Колона – Cайт громадської журналістики

У Рівненському ВНЗ виганяють регіоналів. Операція “Вільний студент”

Після того коли в Україні прийшла нова влада, вся країна почала люстрацію. В НУВГП виганяють регіоналів У Рівному під “кулаки” студентів потрапило керівництво Національного університету водного господарства та природокористування. Ректор,президент ВНЗ та проректори вже втратили свої посади. Як цього студенти домоглись, читайте далі.

СИСТЕМА ВАЛИТЬСЯ.

Викладачі рівненського «водника» розповіли, чому Сорока має піти з університету

26 лютого викладачі та студенти Національного університету водного господарства та природокористування закликали рівнян допомогти скинути Миколу Сороку з посади керівника ВНЗ.

Серед виступаючих – викладачі Юрій Кушнірук, Юліана Красовська, дочка завідувача військової кафедри Мирослава Чопика, який помер після звільнення з університету, студент Максим Савич, якого в Києві на Інститутській побила міліція.

Викладачі та студенти рівненського «водника» вимагають відставки Миколи Сороки

У середу 26 лютого 2014 року о 13.00 на Майдані Незалежності в м. Рівне відбудеться мітинг працівників та студентів НУВГП щодо висловлення недовіри Президенту НУВГП  Миколі Сороці та керівництву навчального закладу.

Про це ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ повідомила ініціативна група працівників та студентів Національного університету водного господарства та природокористування.

ТИСК НА КОРУПЦІОНЕРІВ

Хабарників рівненського «водника» закликали звільнитися, щоб не було барикад під будинками

Усіх викладачів Національного університету водного господарства та природокористування, які брали хабарі, закликали добровільно написати заяви на звільнення.

З таким закликом сьогодні звернувся до присутніх на засіданні профкому університету громадський активіст Віталій Примак.

 – Краще зробіть це добровільно, – каже Віталій Примак. – Бо буде, як з депутатами обласної ради,. Дочекаєтеся барикад у себе під будинками.

РОЗВ’ЯЗКА

Сорока вже не Президент «водника», але може залишитися ректором. Проректори подали у відставку

27-го лютого, планове розширене засідання Вченої ради університету розпочалося з того, що на вимогу трудового колективу заявили про відставку з посад заступників ректора Світлана Левицька (вона вела засідання), Володимир Гавриш та Юрій Пелех. Останній, зачитуючи свою заяву на звільнення, зазначив, що «до влади прийшли реакційні сили, тому він не буде підтримувати курс нового керівництва».

Одні вимагали, щоб обов’язково звернутися до Міністерства освіти та науки, аби воно розірвало контракт з Миколою Сорокою, і в подальшому не ставило на посаду «людей, яких ми не бачили». Інші вимагали фінансового звіту, зміни Статуту закладу. Депутат Рівнеради і викладач «водніка» Любомир Гладун зазначив, що обов’язково слід встановити, хто був організатором поїздок на Антимайдан, і ці люди чи людина повинні бути усунені від керівництва закладом.

Відтак, у результаті голосування було висловлено недовіру ректору і Президенту закладу нардепу Миколі Сороці. Із 44-х присутніх (усього вчена рада налічує 55 членів) проти цього рішення був лише один.

ЕФЕКТ ПЕРЕМОГИ

Члени ради також підтримали рішення про позбавлення звань «Почесних професорів» Миколи Сороки, екс-голови ОДА Василя Берташа та колишнього голови Верховної Ради Володимира Рибака.

ПЕРЕФОРМАТ. Є ЗАГРОЗА.

У рівненському «воднику» хочуть «протягнути» на керівника ставленика нардепа-регіонала, – ініціатори звільнення Сороки

Під час обговорення питання оголошення недовіри ректору НУВГП Миколі Сороці та керівництву вишу в цілому працівники закладу пригадали своїм керманичам усі їхні гріхи та не скупилися на гучні звинувачення. А ще – підозрюють певні ігри довкола обрання нового ректора.

Пред’явили свій рахунок керівництву закладу й студенти. Від їхнього імені  виступив колишній студент «водніка», а нині координатор студентського руху Андрій Логащук. Він запропонував, уточнити, якому саме керівництву оголосити недовіру, бо, за його словами, варто зайнятися усіма – від бухгалтерії до керівництва коледжу. А щодо пана Сороки, то студентство вимагає роз­слідувати, чи є у нього та йо­го помічників педагогічна практика, факти незаконного отримання майна, надати публічності їх податковим деклараціям, та причетності до заснування підприємств.

Коли пана Сороку «піарили» перед студентами з північних районів, щоб ректорів національних вишів побільшало у Верховній Раді, то їх побільшало, – провадить Андрій Логащук. – І ви бачите результат. Студенту вузу, якому ще кілька днів дому загрожувало 15 років тюрми лише за те, що він проходив мирною ходою вулицею Інститутською… Це  завдяки голосуванню Сороки у парламенті. Миколу Сороку потрібно позбавити права прикриватися десятками тисяч студентів «водника» як своїм електоратом і підтримкою. Така людина не має честі й не повинна займати жодних посад. Сподіваємося, це тільки початок. Упевнений, що за люстрацію в адміністрації вузу та всіх структурних органах виступає більшість студентів і викладачів. Зараз це та хвиля, яка може піднятися й «очистити» заклад.

Джерело: Четверта влада

Exit mobile version