Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    Новий рік: традиції і звичаї різних країн світу
    Головне зображення ілюстративне

    Західна Україна

    Новий рік: традиції і звичаї різних країн світу

    Новий рік – одне з найдавніших на планеті свят. Його відзначають в Європі 1 січня, в Бірмі – 1 квітня, в Індії початок року святкують вісім разів, а ескімоси впевнені, що він приходить з випаданням першого снігу. Про те, як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш, тому і до цього дня в різних країнах світу дбайливо зберігаються традиції і звичаї, які допомагають привернути удачу і благополуччя.

    Новий рік: традиції і звичаї різних країн світу
    У Німеччині Новий рік зазвичай проходить в сімейному колі. Кульмінацією свята є Бешерунг, традиційна церемонія обміну подарунками. Дорослі дарують один одному приємні дрібниці, до дітей приходить різдвяний дід Вайнахтсман в вивернутій шубі і дівчина Крісткінд, колега Снігуроньки. Всі сідають за святковим столом, а коли годинник почнуть бити північ, забираються на стільці і з останнім ударом дружно «встрибують» у Новий рік. У новорічну ніч не прийнято сидіти вдома: німці гуляють вулицями, зустрічаються з друзями і запускають феєрверки.

    З приходом Нового року в Монголії, починаються традиційні всенародні гуляння. Напередодні проходять проводи Старого року, які називаються «бітуун». У цей період вважається великим гріхом сперечатися, сваритися, обманювати або лаятися. Новий рік – свято сімейне і всі старі образи повинні бути забуті. Неодмінною святковим аксесуаром в східно-азіатських країнах є спеціальні граблі, які багато прикрашають і декорують. Вважається, що в новорічну ніч вони допомагають «гребти щастя».

    У Шотландії Старий рік «спалюють». Грандіозне смолоскипна хода, коли палаючі бочки з дьогтем котять вулицями, висвітлює дорогу Нового року і назавжди позбавляє від неприємностей і негараздів, що минає. Шотландський свято, яке називається Хогманай, починається раннім вечором і триває до ранку. Рівно опівночі всі хором співають новорічну пісню і вітають один одного. Після настання Нового року прийнято відправлятися в гості до друзів. Потрібно взяти вино і пиріг як частування, а також неодмінно захопити з собою шматочок вугілля. Це найвірніший спосіб забезпечити себе питвом, їжею і теплом на цілий рік.

    Щоб зустріти новорічне свято на Кубі, необхідно заздалегідь заповнити рідиною всю наявну в будинку посуд, а рівно опівночі почати виливати воду з вікон. На думку жителів острова, це побажання Нового року щасливої ​​дороги, який так само світлий і чистий, як сама вода. Крім того, поки годинник б’є дванадцять ударів, треба встигнути проковтнути дванадцять виноградин, і тоді благополучя, злагода і процвітання будуть супроводжувати кожен місяць. У кубинських дітей новорічне свято називається День Королів. Їм пишуть листи із заповітними бажаннями, а три чарівника-короля приносять подарунки.

    Новий рік: традиції і звичаї різних країн світу

    Новий рік відзначається в Японії 1 січня і є одним з найпопулярніших в країні свят. На фасади будинків прийнято вішати оберемки соломи, які відлякують злих духів. В оселі на видному місці кладуть рисові коржі і мандарини, що символізують здоров’я і довголіття.  Перед святом прийнято дотримуватися звичай проводів Старого року. Японці дарують один одному листівки із зображенням тварини наступного року, іграшки та сувеніри. Одна з найбільш чудових традицій – розсміятися в першу мить нового року, тому що сміх неодмінно принесе удачу та щастя. У новорічну ніч потрібно відвідати храм, де дзвін відбиває 108 ударів. Згідно з повір’ям, кожен удар “убиває” один з людських пороків. Як вважають японці, їх шість, але кожен має вісімнадцятьма різними відтінками.

    Якщо в Італії в останню хвилину року, що минає на вас звалиться посуд, одяг або меблі, не дивуйтеся. За традицією, старі речі прийнято викидати з вікон будинків на бруківку, щоб в Новому році удача не обійшла стороною і допомогла замінити їх новими. Італійці дбають не тільки про оновлення житла. Новорічну ніч слід зустрічати в новому одязі, а 31 грудня дарувати близьким людям білизна червоного кольору, адже саме червоний є символом новизни. Діти Італії чекають подарунків від чарівниці Ла Бефани, яка прилітає на мітлі, пробирається через камінну трубу і складає їх в спеціальні черевички.

    Бразильський Новий рік є дивним поєднанням європейських традицій з індіанськими та африканськими обрядами. Він щорічно збирає близько трьох мільйонів чоловік – палких прихильників карнавалу і пляжних тусовок. Новорічну ніч прийнято зустрічати в білому, оскільки саме цей колір приносить щастя. Втім, одяг може доповнюватися і іншими квітами, якщо до божества є додаткові прохання: хочете здоров’я – включіть в наряд рожеве, добробуту – жовте і золоте, любові – червоне.

    Жителі Бразилії вірять, що Новий рік – найкращий час здобути прихильність вищих сил, тому кожен бразилець повинен піднести дари африканської богині Іманже – володарці морів, ототожнюється з Дівою Марією. Коли на дерев’яних підставках в море відправляться запалені свічки, потрібно загадати найзаповітніше бажання, і якщо вогонь довго не згасне, воно обов’язково збудеться. Святкування триває грандіозним новорічним карнавалом, феєрверками, шампанським і запальною самбою.

    В Англії, коли годинник Біг Бена починають бити північ, за давньою традицією прийнято відкривати задні двері, щоб Старий рік зміг покинути будинок, а з останнім ударом відчиняти передні, впускаючи рік Новий. Подарунки замовляються англійцями у Father Christmas – Батька Різдва. Якщо написати йому докладний лист і кинути в камін, дим з труби доставить список бажань швидше за все. У сімейному колі часто дотримується старовинний звичай розсилати напередодні Нового року вітальні листівки усім знайомим, а також дарувати один одному подарунки однакової вартості і розподіляти їх серед домашніх за жеребом.

    Новий рік: традиції і звичаї різних країн світу

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх