Наші контакти

Колона – Cайт громадської журналістики

Фото з сайту sprotyv.info

Західна Україна

До псевдомайдану у Рівному причетна людина Медведчука і Путіна

Фальсифікації – дії, спрямовані на обман споживача шляхом підробки об’єкта з корисливою метою (за рахунок погіршення споживчих властивостей). Таке визначення можна знайти в Інтернеті. За останні кілька років ми вже якось звикли до фальсифікації товарів, продуктів і навіть виборів. Нещодавно у Рівному з’явився ще один вид фальсифікату – протестного.

Сфальсифікований “Майдан”

Вже більше місяця в Україні тривають мирні акції протесту. Майдани по всій Україні, які зібрались на підтримку євроінтеграції, згодом переросли в протести проти дій міліції і нинішньої влади. Майдан, з означення місця території переріс у протестне явище. Попри всі силові спроби та ігнорування з боку влади, він існує, тим самим ставлячи під сумнів легітимність влади і створюючи їй проблеми на міжнародному і внутрішньополітичному фронтах.

Ще більшовики сформулювали принцип: «не можеш побороти – очоль». Так свого часу знищили верхівку православної церкви, і поставили на чолі своїх, керованих священиків. Так було з роковою культурою. Мало який «рокер» який жив в часи СРСР не знає, що перші офіційні рок-клуби з’явились під дахом КДБ. Коли ж очолити не вдавалось, тоді застосовувався інший принцип: «поділяй і владарюй».

Схоже саме ці принципи було застосовано у Рівному проти активістів Євромайдану. Їм створили клон. Таку собі підробку під назвою Громадянська платформа «Майдан». Не плутати з Всеукраїнським об’єднанням «Майдан». Куди увійшли представники опозиційних партій і громадські активісти.

Громадянська платформа «Майдан» – це така собі підробка, які часто трапляються в наших магазинах, замасковані під товар відомих брендів. Люди в жилетах з написом «Громадянська платформа «Майдан» ходять по місту і проводять опитування, заповняючи анкети на людей, які висловлюють підтримку Євромайдану.

Милі дівчата займаються прибиранням території від сміття, знімають це на відео і викладають в інтернет. А потім весело фотографуються з плакатами “Громадянська платформа “Майдан”. Такі собі “тимурівці”. Нічого ніби поганого, якби не одвічне “але”. При спробі більш детально розпитати про організацію – їх наче вітром здуває.

Сайт «ВСЕ» вирішив з’ясувати, хто ж стоїть на ГП «Майдан» у Рівному. Те, що ми з’ясували, стало для нас цікавим відкриттям, однак навряд чи несподіванкою. Але про все по порядку.

Операція «агент»

Було вирішено направити в структуру ГП «Майдан» (надалі – псевдомайдан) свого агента. З власних джерел вдалося дізнатись контакти однієї зі «старших», яка керує тими, хто проводить анкетування. Ідея була проста: подзвонити і сказати, що підтримуєте і запропонувати допомогу. Однак спроба провалилась. Марія, а саме так звали дівчину, зробила вигляд, що вперше чує про якісь анкети і громадянську платформу. Як виявилось пізніше, людей добирає сама Марія. Як правило з числа знайомих. Тому в нас не було шансу зайти в структуру ззовні. Зате залишався шанс знайти у псевдомайдані знайомих. І ми їх знайшли.

Із міркувань безпеки, ну й щоб не «палити» власну агентуру не називатимемо імені нашого співрозмовника, який в жилеті псевдомайдану дурив рівнянам голову.

В таких жилетах ходять люди, які збирають дані прихильників Євромайдану, під виглядом соцопитувань

– А як ти потрапив в Громадську платформу «Майдан»?

– Я просто стояв на своїй роботі, роздавав візитки на вулиці і до мене підходить дівчина. Запитала чи не хочу я підзаробити. Я погодився. Стояв з цими анкетками…

– І, що за робота? Скільки платять?

– Пообіцяли платити по 100 гривень за 60 анкет. Але по суті виявилось “кідалово”. Ця дівчина, Марія її звати, яка покликала мене на роботу, потім “відморозилась” і перестала брати трубку.

– В тебе є номер телефону цієї Марії?

– Так, я можу вам його дати. Як сказала мені напарниця, ну дівчина яка зі мною теж стояла з анкетами, ця Марія сама підбирає людей. Або ще беруть тих кого знають, ну ті хто керують цим всім.
– А хто керує?

– Цього не знаю. Говорив тільки з Марією. Там багато студентів. Найбільше з гуманітарного.

– З Рівненського державного гуманітарного університету?

– Ні, з МЕГУ.

– Яке завдання вам ставилось, що мали робити з цими анкетами?

– Ну там просто проводити соціологічні опитування на тему Майдану. Ця платформа Майдан – це взагалі щось не зрозуміле, особисто для мене. Одна дівчина, яка теж з цими анкетами стояла сказала мені, що вона чисто стоїть за ідею. А інші, ця Марія, – то за гроші говорила. Мені так здається, що частина цих дівчат не розуміють куди потрапили. Їх “розводять”…

– Що входило у твої функції, що ти мав робити?
– Проводити анкетування. Просто підходити до людей, ставити їм запитання і по цих запитаннях заповняти анкети. Все, що стосується Євромайдану. Ну там, чи підтримуєте ви Євромайдан у Києві, точніше, як ви відноситеся до Євромайдану. Там було три варіанти відповіді – «позитивно», «негативно» і «байдуже». Далі були запитання, що стосуються цієї громадської платформи. Наприклад, хто може бути лідером громадської платформи «Майдан» у вашому місті, області, в країні.

– Є якісь варіанти чи просто люди самі називають?

– Просто люди мають самі називати це все. А далі в анкеті просто записується прізвище, ім’я та по батькові тієї людини, яка відповідала на запитання. Також записується е-мейл, мобільний телефон, або  домашній, якщо немає мобільного.

– І потім ви ці анкети здаєте?

– Так. Дзвонять на телефон і кажуть куди потрібно принести.

Знайомі обличчя

Активісти рівненського Євромайдану, того, який знаходиться на рівненському майдані Незалежності, розпочали пошук та ідентифікацію активістів псевдомайдану через соцмережі. Декого з них, вже ідентифіковано. А декого днями депутат Рівненської облради від “Свободи”, член координаційної ради ВО «Майдан» Олексій Бучинський затримав і здав псевдомайданівців правоохоронцям. Однак хто, і головне навіщо, збирає персональні дані рівнян, які підтримують Майдан під виглядом активістів, було не ясно.

«Хто стоїть за рівненським псевдомайданом?» – це питання залишалось без відповіді. Як виявилось, вона знаходилась на поверхні. Один із псевдомайданівців, на умовах анонімності підказав, що шукати потрібно в МЕГУ (Міжнародний економіко-гуманітарний унівеверситет – ред). Саме тут на юридичному факультеті працює викладачем-сумісником Михайло Бузинарський. У минулому керівник приймальні Президента України на Рівненщині, нині він є головою Рівненської обласної організації «Український вибір». Саме тієї, якою керує кум Володимира Путіна, екс-глава Адміністрації президента часів Кучми – Віктор Медведчук.

Михайло Бузинарський та Віктор Медведчук

Сайт “ВСЕ” ще на початку минулого року писав про те, хто у Рівному долучився до створення “Українського вибору”. Фактично проросійської організації, яка від початку декларувала своїм завданням зрив процесу євроінтеграції України і вступу до Митного союзу.

Читайте також: Останній «Український вибір»

Варто зізнатись, що на цьому етапі ніякого здивування у журналістів «ВСЕ» не було. Ну, що дивного в тому, що над розколом і дискредитацією протесаного руху у Рівному працює людина Медведчука? Цікаве та дивне було пізніше, але це вже інша історія і тема наступної публікації.

Далі буде…

Олексій Кривошеєв, Вікторія Ричко, Вікторія Рижук

Матеріал дубльовано із сайту ВСЕ

Відкрити матеріал


Коментарі
03.05.2022
20.04.2022
29.03.2022
08.03.2022
21.09.2021
27.05.2021
23.05.2021
30.04.2021
29.04.2021
01.04.2021
29.03.2021
14.02.2021
26.01.2021
28.12.2020
Вверх