Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

У Львові створюють Народну Раду

У Львові

Новини

У Львові створюють Народну Раду

У Львові, 23 січня кілька тисяч людей на хвилі обурення звірством силовиків у Києві захопили приміщення Львівської ОДА. Зрозуміло, що захоплення приміщення – це ще не є захоплення влади. Тому на черзі формування органів народної влади Львівщини. Станом на обідню пору 24 січня процес утворення Народної ради ще навіть не розпочався. Виглядає на те, що він буде непростим, оскільки в учасників акції протесту та депутатів, у тому числі керівництва обласної ради, які спільно протистоять владному режиму, бачення щодо створення народної ради – різне.

Активісти: Народна рада – це має бути як віче у Київській Русі

Люди зайняли приміщення ЛОДА, бо їх дістало звіряче насилля силових органів щодо громадян, яке відбувається в державі. Мітингарі, більшість серед яких прості люди та студенти, готові стояти і далі, однак очікують конкретного плану дій, зокрема, щодо формування в області Народної ради.

Кореспонденту IA ZIK вдалося поспілкуватися з двома молодими хлопцями – Любомиром та Петром, які сьогодні близько обіду чергували біля кабінету голови Львівської ОДА, який, щоправда, був зачинений, однак табличка з прізвищем Олега Сала вже була зірвана.

«Очікуємо створення Народної ради – своєрідного уряду на Львівщині. Багато хто думає, що Народна рада – це має бути перейменована Львівська облрада, однак ми не погоджуємося з цим, – наголошує Петро, який повідомив що не є членом жодних організацій, однак не захотів назвати свого прізвища, – Насправді має бути влада народу. Всі рішення мають прийматися народом. Це щось на зразок народного віче у Київській Русі – всі питання мають виставлятися на обговорення та вирішуватися людьми».

На думку активіста, саме Народна рада має приймати рішення щодо подальших дій протестувальників.

Любомир розповів, що хлопці ще учора записалися у сотню Народної самооборони, ночували у приміщенні ЛОДА, однак констатував, що наразі немає чіткої організації та координації мітингувальників, не озвучено й подальшого плану дій. Хлопець підтримує думку свого товариша щодо створення Народної ради. Молоді люди зазначають, що є противниками екстремізму – трощити кабінети та бити вікна, як це відбулося вчора в Черкасах, не планують. Готові далі відстоювати свою позицію мирно.

Від ранку 24 січня коридорами ЛОДА шириться інформація про те, що ось-ось має відбутися засідання за участю голови Львівської облради Петра Колодія, на якому сформують Народну раду.

Голова ЛОР: Народну раду не формуємо, бо очікуємо інструкцій з Києва

Тим часом близько обіду 24 січня біля кабінету голови облради Петра Колодія було досить спокійно – до нього заходили окремі депутати та керівники фракцій облради. Жодного натяку на засідання та формування Народної ради.

Як пояснив журналістам Петро Колодій, який тільки вчора повернувся з Києва, процес формування Народної ради ще не розпочався, оскільки досі не отримали інструкцій від Народної ради зі столиці.

«Зараз чекаємо остаточних документів, за яким принципом і як повинна формуватися Народна рада у Львівській області», – повідомив Колодій.

На думку Колодія, Народна рада має бути утворена на базі Львівської облради. Голова Львівської облради не бачить труднощів у цьому процесі, оскільки більшість складу обласної ради – депутати опозиційних сил.

За словами Петра Колодія, буде вирішуватися питання щодо того, аби рядові працівники ЛОДА, які займаються рутинною роботою із забезпечення життєдіяльності області, працювали і далі, але вже у виконавчих органах Народної ради. У першу чергу, йдеться про працівників обласної держадмінстрації, які не є членами партій, але є фахівцями у своїй справі.

Формування Народної ради, як розповів Петро Колодій, буде відбуватися на сесії Львівської облради, однак коли саме вона пройде ще невідомо. «З цього приводу тривають консультації з головами фракцій та Народною радою у Києві», – пояснює голова облради, зауважуючи, що багато депутатів також перебувають у столиці.

Голова фракції УДАРу Оксана Юринець також переконана, що Народна рада має формуватися на рівні Львівської облради, яка, за її словами, на сьогодні є єдиним легітимним органом влади на Львівщині і вправі приймати рішення.

Такий стан справ викликає невдоволення у деяких мітингувальники, які присутні у приміщенні Львівської ОДА. Люди висловлюють обурення, чому досі не сформовано орган народної влади та вимагають, щоб Петро Колодій таки пояснив ситуацію.

Комендант самооборони: Ми готові передати владу ЛОР, якщо вона готова її взяти

Комендант Народної самооборони, яка зараз керує усіма справами у приміщенні ЛОДА, Андрій Соколов каже, що його на таку відповідальну посаду обрали не політики, а люди.

«Комендантом мене обрали люди, які зайняли це приміщення. Люди провели збори – обрали коменданта, сотників, а вже потім набирали у десятки. Це номінальна посада – завтра можуть обрати іншого, потім ще іншого, – каже А. Соколов. – Політики чергують у приміщенні, допомагають нам у разі виникнення якихось суперечок, якщо раптом міліція захоче вчиняти якісь дії. Таким чином вони на себе взяли частину відповідальності».

Комендант самооборони зізнається, що рішення захопити приміщення ЛОДА не приймалося на якихось нарадах, воно виникло спонтанно на хвилі обурення людей подіями у Києві.

«Пікет ЛОДА організував Віталій Кличко своєю заявою на Майдані, що завтра відбудеться страйк, – розповів А. Соколов. – Ніяких нарад не відбувалося. Люди самі вийшли, а я як координатор страйкового комітету при штабі національного спротиву у Львівській області прийшов подивитися, що робиться. Коли побачив, що тисячі людей прийшли і хочуть штурмувати, я просто змушений був взяти процес формально під якийсь логічний контроль. Люди визнали це. В іншому разі було б таке ж, як у Черкасах, де люди увірвалися, потрощили вікна, меблі».

А. Соколов зазначає, що постійно координує свої дії з головою Львівської облради Петром Колодієм та не заперечує, що Народна рада, швидше за все, буде сформована на базі Львівської облради.

«Так і буде. Якщо Народну раду у Києві очолили три опозиційні лідери, то не маймо ілюзій, що так і буде. Спочатку було створено ВО «Майдан», тепер Народну раду. А суть залишиться та сама. Це навіть на тасування колоди карт, а тасування трьох карт», – сказав комендант самооборони, коментуючи можливість «перейменування» ЛОР у Народну раду.

А. Соколов зазначає, що Народна самооборона готова передати владу в руки обласної ради, якщо та готова буде її взяти.

Наталія Шутка,
ІА ZIK

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх