Декларації ректорів Закарпаття: хто скільки заробляє та якими статками володіє?

Декларації ректорів Закарпаття: хто скільки заробляє та якими статками володіє?

За 2016 рік троє ректорів Закарпаття подали електронні декларації. Володимир Смоланка, який є ректором ДВНЗ “Ужгородський національний університет” їздить на автомобілі Subaru, а в банку збергіає більше ста тисяч доларів. Тетяна Щербан, яка є ректором МДУ згідно декларації не має власного автомобіля, про те у її батьків їх аж три. Людмила Несух, яка виконує обов’язки ректора в СЄСУ вказала в декларації найнищий  дохід серед ректорів Закарпаття.

Сайт громадської журналістики проаналізував електронні декларації ректорів Закарпаття за 2016 рік,  та описав, якими статками володію очільники закарпатських університетів.

Державний вищий навчальний заклад “Ужгородський національний університет” – ректор Смоланка Володимир Іванович

Володимир Смоланка в декларації за 2016 рік вказав трьох членів сім’ї, а саме дружину – Любов, та двох синів Володимира та Івана.

Володимир Смоланка не володіє власною житловою площею а серед нерухомості в декларації вказав лише земельну ділянку площею 457 метрів квадратних, яка знаходиться в селі Оріховиця, Ужгородського району, ділянка у власності декларанта з 2015 року.

Любов Смоланка є власницею житлового будинку в Ужгороді, площа якого 245 метрів квадратних, двох земельних ділянок площами 890 м.кв. в Ужгороді та 517 метрів квадратних в селі Кам’яниця, Ужгородського району, у цьому ж селі знаходиться і її садовий (дачний) будинок площею 50 квадратних метрів.

Декларант є власником легкового автомобіля Subaru Outback, 2008 року випуску, який був придбаний за 147 тисяч 925 гривень. Автомобілем також володіє і його син Володимир, який у 2014 році придбав автомобіль Hyundai I30 за 270 950 грн.

Ректор університету в минулому році мав чималу кількість доходів, загальна сума яких становила 1 342 067. Зокрема Володимир Смоланка за основним місцеи роботи отримав 296 тисяч 365 гривень, заробітна плата за сумісництвом склала 38 тисяч 71 гривню, преценти – 201 286 грн., компенсація за авіаквиток (отримано від Європейської асоціації ненйрохірургічних товариств) – 65 921 грн., гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами (PSI CRO AG) – 307 558 грн., гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами (SPRI Clinical Trials) – 171 089 грн., гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами (Такеда Україна) – 47 826 грн., додаткове благо (Такеда Україна) – 163 880 грн., гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами (Астразенека Україна) – 27 449 грн., роялті (ТОВ “ВСВ Медицина”) – 2 956 грн., роялті (ПАТ “Фармак”) -8 666 грн.

Людмила Смоланказа основним місцем роботи отримала зарплату у розмірі – 26 120 грн., на роботі за сумісництвом – 8 942 грн. Окрім цього її дохід також становили кошти від відчуження рухомого майна – 200 000 гривень

Син Володимир Смоланка в минулому році отримав зарплату на загальну суму – 12 600 гривень, а Іван Смоланка стипендію розміром 11 тисяч гривень.

Серед заощаджень ректор вказв кошти на банківському рахунку (розміщені в АТ “Комінвестбанк”) – 105 689 доларів, 28 702 євро,  та ще заощедження на банківському рахунку проте в іншому банку (Приватбанк) – 12 432 долари. Любов Смоланка в готівці зберігає 28 500 доларів. Син Володимир Смоланка має активи у вигляді внеску до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ (ОК ЖБК РІВ’ЄРА) – 858 тисяч гривень.

Ректор ужгородського національного університету, має і фінансові зобов’язаня у вигляді кредиту, який отримав в останній день минулого року, розмір кредиту становить 250 750 гривень.

Декларант є членом Української організації нейрохірургів.

Володимир Смоланка декларації ректорів Закарпаття

Мукачівський державний університет, ректор Щербан Тетяна Дмитрівна

За 2016 рік Тетяна Щербан подала дві електронні декларації, спочатку щорічну, а пізніше щорічну уточнену.

Тетяна Щербан також є депутатом Мукачівської міської ради.

В декларації пані Тетяна вказала двох членів сім’ї, батька – Щербан Дмитро Миколайович та матір – Щербан Ганна Вікентіївна.

Тетяна Щербан також не володіє жодною житловою площею, а серед нерухомості зазначила лише земельну ділянку у Мукачеві, площею 800 метрві квадрантних, якою володіє з 2012 року.

У власності батька декларанта є квартира площею 62,4 м.кв. у Мукачеві, та земельна ділянка площею 500 метрів квадратних у селі Верхній Коропець Мукачівського району.

Мати декларанта володіє житловим будинком площею 118,1 м. кв.,  та земельною ділянкою площею 532 “квадрати”, обидва об’єкти нерухомості знаходяться у Мукачеві.

Тетяна Щербан не має власного автомобіля, про те її матір Ганна Щербан володіє трьома автомобілями – Volkswagen Golf 5 1.6, 2008 року випуску, Daewoo Lanos D4MM550R, 2004 року випуску та ВАЗ 2106 1995 року випуску. В декларації не вказано вартість автомобілів на момент придбання.

Тетяна Щербан є власницею цінних паперів у вигляді акцій, у ВАТ “Мукачівприлад”, їх кількість якими володіє пані Тетяна становить 10, а номінальна вартість 1 630. Анологічними видом та кількістю акцій володіє Дмитро Щербан.

Серед нематеріальних активів Тетяна Щербан зазначила 3 патенти, монографію, 2 навчальних посібники, та 4 навчально-методичних посібники.  Власником патентів є Мукачівський державний університет. Навчальний посібник “Професійне становлення молодого вчителя” знаходиться у спільній власності Тетяни Щербан та Сергія Максименка, власники володіють 50% прав власності. Інший навчальний посібник “Вивчення елементів алгебри в початковій школі” також знаходиться у спільній власності Тетяни Щербан та її матері, обом належить по 50% прав власності. Власником усіх навчально-методичних посібників є лише Тетяна Щербан.

У 2016 році дохід Тетяни Щербан складався з зарплати за основним місцем роботи (Мукачівський державний університет) – 256 077 гривень, зарплати за сумісництвом (професор, Інститут психології ім.Г.С.Костюка) – 544 грн., та заробітної плати за сумісництвом у якості професора у Закарпатсько угорському інституті ім.Ференца Ракоці – 9 830 гривень, процентів (Публічне акціонерне товариство Комерційний банк “Приватбанк”) – 64 грн, та повернення надміру сплаченої суми податку у вигляді податкової знижки (Мукачівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області) – 775 гривень.

Дохід Щербан Ганни складався з заробітньої плати отриманої за основним місцем роботи (Мукачівський державний університет) – 61 193 гривень, подарунку у грошовій формі (Первинна профспілкова організація працівників та студентів Мукачівського державного університету) – 500 гривень, та пенсії (Мукачівське об”єднане управління пенсійного фонду України Закарпатської області) – 23 389 гривень

Дмитро Щербан в минулому році отримав лише пенсію (Мукачівське об’єднане управління пенсійного фонду України Закарпатської області) 48 тисяч 11 гривень.

Ректор Мукачівського державного університету у готівці зберігає 90 000 гривень, 6 000 доларів та 3 000 євро, на рахунку в банку у пані, Тетяни знаходиться 518 гривень.

Мати декларнта Ганна Щербан має вклад у ВАТ “Державний ощадний банк України” у розмірі 3 931 гривня.

Тетяна Щербан декларації ректорів за

Товариство з обмеженою відповідальністю “Вищий навчальний заклад Східно-європейський слов’янський університет”, в. о. ректора – Несух Людмила Михайлівна

У своїй електронній декларації за 2016 рік Людмила Несух вказала чоловіка – Несух Юрій Іванович та сина – Несух Андрій Юрійович

Людмила Несух є власницею житлового будинку алощею 58,5 метрів квадратних у селі Часлівці Ужгородського району, а також двох земельних ділянок в цьому ж населеному пункті площами 1 937 та 2 200 метрів квадратних, вартість останьої склала 25 тисяч 58 гривень. Ще одна земельна ділянка знаходиться у селі Лавки Мукачівського району її площа складає 1 100 метрів квадратних.

Юрій Несух є власником житлового будинку площею 207 м. кв, та двох земельних ділянок площею 630 та 660 метрів квадратних, уся його нерухомість знаходиться в Мукачеве.

В Людмили Несух знаходиться 100% кооперативних прав в університеті де вона є в. о. ректора, вартість у грошовому вираженні цих прав становить 50 тисяч гривень, пані Людмила є і кінцевим бенефіціарним власником у ТзОВ “Вищий навчальний заклад Східно-європейський слов’янський університет”.

Дохід Людмили Несух у минулому році склала лише заробітна плата за основним місцем роботи (Товариство з обмеженою відповідальністю “Вищий навчальний заклад Східно-європейський слов’янський університет”) – 52 711 гривень,.

Її чоловік Юрій Несух в минулому році отримав зарплату за основним місцем роботи (Мукачівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради) -118 801 гривня, матеріальна допомога  (Мукачівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради) – 3 440 гривень, заробітна плата отримана за сумісництвом (Товариство з обмеженою відповідальністю “Вищий навчальний заклад Східно-європейський слов’янський університет”) – 8 400 гривень.

Син декларанта Андрій Несух за основним місцем роботи (Товариство з обмеженою відповідальністю “Вищий навчальний заклад Східно-європейський слов’янський університет”) в минулому році отримав 10 909 гривень.

В декларації ректора Вищого навчального закладу Східно-європейський слов’янський університет не вказано транспортних засобів та грошових активів.

Людмила Несух є членом громадського об’єданння “Красуні Закарпаття”.

Людмила Несух декларація ректорів Закарпаття

Якщо громадяни знають про зловживання своїм становищем та не доброчесне заповнення е-декларації ректорами університетів, просимо повідомляти в нашу редакцію на електронну скриньку – [email protected].

Україн Новини Ця новина базується на даних з публічни джерел та систематизована редактрами Сайту громаської журналістики.