Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Скрин шот з сайту моніторингу порушень

  Західна Україна

  ВНЗ Рівненщини: дізнайся більше про виші України

  В Україні стартувала вступна компанія до вищих навчальних закладів. Абітурієнти обирають навчальні заклади у яких планують продовжити навчання. Серед чималої кількості факторів, вступники також оцінюють чи не має у навчальних закладах зловживань з якими стикаються студенти. Порушення у сфері освіти також виникають і у ВНЗ Рівненщини.

  Активістами було розроблено базу даних Profrights.org, у якому можна переглянути про зафіксовані порушення у ВНЗ, а також відслідкувати чи намагається університет вирішити ці проблеми. Джерелами інформації, яка оприлюднюється на сайті є повідомлення осіб та інформація яка знаходиться у відкритому доступі.

  У базі даних є інформація про 6 ВНЗ Рівненщини у яких зафіксовано 15 порушень, про те лише що до 4 порушень було вжито заходів та їх виправлено.

  П’ять порушень серед ВНЗ Рівненщини, згідно вище згаданої бази даних зафіксовано у Національному університеті водного господарства та природокористування. Серед порушень НУВГП, вказано підвищення оплати за навчання для студентів, хоча за попередньо укладеними договорами підвищення плати не було передбачено. У 2015 році у рівненському “Воднику” також зафіксовано порушення при вступі у ВНЗ, а саме отримання неправомірної вигоди за зарахування студента на 5-й курс навчання за рахунок місць державного замовлення. У НУВГП є також порушення яке стосується участі в органах управління ВНЗ, а саме не утворено наглядової ради для здійснення нагляду за управлінням майном вищого навчального закладу, додержанням мети його створення, а це є порушенням закону “Про вищу освіту”. Ще 2 порушення НУВГП, які були зафіксовані активістами на даний момент виправлені, а стосувалися вони доступу до інформації на сайті ВНЗ та надання студентам можливості на вибір навчальних дисциплін згідно закону “Про вищу освіту”.

  Чотири порушення зафіксовано в Рівненському державному базовому медичному коледжі, про те навчальний заклад на даний момент не виправив жодного свого порушення. У медколеджі 2 порушення зафіксовано за вимагання та отримання викладачами навчального закладу коштів за здачу студентами диференційованих заліків. Ще 2 випадки порушень згаданих на сайті пов’язані з отриманням неправомірної вигоди працівниками навчального закладу, за зарахування абітурієнтів на місця державного замовлення.

  Чотири порушення зафіксовано і в Рівненському державному гуманітарному університеті. У 2008 році в РДГУ були видані методичні вказіки, які майже повністю співпадали методичними рекомендаціями Міністерства економіки з розроблення бізнес-плану підприємств, так згідно з ст. 50 ЗУ “Про авторське право і суміжні права” це вважається плагіатом. Також державний університет не надає права своїм студентам обирати навчальні дисципліни згідно закону “Про вищу освіту”. В РДГУ є також порушення щодо  прав викладачів, так в ЗМІ оприлюднювалася інформація про те що в університеті деяких викладачів змушували іти в двотижневі відпустки за власний рахунок. Єдине порушення, яке виправили в рівненському державному університеті стосувалося доступу до інформації на сайті, а саме на сайті не було штатного розпису за 2015 рік, що також є порушення закону.

  Згідно даних сайту Profrights, лише одне порушення зафіксовано у Мирогощанському аграрному коледжі, у якому викладач вимагав неправомірну вигоду, а саме придбати принтер за успішний захист кваліфікаційних робіт.

  У Національному університеті “Острозька академія” також було зафіксовано одне порушення у доступі до інформації на сайті ВНЗ. Так університетом не було оприлюднено інформації на сайті про штатний розпис за 2015 рік, про те згодом ці документи все ж таки були опубліковані.

  Зазначаємо, що сайт Profrights.org запрацював нещодавно, і у базі занесено станом на зараз мало порушень. Реальна ситуацію, щодо корупційної складової у ВНЗ Рівненщини, може зовсім відрізнятись.

  Також нагадуємо, що про корупцію під час вступу та навчання можна повідомити в Юридичну приймальню для студентів. Активісти громадської організації допоможуть, Вам навчатись та вступити до навчального закладу без хабарів та подачок.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   29.03.2022
   08.03.2022
   21.09.2021
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх