Колона – Cайт громадської журналістики

Вибори 2019: 40 кандидатів 4 кандидатки та рекорди

В 154-ому окрузі на Рівненщині кандидат вимагає перерахувати результати виборів, Відсторонений міністр переміг в окрузі №124 Львівської області

Закінчився період коли бажаючі мали змогу зареєструватися у кандидати в президенти. За час реєстрації ЦВК зареєструвала 44 кандидати на пост Президента України.

Всього до ЦВК подавали документи 93 особи, що стало рекордом. На минулих президентських виборах заяви на реєстрацію подавали 53 людини.

Кількість уже зареєстрованих кандидатів також є рекордною, попередній рекорд був у 2004 році – 26 зареєстрованих кандидатів, а у 2018 році їх було 23.

У ЦВК зазначили ще й про рекордну кількість громадських організацій, які матимуть офіційних спостерігачів на виборах.

Основна частина зареєстрованих кандидатів це чоловіки – 40 осіб і лише 4 жінки.

Серед кандидатів є 16 народних депутатів діючого скликання.

Слід зауважити, що до 8 березня зареєстровані кандидати мають можливість зняти свою кандидатуру та відмовитися від балотування на президентській пост, що відповідно і зменшить загальну кількість претендентів.

Першим хто може знятися з президентських виборів може бути Дмитро Гнап, який переміг у праймеріз партії  “Сила людей” та є суб’єктом висування даної партії. Про те після скандалу з 9 тисячами євро та нібито привласнення частини цих коштів самим Гнапом, партія  “Сила людей” закликала відкликати заяву на згоду балотуватися. Варто зазначити, що Дмитро Гнап звинувачення по привласненню коштів відкидає.

Exit mobile version