Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Головне зображення ілюстративне

  Гроші

  В Рівному від громади приховують імена дерибанщиків землі

  Імена дерибанщиків комунальної власності – ділянки на Соборній, 16а, намагаються приховати від громади. Лунають звинувачення в бік апарату міськради.

  Імена дерибанщиків ділянки землі, де рівненські підприємці намагаються розбудувати торговельно-розважальний комплекс, намагалися приховати від громади. Представник ГО Антикорупційний моніторинг Юрій Дюг, зокрема, опублікував відомості, які на це вказують (див. фото внизу).

  Дюг, зокрема, опублікував проект рішення, яке планувалося винести на сесію міськради Рівного в травні. В ньому приховали особу жінки-підприємця, яка вже упродовж кількох років володіє будівлею і користується ділянкою під нею, за адресою Соборна, 16Б (змінено, раніше – Соборна, 16). Також в документі не вказаний кадастровий номер ділянки. Згідно з проектом рішення, ділянку хочуть виділити в оренду на 49 років, тобто “практично подарувати” землю міста площею понад 450 квадратних метрів, як стверджує активіст.

  ГО Антикорупційний моніторинг визначила за адресою ділянки так звану особу “О***”, якою виявилася Остапчук Наталія Михайлівна. Зважаючи на те, що інформація із реєстрів нерухомої власності в Україні є загальнодоступною, але в проекті рішення її приховали, виникає ряд питань щодо можливої наявності в діях осіб, причетних до розробки даного проекту рішення, корупційної складової.

  Відомо, що будівля знаходиться на історичному місці розташування тюремної установи, де, зокрема, у часи комуністичної влади було закатовано і страчено сотні (за іншими даними – тисячі) неугодних владному режиму українців. Тому наявність на цьому місці торговельно-розважального центру, а також неналежне ставлення власників споруди ТРЦ до збереження історичної пам’яті, зокрема до меморіальної дошки, яка знаходиться на будівлі, викликають суспільний резонанс уже впродовж трьох років.

  Варто зауважити, що в проекті рішення про оренду присутні наступні прізвища:

  • Олексій Муляренко – секретар Рівнеради (тепер уже – голова Рівненської ОДА), колишній член фракції БПП
  • Людмила Туровська – голова постійної комісії Рівнеради з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування, член фракції БПП
  • Ігор Ковалець – голова постійної комісії Рівнеради з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій та підтримки підприємництва та регуляторної політики, член фракції Об’єднання Сомопоміч
  • Сергій Таргоній – начальник Управління земельних відносин Рівнеради, балотувався від ВО Батьківщина до Рівнерайради
  • Володимир Хомко – міський голова Рівного

  В силу недоліків старого регламенту Рівненської міської ради (новий, до того ж, ще не встигли прийняти) на проекті рішення немає імен його ініціаторів (авторів).

  В соціальних мережах депутат Рівнеради Олександр Чубай (фракція БПП) заявив, що підозрює в приховуванні даної інформації організаційний відділ міськради.

  імена дерибанщиків

  Любов Романюк (фракція Громадський контроль) запевнила, що її колеги по фракції не голосуватимуть за подібне рішення, якщо його винесуть на сесію. При цьому вона стверджує, що до висновків Комісії щодо правомірності розміщення споруд і будівель, яку очолює Святослав Стельмащук (фракція Громадський контроль), ніякого відведення землі не відбудеться.імена дерибанщиків

  Фото зі сторінки Юрія Дюга:

  Уточнення: йдеться про територію, яка знаходиться у внутрішньому дворі згаданої будівлі (пам’ятнику Клима Савура наразі нічого не загрожує).

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх