Колона – Cайт громадської журналістики

Повернення в СРСР: як в Росії запроваджують продуктові картки

Мінпромторг нарешті розробив план запуску в Росії програми адресної продовольчої допомоги – активізувати таку роботу доручав в грудні 2015 року віце-прем’єр Аркадій Дворкович. Представник Мінпромторгу підтвердив справжність документа, з яким ознайомилися «Ведомости».

Джерело: ukr.segodnya.ua

Крім того що ті хто потребують отримають допомогу, програма покращить торгівлю, підтримає попит на російські продукти харчування та підвищить рівень сільського господарства, планує Мінпромторг.

За доопрацьованого плану, спрямованого в уряд 1 лютого, в I-II кварталах 2016 р Мінпромторг розрахує фінансування допомоги і визначить його джерела, сказав «Відомостям» заступник міністра промисловості і торгівлі Віктор Євтухов. У III кварталі повинно бути визначено, хто зможе отримувати допомогу. Сама програма стартує в 2017 р.

Стратегію продовольчої допомоги Мінпромторг розробив ще восени 2015 р. В ньому йдеться про те, щоб перераховувати так званим нужденним громадянам на спецкарти «еквіваленти грошових коштів» (бали або бонуси) за допомогою яких вже можна буде придбати різні товари вітчизняного виробництва, такі як: свіжі овочі і фрукти, м’ясо та молочну продукцію, птицю, рибу і ін., а також насіння і саджанці. За словами Євтухова, програма може «забезпечити бюджетну ефективність в розмірі мінімум 2 рублі вкладу в ВВП на кожен рубль, вкладений в програму ».
Представник Дворковича каже, що віце-прем’єр поки що не бачив план Мінпромторгу.

Exit mobile version