Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  У Вараші фальсифікують підписи
  Головне зображення ілюстративне

  Західна Україна

  Провальний реванш: У Вараші фальсифікують підписи під зверненням до депутатів

  Уже кілька днів у Вараші обговорюють підписи, які частина громадян ставили для надання приміщенні під спортивний гурток, а насправді підписи потрапили під інше звернення до депутатів.

  На сайті Вараської міської ради 28 грудня оприлюднено звернення від нібито громади міста до депутатів міської ради, у якому нагадують депутатам про дотримання чинного законодавста “Про місцеве самоврядування”, наголошується на нібито порушенні депутатами Конституції України та вимагається припинити незаконні дії направлені на дискредитацію діючого міського голови.

  1 січня депутат Вараської міської ради Сергій Денега, опублікував у себе на сторінці у Facebook пост, у якому заявив про фальсифікацію з підписами під зверненням:

  Увага, шановні мешканці міста Вараш! Фальсифікація!Передивіться уважно чи є там Ваш підпис.Якщо є, то і Ваш підпис…

  Опубліковано Сергієм Денегою Понеділок, 1 січня 2018 р.

  Зокрема, Сергій Денега повідомив, що частина підписів, які вказані під зверненням збирав Богдан Бортник, нібито з проханням надати приміщення для спортивного гуртка “Він Чунь Кунг-Фу”. Про те ці підписи були використані під іншим зверненням, до депутатів міськради, згаданого вище.

  Жураністи сайту Колона вирішили дізнатися, як саме підписи, які нібито збирали для виділення приміщення під спортивний гурток, опинилися під зверненням до депутатів Вараської міської ради.

  Андрій Забродоцький, підпис якого є під зверненням опублікованого на сайті Вараської міської ради, розповідає, що ставив свій підпис довірившись сусідові, та думав, що підписує звернення для виділення приміщеня під дитячий гурток:

  – Дивіться, ситуація досить банальна получається, підписи збирали на спортивний гурток. Тобто до мене звернувся взагалі мій сусід, він якби цього тренера знає – Бортника Богдана і підійшов. Ну так як звичайна процедура, цей збір підписів получається сказали там на що, туди-сюди, там підписалися, і так багато людей попідписувалися і серед цих людей я. Потім почав виясняти були люди, які дійсно засвідчили, що вони бачили іменно бумагу в якій йшлося про спортивне приміщення. Це люди не тільки мої сусіди, а це люди взагалі з міста, до яких уже Бортнік безпосередньо звертався, от що підтвердило, що дійсно він якусь бумагу показував де йшлося про спортивне приміщення.

  – В результаті вийшло, підписалися та й забули як обично, ну людині треба та й треба, звичайне там звернення. А потім получився такий казус, що на сайті міськради опубліковується це звернення пані Тиховської от і до нього підкладені оці підписні листи, яким чином вони туди потрапили, як вони туди потрапили. Те що там зараз пані Тиховська почала тут “пургу гнати” на всіх і вся і в тому числі на мене. Вона безпосередньо мене не знає що вона там говорила про мої погляди і так далі, але це нехай буде так сказати на її совісті. Я маю на увазі інше, що дана заява вона написана на цього Бортника Богдана получається, якщо там уважно дивитися, що конкретно на нього, і просто для з’ясування обставин яким чином дані підписні листи попали зовсім під інше звернення, от і все. Навіть якби це було під іншим зверненням навіть, не Тиховської а когось іншого та ж сама ситуація, просто получається  факт якби, як для мене підлога документів, а плюс до того, що замішана сюди політика й так дальше, тобто ці люди не знали під що це діло “замутилося”, в результаті підписувалися під одним, а вийшла ціла підстава. Тобто це, я вважаю ошуканим був, а ким ошуканим це вже нехай поліція встановлює чи це Бортник винуватий, чи на якому етапі ці документи були підкладені і так дальше. Тут “пурга” піднялася, що Тихоська звинувачує, що на неї заява написана, заява написана не на неї а на Бортника, а вони вже нехай між собою. Хай поліція встановлює ступінь винуватості кого, як хто, що збирав. Є люди які дійсно підтвердили, що зовсім інша бумага була, тобто навіть не зі слів а по факту.

  – До вас сусід приходив з бумагою без звернення?

  – Так він прийшов з бумагою без будь якого звернення, просто я його дуже добре знаю скажем так не перший рік і він тим більше в цього тренера Бортника тренувався от і мені так само на словах пояснив що така ситуація і потрібно допомогти. Ну справа хороша, чому б і ні, яка підстава тут не довіряти наприклад сусідові, цей сусід він в цих підписантах вприніципі є. Він по суті так само був ошуканий, йому так само цю ситуацію пояснили.

  Геннадій Мазурик теж один з підписантів, який говорить, що підписував звернення під приміщення для спортивного гуртка, а не те звернення, яке опубліковане на сайті  Вараської міської ради. Генадій Мазурик розповідає, що Бортник особисто звернувся з проханням підписати звернення, навіть показав текст звернення, у якому, йшлося про спортивний гурток, про те на сайті Враської міської ради, підпис Мазурка, опинився під зверенням до депутатів міськради.

  Любов Тиховська, яка подавала звернення опубліковане на сайті Вараської міської ради, у коментарі журналісту, розповіла, що нічог оне знає, про те, що частина людей, підписувалися не під тим зверненням:

  – Звернення було написано групою осіб ну і я в тому числі. Написали ми це зверення, це було вечором, не пам’ятаю який день, але до Нового року точно. Це було під вечір ну і кароче залишили ми там. По перше ми самі розписалися  спочатку на одному аркуші, це звернення залишили у одного з громадських активістів, в одного з хлопчини.

  – Ви можете сказати в кого?

  – Я вам зараз не можу сказати, тому що ви розумієте, я особисто підписалася і пішла додому. Я друга підписувалася там навіть видно мій підпис, друга я. От і народу було багато, розумієте? Ну я трохи постояла, пішла додому, от і короче говоря воно (ред.- звернення) “пішло по рукам” хто хотів той підписував. В підсумку я потів вже дізналася, що один з громадських активістів Бортник Богдан збирав підписи. Ну й в ітозі на ранок як я туди прийшла це було перед цією сесією, яку вони хотіли провести не законно. Я взяла це звернення там було прикріплено ще два аркуші. Тобто один аркуш був наполовину підписаний, там де ще я підписувала, там ще йшла стаття – кінець статті, і два прикріплено ще було, точніше просто ще два було, скріплювала допустім я їх. Це звернення треба було зареєструвати, я підійшла до секретаря Вараша нашого міста Шумри, яка мітить зараз в мерське крісло. От я до неї підійшла щоб вона зареєструвала. Вона каже, я не секретар я мер так що я не можу зареєструвати. Я кажу до неї Ви не мер, що ви говорите, там ще були депутати в кабінеті, вони почали мене виганяти, типу “давай вийди”, “виходь звідси”, “тут депутати зібралися”, вони щось там якісь питанян вирішують і тд і тп. Ну я повозмущалася і пішла, потім, я пішла з цим зверненням до Стояновського, це навпроти Шумри кабінет і звернулася до нього кажу так і так, як мені зареєструвати. В ітозі він взяв це звернення, ходив, ходив і якось зареєстрував він його. І все і потім мене звинуватили, що я підписи підробила. Нічого я звичайно не підробляла, вони говорять, що Бортнік цей Богдан, що він показав друге якесь звернення, підписуючись вони думали що під тим підписувалися, виявилося що під цим. Ну і звернення до депутатів було в двух екземплярах. Один екземляр зареєстрували в міськвиконкомі, а один я возила в поліцію нашу і там зареєструвалаце звернення.

  – Як ці листи що збирав громадський активіст з підписами потрапили до вашого звернення?

  – Розумієте, ці листи вже окремі були. Це все лишилося в когось з активістів, я навіть толком вам не скажу в кого саме воно лишилося. Я поставила свій підпис, і я пішла. Це звернення “пішло по руках”, читали, ознайомлювалися, підписували.

  – А на другий день?

  – Це на другий день я забрала ці звернення вже було там два листа оцих, два окремих листа з підписами.

  – А в кого забрали звернення?

  – В кого ж саме, я точно не помню. Вже в виконкомі, хтось приніс, туда в виконком. Я просто взяла на себе такі інціативу, з ним походити, його зареєструвати і так далі.

  Любов Тиховська, також у себе на сторінці у Facebook написала, про те, що нічого не підробляла, а Богдан Бортнік виявив бажання допомогти у зборі підписів. Любов Тиховська також написала про те, що походження підписів не перевіряла:

  Опубліковано Тиховскаєю Любовь Середа, 3 січня 2018 р.

  Отримати коментар у Богдана Бортника, який збирав підписи не вдалося, так як він не відповідає на телефонні дзвінки. Хоча можливо, саме його коментар міг би допомогти жителям Вараша розібратися в даній ситуації.

  На даний момент Андрій Забродоцький, Геннадій Мазурик написали заяву до поліції, яка має встановити, як їхні підписи, опинилися не під тим зверненням, під яким вони підписувалися:

  Опубліковано Andrey Zabrodotsky Понеділок, 1 січня 2018 р.

  Нагадаємо, що журналісти сайту громадської журналістики тривалий час слідкують за ситуацією в Вараші. Сайт Колона раніше уже публікував коментарі керівників фракцій, а також Ірини Шумри та Сергія Анощенка, щодо тоді ще майбутнього голосування за припинення повноважень міського голови Анощенка. Та писали про можливу відставку секретаря Вараської міської ради Ірини Шумри.

  P.S.
  Під час підготовки матеріалу згадалося:

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх