Наші контакти

Колона – Cайт громадської журналістики

Скрин шот з сайту моніторингу порушень

Західна Україна

ВНЗ Рівненщини: дізнайся більше про виші України

В Україні стартувала вступна компанія до вищих навчальних закладів. Абітурієнти обирають навчальні заклади у яких планують продовжити навчання. Серед чималої кількості факторів, вступники також оцінюють чи не має у навчальних закладах зловживань з якими стикаються студенти. Порушення у сфері освіти також виникають і у ВНЗ Рівненщини.

Активістами було розроблено базу даних Profrights.org, у якому можна переглянути про зафіксовані порушення у ВНЗ, а також відслідкувати чи намагається університет вирішити ці проблеми. Джерелами інформації, яка оприлюднюється на сайті є повідомлення осіб та інформація яка знаходиться у відкритому доступі.

У базі даних є інформація про 6 ВНЗ Рівненщини у яких зафіксовано 15 порушень, про те лише що до 4 порушень було вжито заходів та їх виправлено.

П’ять порушень серед ВНЗ Рівненщини, згідно вище згаданої бази даних зафіксовано у Національному університеті водного господарства та природокористування. Серед порушень НУВГП, вказано підвищення оплати за навчання для студентів, хоча за попередньо укладеними договорами підвищення плати не було передбачено. У 2015 році у рівненському “Воднику” також зафіксовано порушення при вступі у ВНЗ, а саме отримання неправомірної вигоди за зарахування студента на 5-й курс навчання за рахунок місць державного замовлення. У НУВГП є також порушення яке стосується участі в органах управління ВНЗ, а саме не утворено наглядової ради для здійснення нагляду за управлінням майном вищого навчального закладу, додержанням мети його створення, а це є порушенням закону “Про вищу освіту”. Ще 2 порушення НУВГП, які були зафіксовані активістами на даний момент виправлені, а стосувалися вони доступу до інформації на сайті ВНЗ та надання студентам можливості на вибір навчальних дисциплін згідно закону “Про вищу освіту”.

Чотири порушення зафіксовано в Рівненському державному базовому медичному коледжі, про те навчальний заклад на даний момент не виправив жодного свого порушення. У медколеджі 2 порушення зафіксовано за вимагання та отримання викладачами навчального закладу коштів за здачу студентами диференційованих заліків. Ще 2 випадки порушень згаданих на сайті пов’язані з отриманням неправомірної вигоди працівниками навчального закладу, за зарахування абітурієнтів на місця державного замовлення.

Чотири порушення зафіксовано і в Рівненському державному гуманітарному університеті. У 2008 році в РДГУ були видані методичні вказіки, які майже повністю співпадали методичними рекомендаціями Міністерства економіки з розроблення бізнес-плану підприємств, так згідно з ст. 50 ЗУ “Про авторське право і суміжні права” це вважається плагіатом. Також державний університет не надає права своїм студентам обирати навчальні дисципліни згідно закону “Про вищу освіту”. В РДГУ є також порушення щодо  прав викладачів, так в ЗМІ оприлюднювалася інформація про те що в університеті деяких викладачів змушували іти в двотижневі відпустки за власний рахунок. Єдине порушення, яке виправили в рівненському державному університеті стосувалося доступу до інформації на сайті, а саме на сайті не було штатного розпису за 2015 рік, що також є порушення закону.

Згідно даних сайту Profrights, лише одне порушення зафіксовано у Мирогощанському аграрному коледжі, у якому викладач вимагав неправомірну вигоду, а саме придбати принтер за успішний захист кваліфікаційних робіт.

У Національному університеті “Острозька академія” також було зафіксовано одне порушення у доступі до інформації на сайті ВНЗ. Так університетом не було оприлюднено інформації на сайті про штатний розпис за 2015 рік, про те згодом ці документи все ж таки були опубліковані.

Зазначаємо, що сайт Profrights.org запрацював нещодавно, і у базі занесено станом на зараз мало порушень. Реальна ситуацію, щодо корупційної складової у ВНЗ Рівненщини, може зовсім відрізнятись.

Також нагадуємо, що про корупцію під час вступу та навчання можна повідомити в Юридичну приймальню для студентів. Активісти громадської організації допоможуть, Вам навчатись та вступити до навчального закладу без хабарів та подачок.

Відкрити матеріал


Коментарі
03.05.2022
20.04.2022
29.03.2022
08.03.2022
21.09.2021
27.05.2021
23.05.2021
30.04.2021
29.04.2021
01.04.2021
29.03.2021
14.02.2021
26.01.2021
28.12.2020
Вверх