Однак, не завжди просто зробити вибір, особливо якщо не знаєш всіх нюансів і технічних моментів підключення до всесвітньої павутини.

Визначення потреб

В першу чергу, вирішивши
підключити інтернет., необхідно визначитися, в яких цілях він буде використовуватися. Від цього залежить і вибір швидкості, і тарифного плану, і навіть типу з’єднання. Якщо інтернет необхідний для вирішення важливих завдань роботи або бізнесу, значить потрібне високоякісне, надійне підключення, яке не дає збоїв у відповідальні моменти. Це дуже важливо, адже раптове зникнення з’єднання може перешкоджати укладанню важливих домовленостей, угод, виконання робіт і т.д.

Використання мережі інтернет в особистих цілях не вимагає такої пильної уваги до його надійності, однак, це не означає, що зв’язок може постійно пропадати, швидкість «залежати від погоди», а сервісні роботи проводитися мало не кожен день. В обох випадках послуги повинні бути якісними.

Як вибрати провайдера

Сьогодні підключити інтернет дуже просто, набагато складніше – знайти надійного провайдера, який пропонує якісні послуги за розумні гроші. Якщо у вас є знайомі, які користуються послугами різних компаній, поспілкуйтеся з ними і розпитайте про якість інтернету, який їм надають. Ці відомості не дадуть вам відповіді, кого вибрати, але допоможуть сформувати загальне уявлення про пропозицію на ринку.

Варто відзначити, що судження знайомих можуть бути доволі суб’єктивними, особливо якщо вони не вимогливі до показників швидкості і надійності інтернету. Якщо не проводити замірів, то не завжди можна дізнатися, забезпечує провайдер обумовлену швидкість чи ні. Це складно відчути при звичайному «серфінгу» в мережі, але вдасться зрозуміти при скачуванні об’ємних файлів. Кращий спосіб дізнатися більш-менш об’єктивну оцінку – це поговорити з фахівцем, що не має відношення до жодного постачальника послуг вашого міста, тобто є незацікавленою особою.

Якщо такої можливості немає, значить доведеться самостійно вивчати кожного провайдера, щоб, в результаті, прийняти оптимальне рішення і підключити інтернет, який буде максимально відповідати вашим вимогам.

На що звернути увагу

Якщо ви плануєте використовувати всесвітню павутину в особистих цілях – спілкування, читання новин, прослуховування аудіо- і перегляд відеоматеріалів, то найбільш важливими факторами для вас буде ціна і швидкість передачі даних. Потрібно всього лише виписати інформацію по кожному провайдеру і порівняти запропоновані ціни і параметри інтернет з’єднання, вибираючи найбільшу швидкість, за мінімальним тарифом. Зверніть увагу, що заявлена швидкість повинна відповідати реальній.

Якщо підключити інтернет. вимагає повсякденна діяльність або бізнес, де якість і стабільність з’єднання грає важливу роль, необхідно більше критеріїв включити в процес аналізу. Крім швидкості і ціни, необхідно звернути увагу на тип і технологію підключення, наявність постійної технічної підтримки і професіоналізм роботи співробітників кожної компанії. Обов’язково вимагайте складання договору з детально розписаними послугами. Також не буде зайвим попередити менеджерів компанії, що в разі недотримання умов і поганої роботи мережі інтернет, ви розірвете договір.

 

Автор: Сайт громадської журналістики