За словами голови Тернопільської ОДА, сільські промисловці нехтують сучасними технологіями та розробками.

Буковинські аграрії досі нехтують сучасними технологіями в галузі біопалива. В Чернівецькій області як і щовесни постає чергова проблема – с/г підприємствам як завжди бракуватиме на посівну кампанію грошей та пального.

нехтують сучасними технологіями

Фермери Буковини, як відомо, надто залежні від імпорту нафтопродуктів. Бензин, дизель, мазут – це все дорого обходиться виробникам зерна, овочів та фруктів. Місцеві технологи пропонують універсальне рішення – для економії достатньо використовувати біоетанол.

Одним з небагатьох виробників альтернативного палива в Україні є Зарубинецької спиртовий завод. Підприємство, що понад п’ять років було закритим, відновили інвестори з Вірменії. На те, щоб заново запустити завод та оснастити його сучасним обладнанням, потратили близько 60 мільйонів гривень – у справу включилися вірменські інвестори.

Степан Барна зауважив, що основну роль у модернізації заводу зіграв Норік Геворкян, почесний консул Вірменії. На жаль, багато підприємців не знають про діяльність заводу і про те, як його потужності використати на користь для себе. А деякі підприємці просто не хочуть модернізувати власне виробництво та шукати новий кваліфікований персонал.