Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Яромир Шумилович з Івано-Франківщини – підозрюваний у шпигунстві

Івано-Франківськ

Яромир Шумилович з Івано-Франківщини – підозрюваний у шпигунстві

Яромира Шумиловича з Івано-Франківщини ще восени затримали співробітники СБУ. Тоді у нього вилучили спецзасоби, які в Україні дозволено використовувати лише правоохоронцям.

Чоловіку інкримінують шпигунство. Співробітниками СБУ у нього було вилучено два GPS-трекери. Ці трекери належать до спеціальних техзасобів (СТЗ), якими, згідно із законом, можуть користуватися лише правоохоронці.

Про справу Шумиловича повідомляє “Галицький Кореспондент”.

Нагадуємо, ще у 2010 році Рада проголосувала за ряд змін до Кримінального кодексу, згідно з якими за несанкціоноване придбання, поширення, використання СТЗ тягне за собою кримінальну відповідальність. Тоді такі зміни були викликані, за словами їх авторів, вимогами щодо захисту людських прав та свобод, зокрема убезпеченням приватного життя громадян.

СБУ, зважаючи на норми закону, 13 листопада минулого року затримала Шумиловича. Він, у свою чергу, заявляє, що GPS-трекери до нього потрапили випадково, мовляв, він їх знайшов. Проти Яромира порушили справу, щоб притягнути до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 359 ККУ. Хоча дана стаття може передбачати і кримінальну.

Тим часом розгляд справи, за словами Шумиловича, затягується. Перший суддя, що розглядав її, відмовився від розгляду. Нинішній – не з’явився на останнє засідання, оскільки перебуває у відпустці.

Під час затримання, як говорить Яромир, його права були грубо порушені: чоловіка скрутили, не представившись, а міліція, яку він викликав, приїхала лише за 3 години після виклику.

Сім’я Яромира та він сам стверджують, що справа сфабрикована співробітниками СБУ для того, щоб збільшити кількість розкритих злочинів. Співробітник СБУ Тарас Яцюк, що займався вилученням СТЗ у чоловіка, відмовився давати будь-які коментарі.

Цікавим є той факт, що таких справ по країні виникають справді десятки і сотні. Шпигунами вкрай часто називають звичайних українців, іноді посилаючись на наявність у них заборонених предметів.

У той же час, офіцери ЗСУ, які здають позиції українських військових бойовикам у зоні АТО, російські журналісти, які цілком легально отримують можливість дискредитувати українську владу чи прихильників Майдану шляхом публічного обману і вільного доступу до ефіру, політики, які відстоюють погляди сепаратистів та відкрито виступають за повалення нинішнього державного ладу, священики, які пропагують розділення країни та відмовляються відправляти панахиди за полеглими захисниками України – залишаються недоторканими.

Виникає справедливе питання: чому за два жучки в кишені людину судять, а за розпалення міжнародної та міжнаціональної ворожнечі – ні? Очевидно, відповідь на це питання дасть тільки час. Поки ж, співробітники СБУ відповісти на подібні питання не в змозі.

Сайт громадської журналістики

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top