Грошей ніколи не буває багато … Це фразу чули всі і переважна більшість з нею погодиться.

Є й інша фраза: «Грошей завжди бракує». І з нею погодяться теж дуже багато.

Що ж робити, коли грошей не вистачає?

Ось простий приклад. Молода сім’я з двох студентів скаржиться, що при з доході грошей не вистачає ні на що. І з цим не посперечаєшся. Але тому вони закінчують навчання, ростуть по службі і пропорційно зростає їх дохід. А вони продовжують нарікати: «грошей як не вистачало, так і не вистачає». А сусідка зі своїми мізерними доходами і ремонтік в квартирці робить модний і машину прикупила, і дачу добудовує. Як?

Вся справа в тому, що сусідка вміє планувати свій бюджет, а пара, що виросла з студентів обросла поганими фінансовими звичками.

Навчіться планувати свій бюджет

Загляньте в сой гаманець. Може погані фінансові звички тяжіють і над вами? І ви теж живете «від зарплати до зарплати» не тому, що грошей у ваш будинок приходить занадто мало, а тому, що ви з нерозумно витрачаєте?

А ви розумно витрачаєте свої гроші?

Які фінансові звички можна вважати шкідливими?

  • Спонтанні покупки. Перед тим, як витратити гроші навіть на дріб’язок подумайте – наскільки вона вам потрібна зараз? І справа не в тому, що вона коштує копійки а в тому, що цих копійок вам може не вистачити на купівлю чогось дійсно важливого і не менш бажаного. Спонтанні, необдумані покупки віддаляють нас від фінансового успіху.
Від кредитів краще відмовитися!
  • Звичка брати в кредит не дуже дорогі речі. Кредит – це завжди подорожчання покупки і фінансова кабала. Одна справа, коли ви в кредит берете квартиру і зовсім інша, якщо вирішили влізти в борги для покупки мобільного телефону, планшета, нового журнального столу або іншої споживчої дрібниці. Якщо у вас немає грошей на мобільний телефон, то, можливо, ви не уважно прочитали пункт перший? І продовжуєте витрачати гроші на непотрібні спонтанні дрібниці? А ви їх краще відкладіть. І тоді, не залазячи в борги зможете купити жадану штучку з власних коштів, що не залазячи в борги.
  • Відсутність обліку коштів. Якщо ви не знаєте, скільки на що ви витрачаєте грошей, то ніколи не зможете забезпечити собі фінансову стабільність. І не важливо, обчислюються ваші доходи середньостатистичною зарплатою або мільйонами доларів. Повірте, ті хто заробляють мільйони теж не завжди багаті – вони володіють розкішними речами, маючи колосальні борги.\

Безумовно, причин, що заважають багатству, безліч. Але якщо ви позбудетеся від цих трьох збиткових звичок, то ваші відносини з фінансами значно покращаться.

Здійснюйте тільки заплановані покупки!

Джерело: webblaknot.com

Автор: Сайт громадської журналістики