Колона – Cайт громадської журналістики

Скільки коштів політичні партії витрачають на рекламу?

Скільки коштів політичні партії витрачають на рекламу?

Політичні партії, які представлені у парламенті в період з квітня по червень витратили 150,2 мільйони гривень.

Третину від цих коштів, а саме 46,3 мільйони було витрачено на оплату рекламних матеріалів. Згідно дослідження КВУ кошти, які політичні партії з Держбюджету переважно спрямовувалися на покупку реклами.

ВО «Батьківщина» є лідером серед партій по витратах на рекламу – 24,8 мільйони гривень. Основна частина цих коштів була витрачена на рекламу по телебаченні – 20,8 млн. грн., для зовнішньої реклами на білбордах та сітілайтах було спрямовано 3,7 мільйони.

З суттєвим відривом, але на другому місці по витратах на рекламу партія «Самопоміч», яка витратила 6,6 мільйони. В основному партія спрямовувала ці кошти на власну газету – 5,4 мільйони та майже мільйон гривень було витрачено для реклами на ТБ і радіо.

Радикальна партія Олега Ляшка надає перевагу рекламі на телебаченні куди і витратила 4,7 мільйони гривень. Всього на рекламу партія витратила 6,5 мільйони.

«Опозиційний блок» для піару витратив 4,2 мільйони гривень, з цієї суми на рекламу на телебаченні пішло 3,2 мільйони ще 1 мільйон був спрямований на зовнішню рекламу.

БПП для реклами витратила 3,1 мільйони, а «Народний Фронт» – 0,9 млн.

З усіх витрат за вище згаданий період ВО «Батьківщина» на рекламу спрямувала 78% коштів, Радикальна партія Олега Ляшка – 49%, «Опозиційний блок» – 27, «Самопоміч» – 21%, БПП – 10, а «Народний Фронт» – 4%.

«Опозиційний блок», «Самопоміч» , БПП, та «Народний Фронт» на рекламу витрачали державні кошти, а «Батьківщина» гроші з держбюджету поєднала з власними коштами партії.

Серед інших витрат партій були і  утримання осередків 27,6 мільйони, заробітна плата  22,6 мільйони, оплата послуг і матеріальні витрати 21,4 мільйони та оренда 16,3 млн.

Exit mobile version