Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    Головне зображення ілюстративне

    Поради

    Тварина в сім’ї. Як тваринку підібрати?

    Одне із провідних видань Рassion.ru розповідає, на які критерії потрібно звернути увагу, вибираючи вихованця для свого малюка.
    Тварина в сім’ї привчає дитину до відповідальності, робить його більш відкритим, дарує позитивні емоції і часто навіть позбавляє від самотності. Головне, зробити правильний вибір при покупці домашнього вихованця. Тому перш ніж відправлятися в магазин або в розплідник, подумайте, яку роль при вашому чаді буде грати звір – чи стане він компаньйоном, товаришем по іграх або просто об’єктом для спостереження вашого маленького дослідника.
    Сьогодні Passion.ru розповідає, як вибрати тварину, орієнтуючись на темперамент і характер дитини, на його вікову категорію і на житлові умови.

    Тварина в сім'ї

    Тварина в сім’ї

    Вибір тварини в залежності від віку дитини.
    Поки дитина маленька, не має сенсу купувати йому кішку або собаку – тварина буде сприйматися як іграшка і стане об’єктом хворобливих домагань. Краще зупинити свій вибір на істоту, яка міститься в клітині і до якого складно дістатися без сторонньої допомоги. Ви можете придбати великого папугу і разом з малюком вчити його говорити. Це піде на користь і вихованцеві, і вашому чаду. Тварина в сім’ї це важливо.
    З 5 до 7 років
    Одним з кращих перших тварин для дошкільника можна вважати шиншилу. Після приручення ці звірята дуже контактні, за ними цікаво спостерігати, вони не агресивні і легко йдуть на руки, тому дитина зможе не тільки дивитися, але іноді і гладити свого улюбленця (природно, під вашим наглядом). До того ж у цих гризунів довгий термін життя (до 20 років), так що при належному догляді за твариною ваш малюк буде позбавлений від гірких сліз через швидке «зникнення» вихованця. Правда, ставити клітку в дитячій кімнаті не варто – шиншила не любить різких звуків, і при цьому активна вночі.
    З 7 до 10 років
    До семи років дитина, як правило, вже розуміє, «що таке добре і що таке погано», тому йому цілком можна купити собаку, але не службову, бійцівську або сторожову – з ними він сам просто не впорається. Краще зупинити свій вибір на пса-компаньйона, наприклад, на голден-ретрівер, лабрадором, коллі, кокер-спанієля і т.п. Ці собаки слухняні, грайливі, люблять дітей, тому ви легко зможете «довірити» їм своє чадо. До того ж вони відмінно переносять тривалі прогулянки, так що малюк разом з вами і зі своїм улюбленцем буде багато часу проводити на свіжому повітрі.
    Якщо у вас немає можливості утримувати пса або ви не готові гуляти з ним тоді, коли дитину не можна випустити на вулицю, то можна купити чаду кішку породи мейн-кун – це ласкаві і добре навчають істоти, характером більше нагадують віддану собаку, ніж норовливих представників котячих .
    З 10 до 12 років

    Десь у 10 років в дитині починає формуватися доросла людина, і це рідко проходить безболісно – перші гормональні зміни чреваті різкими перепадами настрою, істериками, бунтарськими витівками. Тому ми б не рекомендували купувати в цей період цуценя – пес виросте нервовим і, можливо, навіть злісним. Так що краще зупинити свій вибір на кішці – її вроджений характер, як правило, не дуже сильно змінюється в залежності від обстановки і від обставин. До того ж такий вихованець відмінно гасить сплески негативу.
    З 12 до 15 років
    Підлітку можна купити собаку серйозної породи – вівчарку, ризеншнауцера, чорного тер’єра і т.п. Займаючись дресурою свого вихованця, відвідуючи з ним собачу майданчик і налагоджуючи з ним контакт, дитина навчиться відповідальності, стане зібраніше, серйозніше і при цьому придбає правильних друзів. Правда, це актуально тільки в тому випадку, якщо пубертатний період проходить без надмірних ускладнень. Агресивному і занадто емоційного чаду суспільство таких псів протипоказано.
    Складного підлітку краще подарувати звірка, з яким він зможе розмовляти і ділитися своїми переживаннями. На роль слухача-компаньйона ідеально підійде щур, але не біла «лабораторна», а сіро-блакитна. Ці істоти надзвичайно розумні, прив’язуються до людей, вміють втішати. До того ж ваше чадо зможе шокувати оточуючих, з’являючись з крискою на плечі (багато дітей підліткового віку обожнюють епатувати публіку).

    Тварина в сім'ї

    Тварина в сім’ї

    Вибір тварини залежно від характеру дитини

    Якщо ваша дитина обожнює розбирати світ по «гвинтики», то купувати йому хом’ячка, собаку або кішку небезпечно і для чада, і для вихованця. Краще віддати перевагу суті, якому складно нашкодити. Наприклад, ви можете придбати сухопутну черепаху і запропонувати малюкові досліджувати її поведінку – як вона веде себе вдома, яку травичку вибирає на прогулянці, що охочіше бере з рук – фрукти або зелень.
    Споглядач
    Дитині, яка воліє спостерігати за світом, а не брати активну участь в тому, що відбувається навколо нього, ми рекомендуємо придбати рибок. Купіть великий акваріум, влаштуйте в ньому даний підводне царство, населив його різнокольоровими вуалехвоста, і ваше чадо буде щасливо.
    Однак якщо ви хочете зробити малюка більш товариським, то віддайте перевагу собаці декоративної породи, яку можна наряджати і причісувати – так ви подаруєте дитині друга і товариша по іграх. До того ж чудово, якщо ви всі разом будете відвідувати собачі виставки – вихованець стане сполучною ланкою між вашим чадом і зовнішнім світом. Тварина в сім’ї це важливо.
    Непоседа

    Надмірно рухомого дитині ми рекомендуємо придбати активну собаку-компаньйона, з якою він зможе бігати наввипередки, готувати «циркові» номери, возитися на килимі у вітальні. Для подібних ігор відмінно підходять малий і середній пудель, ірландський сетер, бігль, такса і вже згадані нами лабрадор і золотистий ретривер.
    Капризуля
    Для примхливого малюка найкраще купувати тварина, яка, по-перше, не стане для нього конкурентом і не буде викликати його ревнощі (тому кішки і собаки відпадають відразу), а по-друге, зможе відволікати його під час істерик. Придбайте забавну тваринку з яскравим забарвленням, яка міститься в клітині, наприклад, мініатюрного оранжевого кролика, папужок-нерозлучники, строкату морську свинку, білку.

    Вибір тварини залежно від житлових умов

    У великій квартирі або в приватному будинку, як правило, знайдеться місце для будь-якої тварини, якого в принципі можна утримувати в неволі. Однак це не говорить про те, що ви можете придбати дитині екзотичного звіра. Змій, крокодилів, мавп і гігантських ящірок краще не купувати до тих пір, поки ваше чадо остаточно не виросте – ці істоти потребують особливої ​​уваги і є прямою загрозою малюкові. Так що якщо місце дозволяє, то варто завести велику собаку, яка стане вашій дитині і другом, і охоронцем, наприклад, боксера або німецьку вівчарку. Решта звірятка – на ваш розсуд.
    Маленька квартира
    Якщо у вас маленька квартира, то купувати цуценя великої породи можна тільки в тому випадку, якщо дитина вже достатньо доросла і вміє контролювати свою енергію, а інакше ці двоє рознесуть ваше житло по цеглинці – їм же треба десь гратися. Крім того, не варто купувати білку – навіть якщо вона одна, їй потрібен великий вольєр, так як у клітці їй тісно, ​​там вона погано себе почуває і при наявності колеса.
    У невеликих квартирах доречні акваріумні рибки, кішки, собаки декоративних і середніх порід, хвилясті папужки, кенар і різноманітні гризуни, для утримання яких цілком достатньо клітини розміром не більше, ніж 50 на 80 см.
    Наявність дитячої кімнати
    Якщо ви купуєте тварина виключно для дитини, а не для всієї родини, то краще, якщо воно буде жити в одній кімнаті з вашим чадом. По-перше, це допоможе вихованцеві і малюкові швидше встановити тісний контакт, а по-друге, саме на своїй території маленький господар охочіше і плідніше доглядає за звіром, вважаючи його тільки своїм.
    Виходячи з цього, варто враховувати, скільки бруду і сміття «виробляє» домашня тварина. Довгошерстим кішкам і собакам, а також папугам, хом’якам і кроликам в дитячій не місце. Зате ви легко можете поставити в кімнату дитини акваріум, клітку з щуром або кошик (будиночок) для гладкошерстного вихованця. Тварина в сім’ї це важливо.
    Відсутність дитячої кімнати

    Навіть якщо у вашої дитини немає своєї кімнати, це не привід для того, щоб відмовляти йому в придбанні домашнього вихованця. Просто варто вибрати те істота, яка дає заряд позитивної енергії, але не займає багато місця. Якщо маленькі собаки, кішки, гризуни і птахи не викликають у вас захоплення, то ідеальний варіант – гігантські равлики Ахатина. Як не дивно, вони прив’язуються до своїх господарів, обожнюють купатися, із задоволенням сидять на руках. І при цьому вони невибагливі, мовчазні й живуть від 5 до 10 років. Тварина в сім’ї це важливо.

    Тварина в сім'ї

    Тварина в сім’ї

    ***
    На завершення статті дозвольте дати вам ще одна порада: яке б тварину ви не вибрали для дитини, не називайте вихованця агресивної кличкою. Справа в тому, що на характер звірів ім’я впливає ще більше, ніж на людей, тому чим ласковее і позитивніше буде прізвисько, тим швидше ваше чадо знайде з улюбленцем спільну мову.

    Тварина в сім’ї це важливо.

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх