Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Головне зображення ілюстративне

  Життя

  Як перебороти страх та фобії – 8 ефективних способів

  Анатідаефобія – це нав’язливий страх, що десь у світі є качка, яка стежить за вами.

  Як багато на світі різних причин, які серйозно заважають на шляху до досягнення поставлених цілей, а для деяких навіть стають серйозною непереборною перешкодою.

  І це не завжди якісь зовнішні чинники, дуже часто це ваші особисті, внутрішні фізичні та психологічні проблеми. Йдеться про фобії і нав’язливі страхи.

  страх

  Джерело: lecheniedepressii.ru

  Зрозуміло, деякі люди не дивлячись ні на що знаходять в собі сили рухатися до заповітної мети, всупереч цим неприємним факторам, але потрібно мати на увазі, що ступінь і сила цих психологічних проблем може бути абсолютно різною. Дуже часто вони можуть просто позбавляти людину сил і енергії, і навіть призводити до серйозного розладу психіки.

  Спочатку у людини немає ні страхів, ні фобій. Всі вони несподівано з’являються в міру дорослішання. Частина з них, як не дивно, навіть в чомусь корисна, тому що оберігає життя свого «господаря» від дурних вчинків, які є прямою загрозою його життя, а інша частина марна і навіть шкідлива.

  А ось коли ці даремні страхи стають надмірно сильними, то отримують звучну назву «фобії», що означає сильну безпідставну боязнь чого-небудь. Найчастіше фобія – нав’язливий і навіть панічний страх. При певних умовах ніхто не застрахований від появи подібних страхів, тому що схильність їх виникнення є практично у кожної людини.

  У психології описано величезна кількість різних різновидів фобій починаючи від соціофобії і закінчуючи фобофобією – серйозною боязню будь-яких фобій взагалі. Згідно серйозних соціологічних досліджень, подібними проблемами страждають понад десяти мільйонів чоловік, але не всі намагаються з ними боротися і дуже багато просто бояться зізнатися в тому, що у них є якісь фобії.

  Чого бояться чоловіки? Сім поширених чоловічих страхів

  Як впоратися з фобіями?

  У деяких не дуже запущених випадках це можна зробити самостійно. Але, що дійсно важливо, – це правильно визначити, з чим саме вам доведеться боротися. У зв’язку з тим, що кожен конкретний страх має все-таки свої певні причини. Наголошуємо, що нижче наведені деякі рекомендації загального характеру.

  1. Навчіться не акцентувати і не загострювати увагу на негативних і надмірно негативних емоціях

  Але у вас завжди повинні бути «в запасі» парочка яскравих приємних спогадів, якими можна в будь-який момент «перекрити» виникшу стресо-емоційну ситуацію, як тільки вона виникає.

  Навчіться моментально «діставати» подібні приємні спогади з «виру пам’яті» і робіть це кожного разу, як тільки починаєте розуміти, що неприємності просто накривають вас з головою.

  Аналогічні приємні відчуття можна випробувати, якщо зайнятися справою, яка приносить задоволення.

  2. Практично у будь-якого навіть самого скромної і сором’язливої людини є певний хронотоп впевненості і комфорту.

  Це означає, що в певному просторі і часі при потрібних умовах і збігу обставин він може займатися будь-яким конкретним ділом або спілкуватися з конкретною людиною – з ким, коли і де все виходить виключно легко і невимушено, настільки, що будь-який страх просто з часом випаровується.

  Причому абсолютно не потрібно чекати повного зникнення проблеми, навпаки, потрібно при її появі зайнятися улюбленою справою, адже дуже часто для такої плідної діяльності певне хвилювання і емоційне збудження вкрай необхідні.

  3. Боротися і долати потрібно не сам страх, а інтенсивність його прояву

  Ви, очевидно, не раз помічали, що чим далі гониш від себе певні думки, тим настирливіше вони стають. Боятися і відчувати страх – це абсолютно нормальне відчуття, яке характерно для кожної людини, і винятків тут немає.

  Адже по суті подібні відчуття – це досить давнє захисний механізм будь-якого живої істоти у відповідь на певну небезпеку або просто на її елементарну можливість.

  4. Часом для отримання певного результату дуже ефективно визнати існування проблеми

  Так і зі страхом, щоб дійсно по-справжньому його позбутися, потрібно зізнатися собі в тому, що в деякі певні періоди при певних умовах вам буває неймовірно страшно, а потім просто навчитися жити з цією ірраціональною думкою. Для цього просто визнайте свій страх і дозвольте собі боятися, занурившись в нього. Дуже скоро ви відзначите значне зниження його інтенсивності.

  5. Купіть абонемент у фітнес-клуб і серйозно без ухилення і ухиляння займіться спортом

  Фізична активність творить просто чудеса в області боротьби з фобіями. А все тому, що вправи практично «спалюють» надлишок «гормону страху» – адреналіну і виробляють ендорфін і серотонін, відомі всім як «гормони щастя».

  6. Навчіться приймати себе таким, яким ви є в реальності

  У будь-якому людині є найрізноманітніші якості, які тільки можна собі уявити. А в дитинстві зазвичай батьки буквально нав’язують тільки самий «світлий» образ, який є лише половиною реальної дійсності, яка згодом обертається серйозною боязню себе і своїх природних проявів.

  Ось чому так важливо прийняти себе єдиною людиною – країнам, що розвиваються, що змінюються і абсолютно різним за своїми проявами.

  7. Обов’язково знайдуться такі люди, які стануть стверджувати, що найкращий спосіб позбутися від фобій – це вольове зусилля, що виключає будь-які побоювання

  Насправді – це абсолютно невірно, тому що просте відсутність будь-яких страхів і елементарних тривог сигналізує про наявність психіатричного розладу. І до того ж в житті куди краще відчувати нічим не підкріплений і зовсім не обгрунтований страх, ніж відчайдушно випробовувати долю і, як наслідок, втратити самого життя.

  8. Ніколи не використовуйте спиртне для позбавлення від зайвої тривоги і нав’язливого страху – цей спосіб тільки посилить проблему

  У цьому випадку дійсно більш ефективними будуть відомі заспокійливі засоби – гарячий чай з м’ятою або мелісою або звичайне тепле молоко з медом.

  І пам’ятайте – не завжди можна самостійно впоратися зі своїми неприємностями і проблемами, але якщо у вас самих вийде позбутися нав’язливих страхів, вас без сумніву чекає довгоочікуване полегшення і внутрішній спокій.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   09.01.2024
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх