Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

У Рівненській області роздержавленно більше третини комунальних ЗМІ

роздержавленно
Головне зображення ілюстративне

Західна Україна

У Рівненській області роздержавленно більше третини комунальних ЗМІ

У 2016 році Український Парламент прийняв рішення по реформуванню комунальних ЗМІ. Реформа передбачає вихід державних та муніципальних органів влади з засновників ЗМІ та редакцій. Внаслідок реформи газети також позбавляються фінансування від державного та місцевих бюджетів.

У Рівненській області існувало 20 комунальних видань, які підпадали під дію реформи. Станом на сьогодні вже роздержавленно 7 комунальних ЗМІ .  Якщо говорити про відсоткове виконання реформи на Рівненщині, то це – 35%. Процес реформування завершили Надслучанський вісник (Березнівський район), Володимирецький вісник (Володимирецький район),  Полісся (Зарічненський район), Нове життя (м.Здолбунів), Новини Рокитнівщини (Рокитнівський район), Дубровицький вісник (Дубровицький район) та Вісті Рівненщини (м. Рівне).

Громадська організація “Центр демократії та верховенства права” повідомляє, що на Рівненщині один із великих показників реалізації цієї реформи. Експерти організації зазначають, що у Вінницькій, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях також показник реалізації реформи Преси перевищує- 30%.

Варто зауважити, що 2018 це останній рік коли комунальні ЗМІ зможуть реформуватись. Якщо цю процедуру не буде завершено, відповідно до закону, Міністерство юстиції просто скасує свідоцтва про реєстрацію газет. Відповідно газети просто припинять свою роботу.

Серед областей які показали найменший відсоток реалізації реформи Преси є – Закарпаття. На Закарпатті за два роки реформи, жодний ЗМІ не почав процесу роздержавлення. Аналогічна ситуація у самій столиці України.

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх