Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Колаж сайту Колона

  Західна Україна

  Відвідуваність депутатів Вараша: Міська рада надала інформацію журналісту після скарги до уповноваженого з прав людини

  Після скарги журналіста сайту Колона до уповноваженого з прав людини, щодо не надання належної відповіді на інформаційний запит Вараською міською радою, у міськраді все ж надали відповідь на інформаційний запит журналіста щодо відвідуваності та голосування депутатами ради . Варто підкреслити, що інформацію надали майже за рік часу і лише після скарги.

  Журналіст сайту Колона перший запит на доступ до публічної інформації у Вараську міську раду надіслав 19 січня 2016 року з проханням надати:
  1. Перелік та дати подання депутатських запитів Кузнецовської міської ради  діючого скликання за 2016 року.
  2. Дати проведення та інформацію про відвідування кожної комісії депутатами Кузнецовської міської ради діючого скликання за 2016 року.
  3. Дати проведення та інформацію про відвідування кожної сесії депутатами Кузнецовської міської ради діючого скликання за 2016 року.

  Отримавши відповідь на інформаційний запит журналістами мав би бути підготовлений аналітичний матеріал, щодо відвідуваності депутатами Вараської міської ради сесійних засідань та засідань постійних комісій з визначенням депутатів які можуть бути позбавленні депутатського мандату.

  Довідково: згідно Закону України, якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”).

  Не отримавши належної відповіді  схожий запит на доступ до публічної інформації був надісланий до Вараської міської ради уже 10 квітня 2016 року. У запиті також був доданий ще четвертий пункт запитуваної інформації, а  саме, результати щодо поіменного голосування, за допомогою якого можна було б також визначити депутатів, які були відсутніми на сесії:

  1. Перелік та дати подання депутатських запитів Кузнецовської (Вараської) міської ради  діючого скликання за 2016 рік.
  2. Дати проведення та інформацію про відвідування кожної комісії депутатами Кузнецовської (Варської) міської ради діючого скликання діючого скликання за 2016 рік.
  3. Дати проведення та інформацію про відвідування кожної сесії депутатами Кузнецовської (Вараської) міської ради діючого скликання діючого скликання за 2016 рік.
  4.  Поіменні результати голосування депутатів Кузнецовської (Вараської) міської ради діючого скликання за 2016 рік (скільки разів кожен депутат за рік голосував “за”, “проти”, “утримався”, або ж не голосував).

  У відповідь на запит журналіста, була надана відповідь, яка повністю містила відповідь лише на перший та четвертий пункт запитуваної інформації. Відповідь на другий та третій пункти запитуваної інформації, яка стосувалася відвідуваність сесійних засідань та засідань постійних комісій депутатами Вараської міської ради за 2016, не дозволяла повністю  проаналізувати відвідуваність депутатами сесійних засідань, так як містила інформацію лише про дату проведення сесії та кількість депутатів, які були відсутні, не вказавши списку відсутніх, або присутніх депутатів. Щодо присутності депутатів на засіданнях комісій, міська рада також не надала повну інформацію.

  Повторні запити щодо інформації, якої не надавали по відвідуваності депутатами Вараської міської ради сесійних засідань та засідань комісій у 2016 році подавалися ще 20 квітня та 20 вересня. Тут справедливо поставити запитання, чому такий великий проміжок часу між запитами. Відповідь насправді проста, журналісти очікували, коли необхідна інформація з’явиться на сайті Вараської міської ради.

  Отримуючи відповіді на усі ці запити, інформація якої не вистачало для аналітики постійно доповнювалася, про те, останніх два запити було надіслано 2 жовтня, у яких запитувалося:

  Запит 1:

  Дати проведення та інформацію про відвідування 3-ї, 4-ї сесій депутатами Вараської міської ради діючого скликання за 2016 рік, вказавши прізвище ім’я та по-батькові, кожного депутата та дату пропуску ним сесії. Інформацію можна надати у вигляді копій протоколів або копій інших документів, які підтверджують реєстрацію та присутність кожного депутата на сесії

  Запит 2:

  1. Надати протоколи номер 6, 9, 10 комісії з питань депутатської діяльності, законності та правопорядку Вараської міської ради. Або ж інші копії документів, які б засвідчували присутність або відсутність депутатів на згаданих засіданнях комісії.
  2. Надати протокол номер 11 комісії з питань бюджету, фінансів, економічного розвитку та інвестиційної політики Вараської міської ради. Або ж інші копії документів, які б засвідчували присутність або відсутність депутатів на згаданих засіданнях комісії.
  3. Надати протоколи номер 9, 10, 11, 12, 13 комісії з гуманітарних питань, дитячої, молодіжної та інформаційної політики Вараської міської ради. Або ж інші копії документів, які б засвідчували присутність або відсутність депутатів на згаданих засіданнях комісії.
  4. Надати протоколи номер 3 ,4, 5, 8, 9 комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я та спорту Вараської міської ради. Або ж інші копії документів, які б засвідчували присутність або відсутність депутатів на згаданих засіданнях комісії.
  5. Надати протоколи номер 4, 7, 10, 13 комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, благоустрою та екології Вараської міської ради. Або ж інші копії документів, які б засвідчували присутність або відсутність депутатів на згаданих засіданнях комісії.
  6. Надати протоколи номер 4, 5, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 21, 24, 25 комісії з питань комунального майна, житлової політики, інфраструктури та енергозбереження Вараської міської ради. Або ж інші копії документів, які б засвідчували присутність або відсутність депутатів на згаданих засіданнях комісії.

  Проте відповідь на ці запити на доступ до публічної інформації не була повною та не містила усієї запитуваної інформації, а саме протоколів №3, №5, №8 постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я та спорту Вараської міської ради та протоколів №12, №17, №18, №21, №24, №25  постійної комісії з питань комунального майна, житлової політики, інфраструктури та енергозбереження Вараської міської ради.

  Відсутність даних протоколів обгрунтовувалася тим, що вони були відсутні в органі місцевого самоврядування:

  Принт-скрин з відповіді відділу ЦНАП Вараської міськї ради на запит журналіста

  Згідно статті 22 Закону України “Про доступ до публічної інформації” розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в такому випадку:

  розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

  Проте, запитуваною інформацією, розпорядник інформації був зобов’язаний володіти, через що відмова вважається не обґрунтованою.

  Через не отримання потрібної інформації 16 жовтня 2017 року  журналістом була надіслана скарга до уповноваженого з прав людини повідомивши про порушення права доступу до публічної інформації.

  Згодом  від Уповноваженого надійшов лист у якому йшлося про прийняття скарги.

  Протягом 30-31 листопада та 1 грудня 2017 журналіст сайту Колона отримав три електронних листа з відділу “ЦНАП” виконавчого комітету Вараської міської ради у яких отримав усю запитувану інформацію якої не вистачало для аналітики. Найближчим часом на сайті громадської журналістики буде опубліковано аналітику за два роки, у якій буде наведено відвідуваність депутатами Вараської міської ради пленарних сесій міської ради та постійних комісій протягом 2016-2017 років, та визначено депутатів на відкликання.

  Від редакції:

  Редакція Сайту громадської журналістики вважає, що Вараською міською радою було порушено право на відкриту інформацію відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Варто, підкреслити, що інформацію все ж таки було надано журналісту але після скарги до уповноваженого з прав людини. Відповідно, вважаємо, що відповідальні особи у Вараській міській раді які були причетними до порушення прав, щодо ненадання повної інформації мають відповідати за це в рамках чинного законодавства України.

  Читачам сайту пропонуємо відео про Доступ до інформації від ГО “Centre UA”

  Редакційна рада Сайту громадської журналістики.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх