Колона – Cайт громадської журналістики

Рівненська облрада проголосує за поновлення Ковальчука

Голову Рівнеоблради хочуть відправити у відставку, Рівненська обласна рада працює без голови

Поки рішення щодо поновлення Ковальчука на посаді голови Рівнеоблради на апеляції в Житомирі, депутати збираються на сесію, щоб його виконати.

Чи відбудеться поновлення Ковальчука на посаді голови облради завтра, 22 квітня, на позачерговій сесій облради – не може сказати ніхто з депутатів Рівненщини. Більше того, навіть сам Ковальчук сумнівається в доцільності завтрашнього засідання. Він вважає, що рішення суду достатньо, щоб поновитися на посаді, а думка депутатів у цьому питанні – неважлива.

Поки що апарат обласної ради надіслав рішення на апеляцію в Житомирський апеляційний суд, але запрацює він тільки в травні. Тим часом депутати скликають позачергову сесію, яка, безумовно, ще більше заплутає дану справу. Обласна фракція Батьківщини, за словами її керівника Миколи Кучерука, ще не вирішила, чи голосуватиме за поновлення. Варто зазначити, що саме від позиції Батьківщини наразі залежатиме розподіл голосів на підтримку рішення одіозного судді Андрія Сала чи проти нього.

В будь-якому випадку, завтра обласна рада може як поновити Ковальчука на посаді, так і повторно відправити його у відставку. Це у випадку, якщо сесія відбудеться. Наразі ж, новообраний голова обласної ради Олександр Корнійчук знаходиться у відпустці, а завтрашнє засідання уже зараз віщує новий виток у конфлікті прихильників радикальної партії з прибічниками пропрезидентських сил в обласній раді. Про присутність на сесії нардепів не повідомлялося.

Ймовірно, завтра депутати зможуть прийняти цілий пакет рішень, адже, як відомо, найближчим часом може статися зміна керівництва в обласній державній адміністрації (Віталій Чугунніков, голова ОДА Рівненщини, впритул наблизився по списку до депутатства у Парламенті). Місцеві журналісти також прогнозують можливу зміну голови облради та його заступників, яка могла би вирішити кризу.

За деякими версіями, вдало розіграний спектакль в обласній раді завершиться завтра обранням нового голови та заступників голови облради з урахуванням інтересів двох найбільших фракцій (БПП та Батьківщина) та уже звиклих до гри на золотій акції радикалів. У такому випадку на Рівненщину чекає певне політичне заспокоєння, припинення політичної кризи та уже третій акт вистави “Договорняки проти Демократії”.

Exit mobile version