Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

До псевдомайдану у Рівному причетна людина Медведчука і Путіна

Фото з сайту sprotyv.info

Західна Україна

До псевдомайдану у Рівному причетна людина Медведчука і Путіна

Фальсифікації – дії, спрямовані на обман споживача шляхом підробки об’єкта з корисливою метою (за рахунок погіршення споживчих властивостей). Таке визначення можна знайти в Інтернеті. За останні кілька років ми вже якось звикли до фальсифікації товарів, продуктів і навіть виборів. Нещодавно у Рівному з’явився ще один вид фальсифікату – протестного.

Сфальсифікований “Майдан”

Вже більше місяця в Україні тривають мирні акції протесту. Майдани по всій Україні, які зібрались на підтримку євроінтеграції, згодом переросли в протести проти дій міліції і нинішньої влади. Майдан, з означення місця території переріс у протестне явище. Попри всі силові спроби та ігнорування з боку влади, він існує, тим самим ставлячи під сумнів легітимність влади і створюючи їй проблеми на міжнародному і внутрішньополітичному фронтах.

Ще більшовики сформулювали принцип: «не можеш побороти – очоль». Так свого часу знищили верхівку православної церкви, і поставили на чолі своїх, керованих священиків. Так було з роковою культурою. Мало який «рокер» який жив в часи СРСР не знає, що перші офіційні рок-клуби з’явились під дахом КДБ. Коли ж очолити не вдавалось, тоді застосовувався інший принцип: «поділяй і владарюй».

Схоже саме ці принципи було застосовано у Рівному проти активістів Євромайдану. Їм створили клон. Таку собі підробку під назвою Громадянська платформа «Майдан». Не плутати з Всеукраїнським об’єднанням «Майдан». Куди увійшли представники опозиційних партій і громадські активісти.

Громадянська платформа «Майдан» – це така собі підробка, які часто трапляються в наших магазинах, замасковані під товар відомих брендів. Люди в жилетах з написом «Громадянська платформа «Майдан» ходять по місту і проводять опитування, заповняючи анкети на людей, які висловлюють підтримку Євромайдану.

Милі дівчата займаються прибиранням території від сміття, знімають це на відео і викладають в інтернет. А потім весело фотографуються з плакатами “Громадянська платформа “Майдан”. Такі собі “тимурівці”. Нічого ніби поганого, якби не одвічне “але”. При спробі більш детально розпитати про організацію – їх наче вітром здуває.

Сайт «ВСЕ» вирішив з’ясувати, хто ж стоїть на ГП «Майдан» у Рівному. Те, що ми з’ясували, стало для нас цікавим відкриттям, однак навряд чи несподіванкою. Але про все по порядку.

Операція «агент»

Було вирішено направити в структуру ГП «Майдан» (надалі – псевдомайдан) свого агента. З власних джерел вдалося дізнатись контакти однієї зі «старших», яка керує тими, хто проводить анкетування. Ідея була проста: подзвонити і сказати, що підтримуєте і запропонувати допомогу. Однак спроба провалилась. Марія, а саме так звали дівчину, зробила вигляд, що вперше чує про якісь анкети і громадянську платформу. Як виявилось пізніше, людей добирає сама Марія. Як правило з числа знайомих. Тому в нас не було шансу зайти в структуру ззовні. Зате залишався шанс знайти у псевдомайдані знайомих. І ми їх знайшли.

Із міркувань безпеки, ну й щоб не «палити» власну агентуру не називатимемо імені нашого співрозмовника, який в жилеті псевдомайдану дурив рівнянам голову.

В таких жилетах ходять люди, які збирають дані прихильників Євромайдану, під виглядом соцопитувань

– А як ти потрапив в Громадську платформу «Майдан»?

– Я просто стояв на своїй роботі, роздавав візитки на вулиці і до мене підходить дівчина. Запитала чи не хочу я підзаробити. Я погодився. Стояв з цими анкетками…

– І, що за робота? Скільки платять?

– Пообіцяли платити по 100 гривень за 60 анкет. Але по суті виявилось “кідалово”. Ця дівчина, Марія її звати, яка покликала мене на роботу, потім “відморозилась” і перестала брати трубку.

– В тебе є номер телефону цієї Марії?

– Так, я можу вам його дати. Як сказала мені напарниця, ну дівчина яка зі мною теж стояла з анкетами, ця Марія сама підбирає людей. Або ще беруть тих кого знають, ну ті хто керують цим всім.
– А хто керує?

– Цього не знаю. Говорив тільки з Марією. Там багато студентів. Найбільше з гуманітарного.

– З Рівненського державного гуманітарного університету?

– Ні, з МЕГУ.

– Яке завдання вам ставилось, що мали робити з цими анкетами?

– Ну там просто проводити соціологічні опитування на тему Майдану. Ця платформа Майдан – це взагалі щось не зрозуміле, особисто для мене. Одна дівчина, яка теж з цими анкетами стояла сказала мені, що вона чисто стоїть за ідею. А інші, ця Марія, – то за гроші говорила. Мені так здається, що частина цих дівчат не розуміють куди потрапили. Їх “розводять”…

– Що входило у твої функції, що ти мав робити?
– Проводити анкетування. Просто підходити до людей, ставити їм запитання і по цих запитаннях заповняти анкети. Все, що стосується Євромайдану. Ну там, чи підтримуєте ви Євромайдан у Києві, точніше, як ви відноситеся до Євромайдану. Там було три варіанти відповіді – «позитивно», «негативно» і «байдуже». Далі були запитання, що стосуються цієї громадської платформи. Наприклад, хто може бути лідером громадської платформи «Майдан» у вашому місті, області, в країні.

– Є якісь варіанти чи просто люди самі називають?

– Просто люди мають самі називати це все. А далі в анкеті просто записується прізвище, ім’я та по батькові тієї людини, яка відповідала на запитання. Також записується е-мейл, мобільний телефон, або  домашній, якщо немає мобільного.

– І потім ви ці анкети здаєте?

– Так. Дзвонять на телефон і кажуть куди потрібно принести.

Знайомі обличчя

Активісти рівненського Євромайдану, того, який знаходиться на рівненському майдані Незалежності, розпочали пошук та ідентифікацію активістів псевдомайдану через соцмережі. Декого з них, вже ідентифіковано. А декого днями депутат Рівненської облради від “Свободи”, член координаційної ради ВО «Майдан» Олексій Бучинський затримав і здав псевдомайданівців правоохоронцям. Однак хто, і головне навіщо, збирає персональні дані рівнян, які підтримують Майдан під виглядом активістів, було не ясно.

«Хто стоїть за рівненським псевдомайданом?» – це питання залишалось без відповіді. Як виявилось, вона знаходилась на поверхні. Один із псевдомайданівців, на умовах анонімності підказав, що шукати потрібно в МЕГУ (Міжнародний економіко-гуманітарний унівеверситет – ред). Саме тут на юридичному факультеті працює викладачем-сумісником Михайло Бузинарський. У минулому керівник приймальні Президента України на Рівненщині, нині він є головою Рівненської обласної організації «Український вибір». Саме тієї, якою керує кум Володимира Путіна, екс-глава Адміністрації президента часів Кучми – Віктор Медведчук.

Михайло Бузинарський та Віктор Медведчук

Сайт “ВСЕ” ще на початку минулого року писав про те, хто у Рівному долучився до створення “Українського вибору”. Фактично проросійської організації, яка від початку декларувала своїм завданням зрив процесу євроінтеграції України і вступу до Митного союзу.

Читайте також: Останній «Український вибір»

Варто зізнатись, що на цьому етапі ніякого здивування у журналістів «ВСЕ» не було. Ну, що дивного в тому, що над розколом і дискредитацією протесаного руху у Рівному працює людина Медведчука? Цікаве та дивне було пізніше, але це вже інша історія і тема наступної публікації.

Далі буде…

Олексій Кривошеєв, Вікторія Ричко, Вікторія Рижук

Матеріал дубльовано із сайту ВСЕ

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх