Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Рівненські мажоритарники: лобіювання обіцяних законів
  Колаж сайту Колона

  Західна Україна

  Рівненські мажоритарники: лобіювання обіцяних законів

  У Верховній Раді України п’ятеро депутатів мажоритарників від Рівненської області. У даному матеріалі буде про те, як мажоритарники Рівненщини обіцяли лобіювати важливі питання на законодавчому рівні.

  Мажоритарниками від Рівненської області є  Юрій Вознюк (ОВО №153), Олександр Дехтярук (ОВО №154), Сергій Євтушок (ОВО №156), Олег Осуховський (ОВО №152) та Василь Яніцький (ОВО №155).

  Уся інформацію, щодо обіцянок та їхнього виконання з сайту Слово і Діло

  Загалом нардепи мажоритарники з Рівненської області дали 24 обіцянки, що стосувалися б законотворчої діяльності, з них виконано – 15, дві вважаються проваленими, інші ще можуть бути виконаними.

  Найбільше обіцянок, які б стосувалися законотворчої діяльності у Олега Осуховського та Сергія Євтушка, по 7 у кожного.

  Осуховський виконав три свої обіцянки, він обіцяв: підтримати закон про антикорупційний суд, підтримати поправку що стосується розриву дипломатичних відносин з Російською Федерацією до законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Депутат також обіцяв не голосувати за пенсійну реформу, яку ініціює уряд, що і зробив.

  Осуховвський заявляв, що депутати від Свободи не допустять ухвалення закону, щодо приватизації держпідприємств. Він запевняв, що “свободівці” блокуватимуть трибуну. Про те, ніякого блокування трибуни не було, а ВРУ безперешкодно ухвалила згаданий законопроект, хоч “свободівці” в більшості і голосували “проти”.

  Ще три обіцянки Осуховський може виконати, зокрема він обіцяв запровадити обов’язкове соціальне державне медичне страхування. Депутат також обіцяв, що “свободівці” підтримуватимуть закон про притягнення до відповідальності за подвійне громадянство, а також що підтримуватимуть законопроект, що стосується українців, депортованих поляками з Західної України.

  Сергій Євтушок з своїх семи обіцянок, щодо законотворчості виконав 5, ще 2 можуть бути виконаними, або ж проваленими. Євтушок дотримався своїх обіцянок у яких він запевняв що підтримає внесення до порядку денного закон про Антикорупційний суд, зміни до закону про заочне правосуддя, та підтримати пропозиції представників органів місцевого самоврядування до законопроекту про місцеві вибори. Євтушок виконав обіцянки, котрі стосувалися “Батьківщини”: підтримка реформи освіти, якщо врахують їхні поправки та голосування за скасування недоторканості з суддів.

  Ще дві обіцянки Євтушка вважаються такими, що знаходяться у процесі виконання. Депутат обіцяв домогтися врегулювання видобутку бурштину місцевими жителями на законодавчому рівні. За словами Євтушенка “Батьківщина” буде голосувати за скасування недоторканості з депутатів.

  У Юрія Вознюка та Олександра Дехтярчука по чотири обіцянки, щодо законодавчих ініціатив, та їхнього лобіювання у ВРУ.

  Юрій Вознюк впорався з трьома своїми обіцянками у яких обіцяв сприяти: проведенню медичної реформи, оновленню антикорупційного законодавства та проведенню податкової реформи. У процесі виконання знаходиться обіцянка Вознюка сприяти проведенню децентралізації.

  Не вдалося Дехтярчку виконати передвиборчу обіцянку про відстоювання справедливого розподілу податків, котрі мають залишитися у місцевих бюджетах. Потрапивши до Верховної Ради він не голосував у 2014 році за проект закону щодо податкової реформи, який мав розпочати процес фінансової децентралізації в країні, та розширити фінансові права громад. Про те, у 2016 році підтримав зміни до Податкового кодексу, які були основою бюджету. Завдяки цьому депутат дотримався своєї програмної обіцянки, та сприяв реформуванню податкового законодавства.

  Олександр Дехтярчук виконав дві свої інші обіцянки. Депутат підтримав законопроект про антикорупційний суд у другому читанні, подав законопроект про вдосконалення процедури утворення ОТГ.

  Василь Яніцький обіцяв домогтися обрання парламенту за відкритими партійними списками, дана обіцянка вважається виконаною. У процесі виконання у Яніцького обіцянка сприяти децентралізації.

  Детальніше в інфографіці:

  Рівненські мажоритарники: лобіювання обіцяних законів

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх