Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Рада розгляне питання про референдум 29 квітня - Петренко
  Головне зображення ілюстративне

  Україна

  Топ-10 невиконаних обіцянок партій (Інфографіка)

  У понеділок, 14 листопада, в ІА «УНІАН» у Києві відбулася прес-конференція Комітету виборців України: «Два роки Верховної Ради: як фракції виконують свої передвиборчі програми». На заході були презентовані дослідження КВУ щодо виконання фракціями передвиборчих програм 2014 року.

  Відповідно до результатів дослідження найбільший відсоток виконання положень виборчих програм у «Народного Фронту» та «Блоку Петра Порошенка».
  Виборча програма «Народного Фронту» виконана майже повністю – на 82%. Із програми «Блоку Петра Порошенка» виконано 60% положень. Трохи більше половини положень реалізовано й у програмі «Самопомочі» – 54%. Програма «Батьківщини» виконана на 42%.
  Найменш виконаними є виборчі програми Радикальної партії Олега Ляшка (37%) та «Опозиційного блоку» – 23%.
  В ході дослідження були проаналізовані як прийняті, так і зареєстровані законопроекти, що стосувалися виконання положень виборчих програм. «Причиною низьких результатів окремих фракцій є їх перебування в опозиції. Тому в дослідженні було враховано не лише прийняті закони, а й розроблені законопроекти. На жаль, провальний результат депутатів від «Опозиційного блоку» та РПЛ пов’язаний із тим, що вони не розробили законопроектів, що стосувалися значної частини положень їх виборчих програм» – зазначив генеральний директор КВУ Олексій Кошель.
  «До прикладу, на виборах 2014 року Радикальна партія Олега Ляшка обіцяла запустити роботу суспільного антикорупційного корпусу у складі ветеранів АТО, а також Всеукраїнської мережі захисників прав людини. «Опозиційний блок» обіцяв розробити та реалізувати Національний план примирення, а також План відродження Донбасу. Реалізація цих ініціатив не залежала від голосувань в парламенті, але, тим не менш, вони виконані не були» – додав Кошель.
  Також значна частина обіцянок партій із самого початку були нереальними до виконання. «Найбільше таких обіцянок у виборчій програмі Радикальної партії. Зокрема, про повернення Україні ядерного статусу, створення партизанських загонів та виділення вдесятеро більше коштів на медицину. Були подібні обіцянки й в інших сил. Так, «Батьківщина» обіцяла домогтися членства України в ЄС, а «Опозиційний блок» та Блок Петра Порошенка – індексувати зарплати і пенсії до рівня інфляції» – зазначив Олексій Кошель.

  ТОП-10 НЕВИКОНАНИХ ОБІЦЯНОК ПАРТІЙ


  Усі обіцянки партій взяті із передвиборчих програм 2014 року.
  1. Повернути ядерний статус Україні (Радикальна партія)
  Факт: Україна формально втратила статус ядерної держави, приєднавшись до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Відповідний Закон №248 було прийнято 16 листопада 1994 року. Із того часу змін до нього не вносилося, а тому без’ядерний статус України залишається в силі.
  2. Обирати парламент за відкритими партійними списками (БПП, РПЛ, «Батьківщина»)
  Факт: в Україні є чинним Закон «Про вибори народних депутатів України», прийнятий 17 листопада 2011 року. Відповідно до нього вибори відбуваються за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. На розгляді парламенту перебуває низка законопроектів, які передбачають зміну виборчої системи на виборах до Верховної Ради. Проте станом на початок листопада жоден із законопроектів не ставився на голосування.
  3. Прийняти закон про парламентську опозицію («Батьківщина»)
  Факт: у жовтні 2010 року із чинного Закону «Про Регламент Верховної Ради України» було вилучено главу, яка регулювала статус та права парламентської опозиції. У такому вигляді Регламент зберігся до нашого часу. На розгляді парламенту знаходиться три законопроекти про статус парламентської опозиції: №3061 авторства депутатів «Опозиційного блоку», №3061-1 – «Відродження» та №3061-2 – Радикальної партії Олега Ляшка. Жоден із них не виносився на розгляд Верховної Ради.
  4. Скасувати депутатську недоторканність («Самопоміч», «Батьківщина»)

  Факт: 5 лютого 2015 року Верховна Рада прийняла Постанову «Про направлення до Конституційного Суду України законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)», що передбачає скасування депутатської недоторканності. У червні 2015 року Конституційний Суд схвалив відповідні зміни до Конституції. Але з того часу народні депутати так і не розглянули це питання.
  5. Ліквідувати місцеві державні адміністрації (БПП, «Опозиційний блок», «Батьківщина»)

  Факт: статус районних та обласних державних адміністрацій закріплений в Конституції України. Для того, щоб їх ліквідувати потрібно внести зміни до Основного Закону. Серед іншого саме це передбачає президентський законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». У серпні 2015 року документ був прийнятий в першому читанні, але з того часу на розгляд парламенту не виносився.
  6. Побудувати надійно укріплений державний кордон («Народний Фронт»)
  За інформацією ЗМІ станом на серпень 2016 року проект «Стіна» завершений на 10,5%.
  7. Виділити на медицину в 10 разів більше коштів ніж зараз (РПЛ)
  Факт: видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті України:
  2014 рік – 57,1 млрд. грн.;
  2015 рік – 70,9 млрд. грн.;
  2016 рік – 74,3 млрд. грн.
  8. Надати громаді право обирати місцевих суддів («Опозиційний блок», «Батьківщина»)
  Із 30 вересня 2016 року в Україні стартувала судова реформа. Серед іншого нею встановлено публічний контроль за призначення суддів, а також обмежено вплив законодавчої та виконавчої гілок влади на їх функціонування. У той же час реформи не передбачає змін, які б надавали громадам право обирати місцевих суддів.
  9. Підвищити заробітну плату вчителів, популяризувати професію («Самопоміч»)
  На початку вересня 2016 року міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що зарплата вчителів має зрости на третину. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що зростання має відбутися вже з 1 січня 2017 року. Відповідні зміни передбачає проект бюджету на 2017 рік. На разі документ прийнято в першому читанні і тривають консультації щодо його змісту. Не виключено, що його зміст може суттєво змінитися. Тому говорити про реалізацію обіцянки можна буде лише після остаточного прийняття бюджету.
  10. Домогтися членства України в Європейському Союзі («Батьківщина»)
  Виконання подібних обіцянок займає більше часу, аніж каденція Верховної Ради. Наприклад, Хорватія, яка останньою вступила до ЄС (в 2013 році) подала заявку про вступ в 2003 році. Станом на сьогодні Україна навіть не є офіційний кандидатом на вступ в ЄС, не кажучи вже про повноцінне членство.

  Про це повідомляє прес-служба КВУ.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   22.05.2024
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх