, які вас же і обмежують – це не найкраще рішення.

  Набагато краще мати повну моральну свободу – а якщо в житті і будуть зустрічатися якісь проблеми, то не через те, що ви заздалегідь налаштували себе на них. Адже в нас немає комплексів спочатку – так навіщо їх набувати?

  Джерело: timesnet.ru

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   29.03.2022
   08.03.2022
   21.09.2021
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   29.03.2021
   14.02.2021
   Вверх