Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Головне зображення ілюстративне

  Західна Україна

  Корупцію заступника голови Рівненської ОДА дубенські судді «пустили по колу»

  Після двохрічних судових засідань справу обвинувачуваного в корупції колишнього заступника голови Рівненської ОДА Тараса Пустовіта розглядатимуть по-новому. Таке рішення ухвалила суддя Дубенського міськрайонного суду Олександра Кічата, після того як почала розглядати справу після попереднього судді.  Тож Пустовіту знову зачитали обвинувальний акт, відповідно до якого його підозрюють в отриманні у 2015 році неправомірної вигоди в розмірі більш ніж 13 тисяч доларів. Вже на наступних засіданнях впродовж березня-травня цього року.
  Справу Пустовіта повторно почали розглядати восени 2016 року. До того судові засідання у Дубно відбувались під головування судді Лілії Федорової, яка у вересні 2016 року разом з чотирма суддями з Дубно подала у відставку за станом здоров’я.  Відповідно автоматизована система передала справу судді Олександрі Кічатій. Варто зауважити, що в Дубенському суді зараз працює лише 3 судді, тобто 37 відсотків від необхідної кількості.

  Підготовче засідання нової судді змогли провести тільки 11 лютого. А 9 березня вже розпочалось справи по суті. Захищати Тараса Пустовіта у Дубно приїхало два адвокати – Олександр Троцюк з Києва та Володимир Цуняк з Рівного.

  DSCN0167

  На початку засідання прокурор Рівненської обласної прокуратури Андрій Войтюк клопотав про продовження розгляду справи, а не починати спочатку. Сторона захисту заперечень до цього не мала.  Однак, після години в нарадчій кімнаті  Суддя Дубенського міськрайонного суду та відхилила клопотання прокурора і вирішила розглядати справу екс-заступника голови ОДА Тараса Пустовіта з початку.  Рішення вона аргументувала рішення тим, що має на це законне право, крім того раніше  було допитано понад 20 свідків усно і це не дасть їй змоги вникнути в розгляд справи.
  Тож на початку засідання прокурор знову зачитав обвинувачувальний акт.

  Екс-заступник голови ОДА Тарас Пустовіт з початку судового засідання відмовився свідчити. Його адвокати кажуть, що обвинувачуваний свідчитиме після допиту свідків та вивчення доказів.


  Крім того адвокати просять ознайомитися з всіма 5 томами кримінального провадження та доказами. Крім того наполягають, що речові докази треба долучати до судової справи кожен окремо, адже частина з них здобуті шляхом негласних слідчих дій і їх законність ще треба довести суду.

  Сам обвинувачений в коментарях журналістам небагатослівний. Каже, що самому не подобається затягування розгляду справи.
  – Щоб щось коментувати треба вивчити всі матеріали слідчих. Бо якщо просто послухати те що написано в обвинувачувальному акті стає страшно, – зауважив Тарас Пустовіт.
  Засідання суду по Пустовіту також відбуватимуться 21 березня, 4 квітня, 14 квітня, 3 травня.

  Нагадаємо, що колишній міський голова Острога в 2014 році був призначений першим заступником голови Рівненської ОДА Сергія Рибачка.  Судять екс-чиновника за два факти отримання неправомірної вигоди. Перший з них – у 2013 році. Тоді хабар становив 3 тисячі американських доларів. Другий випадок хабарництва стався  11 січня 2015 року, коли правоохоронці затримали Тараса Пустовіта  «на гарячому» за підозрою в отриманні чергової неправомірної вигоди в розмірі 8 тисяч доларів США від керівника ПП «Острог Автотранс» і з Острога за сприяння у виграші тендеру на перевезення. Перебуваючи на посаді заступника голови ОДА, Пустовіт відповідав за ЖКГ, будівництво та транспортну галузь. Також він очолював конкурсну комісію, щодо отримання тендерів на міжміські маршрути в області.

  Слідчі УСБУ в Рівненській області відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.368 Кримінального Кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище). Посадовця відразу затримали в порядку ст.208 КПК України.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   Вчора
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх