Нова порція запропонованих креативних зупинок для Рівного (ФОТО)

У Рівному відбувся конкурс ідей на найкреативніші зупинки міського транспорту.

Участь взяли архітектори або просто фанати архітектури. Мета конкурсу – пошук неординарної ідеї для зупинки громадського транспорту для подальшої її реалізації в місті Рівне.

У групі «Конкурс «Креативні зупинки» у соцмережі Фейсбук опубліковані ідеї зупинок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОПЕРЕДНІ ПРОЕКТИ ЗУПИНОК МОЖНА ТУТ: Які креативні зупинки можуть з’явитися на вулицях Рівного та Креативні зупинки, які можуть з’явитися на вулицях Рівного (ФОТО)

Проект Олександра Позняка та Дмитра Котлярова

Автори проекту – Олександр Позняк та Дмитро Котляров – фірма МОСТ.

ІДЕЯ: в основу ідеї покладена проста лаконічна форма, що нагадує герб Рівного, компоновка несучих конструкцій зупинки не уруднює прохід пішоходів у досить вузькому місці. Головний девіз зупинки простота та лаконізм. Освітлення зупинки у вечірній час – лампи денного світла, що світять через молочні акрилові листи. Розміщується карта маршрутів, смітник, і Wi-Fi.

КОНСТРУКЦІЯ: зупинка має металевий зварний каркас. Обшивка каркасу з дерева – фасадна частина, акрилові листи – бокові частини. покриття зупинки – литий полікабонат. Лавка деревяна.

ВАРТІСТЬ:

– фундамент – 4 тисяч гривень;
– метелевий несучий каркас – 8 тисяч гривень;
– вирізання плазморізом декорів та підпису зупинки – 2 тисяч гривень;
– обшивка деревом та акрилом – 8 тисяч гривень;
– покрівля та її елементи – 5 тисяч гривень;
– додаткові витрати 5 тисяч гривень.

Разом: 32 тисяч гривень.

     

Проект «Сегментована зупинка» Антона Оплачка

Автор  Антон Оплачко.

Пояснення ідеї:

Концепцією є створення об’ємно-просторової структури, котра , будучи самодостатнім та креативним елементом, виділяючись із навколишнього середовища, виконувала свої безпосередні функції, тобто структури, котра є водночас місцем, де люди очікують на транспорт, але також структури, котра не тільки підкеслює, але і задає рух потоку людей.

Крім того, перевагами даної зупинки є НЕМОЖЛИВІСТЬ розміщення на ній реклами, через відсутність рекламних площ.

Планувальна схема:

Поєднання дископодібних елементів у різноманітних комбінаціях задля створення зони руху та зони спокою.

Конструкція та матеріали:

Сталеві гнуті труби круглого перерізу діаметром 120 міліметрів, як несучий каркас конструкції.

Огороджуючий захисний шар пропонується зробити з гідрофільних ДСП плит, шару гідроізоляційної плівки, зовнішнього опоряджуючого шару з полімерної плівки.

Орієнтована вартість виготовлення та спорудження:

Виготовлення –приблизно 2 тисячі гривень одна секція. 12 секцій: 2*12=24 тисячі гривень. Встановлення – 8 тисяч гривень. Загалом – 32 тисячі гривень. З урахуванням побажань щодо «підлоги», що біля 8 тисяч гривень.

Загальна вартість зупинки становить біля 40 тисяч гривень.

 

Проект зупинки «Дві зони» Антона Оплачка

Автор  Антон Оплачко.

Пояснення ідеї

В основі лежить ідея про 2 зони, котрі взаємодіють поміж собою: зона очікування та зона руху пішоходів.

Ідея полягає у тому, щоб запроектувати зупинку громадського автотранспорту не лише для того, хто його очікує , але також із урахуванням людини, що просто проходить повз. Зупинка є своєрідним відкритим тунелем, крізь який відбувається рух пішоходів, у якому є пасивні зони очікування із лавками.
Крім того, перевагами даної зупинки є НЕМОЖЛИВІСТЬ розміщення реклами, через відсутність на ній рекламних площ.

Планувальна схема

Навіси ідуть не перпендикулярно проїзджій дорозі, а під кутом 15° до неї, утворюючи острівки для дерев з обох боків пішохідної дороги, та таким розміщенням спрямовуючи напрям зору людей на зупинці в бік, звідки прибуває громадський транспорт. Зупинка охоплює собою всю ширину пішохідного проходу, навіс накриває приблизно дві третини. Металеві формотворчі конструкції утворюють відкритий простір, котрий має свою утилітарну та естетичну функції.

Конструкція та матеріали

Несучі елементи – металеві гнуті порожнисті сегменти труби круглого перерізу, діаметром 100 міліметрів, на яких закріплені дерев’яні рейки, що мають огороджуючу та естетичну функції. Зверху, над рейками прикріплений тонкий шар гнутого прозорого полікарбонату (або ще якогось, естетичнішого прозорого стійкого до атмосферних впливів, матеріалу). Похила стіна утворює ергономічно необхідний ухил для спини тих, хто сидять на лаві.

Матеріали –дерев’яні планки (перерізом 30х70, довжиною 4, 4,7 та 5 метрів), металева гнута труба, кривина якої досягається зваренням сегментів під певним кутом, (діаметр труби постійний , =100 міліметрів), тонкий шар гнутого полікарбонату.

Закріплення зупинки в грунт шляхом анкетування труб до підошви, зануреної у бетонний розчин (можливо передбачити як приховані, так і видимі ззовні вузли приєднання труб до анкерів та підошви опори).

Орієнтована вартість виготовлення та спорудження

Виготовлення –приблизно 6 тисяч гривень одна секція. 3 секції: 3*6=18 тисяч гривень. Встановлення –приблизно 6 тисяч гривень.

Загалом: 18-20 тисяч гривень.

Автор: Сайт громадської журналістики