Західна Україна
Найбідніші депутати Львівської міськради
Згідно аналітики громадського руху “Чесно“ троє депутатів Львівської міської ради прожили 2016 рік майже без доходів.
Згідно з електронних декларацій за 2016 рік, троє депутатів міської ради Львова разом з членами сво][ сімtq отримали дохід, який є нижчим за прожитковий мінімум.
У декларації за 2016 рік депутатки від “Народного контролю” Анна Мармуляк загальний сімейний дохід становив менше 43 тисяч гривень. У минулій декларації Анни Мармуляк її сімейний дохід склав 44 тисячі гривень. Згідно декларації, у сім’ї Анни Мармуляк немає жодних фінансових заощаджень. У коментарі для журналістів Анна Мармуляк повідомила, що знаходиться у декретній відпустці та не може отримувати іншого доходу ніж той який є у декларації, також вона зазначила, що їхній сім’ї допомагають батьки чоловіка та родина.
Слід вказати, що згідно закону, підтримка з боку родини може розцінюватися, як подарунок у негрошовій чи грошовій формі. Про те, сума подаркунку вираховується за одиницю та декларується у тому випадку, якщо подарунок у грошовому еквіваленті перевищує 6 800 гривень.
Віталій Свінціцький, який також є депутатом від “Народного контролю” у декларації вказав загальний сімейнй дохід у розмірі 26 тисяч гривень, основна частина цієї суми це зарплата дружини. Згідно декларації Віталій Свінціцький, як і члени його сім’ї немають жодних фінансових заощаджень. Відповідаючи на запитання журналістів Віталій Свінціцький зазначив, що у декларації вказав дохід дружини. Також депутат зазначив, що подавав запит у податкову, щодо того, який був його дохід, про те відповіді не було отримано. Віталій Свінціцький розповів, що його сім’я проживала за кошти, які він отримав під час служби у Збройних силах України.
Уже другий рік підряд, Любомир Босаневич, який є депутатом від “УКРОПу” вказує в декларації дохід менший за прожитковий мінімум у рохрахунку на всіх членів сім’ї. У декларації депутата, зазначений лише його дохід, який становив 23 тисяч гривень, фінансових заощаджень в декарації не вказано. На запитання журналістів, депутат пояснив, що дохід членів сім’ї не вказував, так як вони відмовилися надати інформацію стосовно свого фінансового доходу.
Згідно закону, є передбачені випадки коли депутат може не вказувати в декларації майно або дохід членів сім’ї, зокрема і через відмову членів сім’ї надавати інформацію. Про те для НАЗК дана відсутність даних є підставою для першочергової перевірки декларації.
Згідно моніторингу декларації депутатів Львівської міської ради, до списку найбідніших депутатів могли також увійти і Тарас Чолій (УГП) та Тетяна Іванів (“Самопоміч”). Відповідаючи на запитання журналістів, двоє депутатів розповіли, що вони зазначали дані у розділі про доходи, але при поданні декларації дана інформація зникла. На підтвердження своїх слів депутати надали довідки про доходи, згідно яких дохід Тарас Чолій отримав заробітної плати на суму 67 тисяч гривень, а Тетяна Іванів отримала 90 тисяч гривень доходу.
Дохід, який є меншим за прожитковий мінімум на сім’ю, задекларували ще троє депутатів міськради: Дмитро Чунис, Сергій Івах та Уляна Пак. Про те, у цих депутатів вказані значні фінансові статки, що дає змогу припустити, що саме за ці кошти вони і жили.
Сергій Івах володіє значними фінансовими статками, які становлять 15 мільйонів гривень. Уже другий рік депутат декларує незначний дохід, попри те, що у власності депутата є ювелірна компанія.
Дмитро Чунис який є депутатом від “Свободи” у декларації за 2016 рік вказав дохід від зайняття підприємницькою діяльністю 20 тисяч гривень, 14 тисяч гривень склала пенсія депутата, і 6,5 тисяч гривень отримала дружина депутата, як допомогу по безробіттю. Інші доходи депутата є непостійними, про те 230 тисяч гривень було отримано від відчуження рухомого та нерухомого майна. Окрім цього у Дмитра Чуниса є чималі фінансові збереження у готівці.
Уляна Пак, яка є депутатом від “БПП” у декларації за 2016 рік вказала дохід, який становив лише на 18 тисяч гривень, про те вона зазначила значну суму готівкових заощаджень.