Наші контакти

Колона – Cайт громадської журналістики

Бій за Слов'янськ
Головне зображення ілюстративне

АТО

Хронологія перебігу війни на Сході України. Квітень 2014

Після зміни влади в Україні та анексії Росією Криму, на Сході України розпочалась неоголошена війна проти Українського народу. Підготовка до якої тривала багато років.

З часів Незалежності в Україні працювало багато представників російських спецслужб. Вони займали ключові посади в країні та на місцевих Рівнях, але революція їх виявила. З квітня в Україні тривають військові дії на Сході країни, це спонукало до  відродження та побудови  реальної Української армії.

Сайт громадської журналістики “КОЛОНА”, розпочинає проект “Хронологія перебігу війни на Сході України”. Ми напишемо про події, які були і залишаться в новітній історії не тільки України.

12 квітня

Поява «зелених чоловічків» у Слов’янську та Краматорську. ЗМІ повідомляють про появу “зелеих чоловічків” із Криму на Сході України.

13 квітня

В.о. президента України Олександр Турчинов заявив 13 квітня 2014 р., що для того, щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами у східних регіонах України, Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію(АТО) із залученням Збройних Сил України.

17 квітня

Чотиристороння зустріч Україна — ЄС — США — Росія у Женеві.

За підсумками чотиристоронніх переговорів у Женеві(США, ЄС, Україна і Росія) 17 квітня було прийнято заяву, яку публікує прес-служба українського уряду.

“За результатами зустрічі в Женеві щодо ситуації в Україні було досягнуто домовленості щодо конкретних кроків, які мають на меті деэскалацию напруженості і відновлення безпеки всіх громадян.

Всі сторони зобов’язалися утримуватися від будь-яких форм насильства, залякування або провокаційних дій. Учасники зустрічі рішуче засудили і відкинули всі прояви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, включаючи прояви антисемітизму.

Всі незаконні збройні формування повинні бути роззброєні; всі незаконно захоплені будівлі повинні бути повернуті законним власникам; всі незаконно захоплені вулиці, площі та інші громадські місця в українських містах повинні бути звільнені.

Всім учасникам протестів і тим, хто звільнить будівлі та інші громадські місця і добровільно складе зброю, буде гарантована амністія, за винятком тих, хто буде визнаний винним в скоєнні тяжких злочинів.

Було домовлено, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ буде відігравати провідну роль у сприянні української влади і місцевим громадам негайної реалізації цих заходів, спрямованих на деэскалацию ситуації вже в найближчі дні там, де це необхідно максимально. США, ЄС і Росія зобов’язуються підтримати цю місію, в тому числі, шляхом надання спостерігачів.

Анонсований конституційний процес буде всеосяжним, прозорою і відповідальною. Він буде включати негайний початок широкого національного діалогу, який буде враховувати інтереси всіх регіонів і політичних утворень України, а також дозволить врахувати громадську думку і запропоновані зміни.

Учасники зустрічі підкреслили важливість економічної і фінансової стабільності в Україні і висловили готовність обговорити додаткову підтримку імплементації вищезазначених кроків”.

Відкрити матеріал


Коментарі
21.09.2021
27.05.2021
23.05.2021
30.04.2021
29.04.2021
01.04.2021
29.03.2021
14.02.2021
26.01.2021
28.12.2020
21.12.2020
07.12.2020
04.12.2020
02.12.2020
Вверх