Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Фото з сайту sprotyv.info

  Західна Україна

  До псевдомайдану у Рівному причетна людина Медведчука і Путіна

  Фальсифікації – дії, спрямовані на обман споживача шляхом підробки об’єкта з корисливою метою (за рахунок погіршення споживчих властивостей). Таке визначення можна знайти в Інтернеті. За останні кілька років ми вже якось звикли до фальсифікації товарів, продуктів і навіть виборів. Нещодавно у Рівному з’явився ще один вид фальсифікату – протестного.

  Сфальсифікований “Майдан”

  Вже більше місяця в Україні тривають мирні акції протесту. Майдани по всій Україні, які зібрались на підтримку євроінтеграції, згодом переросли в протести проти дій міліції і нинішньої влади. Майдан, з означення місця території переріс у протестне явище. Попри всі силові спроби та ігнорування з боку влади, він існує, тим самим ставлячи під сумнів легітимність влади і створюючи їй проблеми на міжнародному і внутрішньополітичному фронтах.

  Ще більшовики сформулювали принцип: «не можеш побороти – очоль». Так свого часу знищили верхівку православної церкви, і поставили на чолі своїх, керованих священиків. Так було з роковою культурою. Мало який «рокер» який жив в часи СРСР не знає, що перші офіційні рок-клуби з’явились під дахом КДБ. Коли ж очолити не вдавалось, тоді застосовувався інший принцип: «поділяй і владарюй».

  Схоже саме ці принципи було застосовано у Рівному проти активістів Євромайдану. Їм створили клон. Таку собі підробку під назвою Громадянська платформа «Майдан». Не плутати з Всеукраїнським об’єднанням «Майдан». Куди увійшли представники опозиційних партій і громадські активісти.

  Громадянська платформа «Майдан» – це така собі підробка, які часто трапляються в наших магазинах, замасковані під товар відомих брендів. Люди в жилетах з написом «Громадянська платформа «Майдан» ходять по місту і проводять опитування, заповняючи анкети на людей, які висловлюють підтримку Євромайдану.

  Милі дівчата займаються прибиранням території від сміття, знімають це на відео і викладають в інтернет. А потім весело фотографуються з плакатами “Громадянська платформа “Майдан”. Такі собі “тимурівці”. Нічого ніби поганого, якби не одвічне “але”. При спробі більш детально розпитати про організацію – їх наче вітром здуває.

  Сайт «ВСЕ» вирішив з’ясувати, хто ж стоїть на ГП «Майдан» у Рівному. Те, що ми з’ясували, стало для нас цікавим відкриттям, однак навряд чи несподіванкою. Але про все по порядку.

  Операція «агент»

  Було вирішено направити в структуру ГП «Майдан» (надалі – псевдомайдан) свого агента. З власних джерел вдалося дізнатись контакти однієї зі «старших», яка керує тими, хто проводить анкетування. Ідея була проста: подзвонити і сказати, що підтримуєте і запропонувати допомогу. Однак спроба провалилась. Марія, а саме так звали дівчину, зробила вигляд, що вперше чує про якісь анкети і громадянську платформу. Як виявилось пізніше, людей добирає сама Марія. Як правило з числа знайомих. Тому в нас не було шансу зайти в структуру ззовні. Зате залишався шанс знайти у псевдомайдані знайомих. І ми їх знайшли.

  Із міркувань безпеки, ну й щоб не «палити» власну агентуру не називатимемо імені нашого співрозмовника, який в жилеті псевдомайдану дурив рівнянам голову.

  В таких жилетах ходять люди, які збирають дані прихильників Євромайдану, під виглядом соцопитувань

  – А як ти потрапив в Громадську платформу «Майдан»?

  – Я просто стояв на своїй роботі, роздавав візитки на вулиці і до мене підходить дівчина. Запитала чи не хочу я підзаробити. Я погодився. Стояв з цими анкетками…

  – І, що за робота? Скільки платять?

  – Пообіцяли платити по 100 гривень за 60 анкет. Але по суті виявилось “кідалово”. Ця дівчина, Марія її звати, яка покликала мене на роботу, потім “відморозилась” і перестала брати трубку.

  – В тебе є номер телефону цієї Марії?

  – Так, я можу вам його дати. Як сказала мені напарниця, ну дівчина яка зі мною теж стояла з анкетами, ця Марія сама підбирає людей. Або ще беруть тих кого знають, ну ті хто керують цим всім.
  – А хто керує?

  – Цього не знаю. Говорив тільки з Марією. Там багато студентів. Найбільше з гуманітарного.

  – З Рівненського державного гуманітарного університету?

  – Ні, з МЕГУ.

  – Яке завдання вам ставилось, що мали робити з цими анкетами?

  – Ну там просто проводити соціологічні опитування на тему Майдану. Ця платформа Майдан – це взагалі щось не зрозуміле, особисто для мене. Одна дівчина, яка теж з цими анкетами стояла сказала мені, що вона чисто стоїть за ідею. А інші, ця Марія, – то за гроші говорила. Мені так здається, що частина цих дівчат не розуміють куди потрапили. Їх “розводять”…

  – Що входило у твої функції, що ти мав робити?
  – Проводити анкетування. Просто підходити до людей, ставити їм запитання і по цих запитаннях заповняти анкети. Все, що стосується Євромайдану. Ну там, чи підтримуєте ви Євромайдан у Києві, точніше, як ви відноситеся до Євромайдану. Там було три варіанти відповіді – «позитивно», «негативно» і «байдуже». Далі були запитання, що стосуються цієї громадської платформи. Наприклад, хто може бути лідером громадської платформи «Майдан» у вашому місті, області, в країні.

  – Є якісь варіанти чи просто люди самі називають?

  – Просто люди мають самі називати це все. А далі в анкеті просто записується прізвище, ім’я та по батькові тієї людини, яка відповідала на запитання. Також записується е-мейл, мобільний телефон, або  домашній, якщо немає мобільного.

  – І потім ви ці анкети здаєте?

  – Так. Дзвонять на телефон і кажуть куди потрібно принести.

  Знайомі обличчя

  Активісти рівненського Євромайдану, того, який знаходиться на рівненському майдані Незалежності, розпочали пошук та ідентифікацію активістів псевдомайдану через соцмережі. Декого з них, вже ідентифіковано. А декого днями депутат Рівненської облради від “Свободи”, член координаційної ради ВО «Майдан» Олексій Бучинський затримав і здав псевдомайданівців правоохоронцям. Однак хто, і головне навіщо, збирає персональні дані рівнян, які підтримують Майдан під виглядом активістів, було не ясно.

  «Хто стоїть за рівненським псевдомайданом?» – це питання залишалось без відповіді. Як виявилось, вона знаходилась на поверхні. Один із псевдомайданівців, на умовах анонімності підказав, що шукати потрібно в МЕГУ (Міжнародний економіко-гуманітарний унівеверситет – ред). Саме тут на юридичному факультеті працює викладачем-сумісником Михайло Бузинарський. У минулому керівник приймальні Президента України на Рівненщині, нині він є головою Рівненської обласної організації «Український вибір». Саме тієї, якою керує кум Володимира Путіна, екс-глава Адміністрації президента часів Кучми – Віктор Медведчук.

  Михайло Бузинарський та Віктор Медведчук

  Сайт “ВСЕ” ще на початку минулого року писав про те, хто у Рівному долучився до створення “Українського вибору”. Фактично проросійської організації, яка від початку декларувала своїм завданням зрив процесу євроінтеграції України і вступу до Митного союзу.

  Читайте також: Останній «Український вибір»

  Варто зізнатись, що на цьому етапі ніякого здивування у журналістів «ВСЕ» не було. Ну, що дивного в тому, що над розколом і дискредитацією протесаного руху у Рівному працює людина Медведчука? Цікаве та дивне було пізніше, але це вже інша історія і тема наступної публікації.

  Далі буде…

  Олексій Кривошеєв, Вікторія Ричко, Вікторія Рижук

  Матеріал дубльовано із сайту ВСЕ

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   29.03.2022
   08.03.2022
   21.09.2021
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   29.03.2021
   14.02.2021
   Вверх