Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Новини

  На Рівненському сміттепереробному заводі з екскурсією побувала молодь із усієї України. ВІДЕО

  На Рівненському сміттепереробному заводі з екскурсією побували молоді екологи

  Допоки не працює – став екскурсійним об’єктом. Нещодавно молоді екологи, що приїхали до нашого міста із різних куточків країни, завітали на Рівненський сміттєпереробний завод та сміттєзвалище.

  news25746Ресурс Рівненського сміттєзвалища було вичерпано ще у 2009 році. Нині там захоронено відходів на 50 метрів у глибину. То ж ще 5 років тому наше місто отримало серйозну екологічну проблему у вигляді переповненого сміттєзвалища. Вирішити її мав сміттєпереробний завод, який звели неподалік. Проте, довго йому пропрацювати не судилося, через невідповідність законодавства минулоріч він зупинив роботу.

  Святослав Євтушенко, директор Рівненського сміттєпереробного заводу:

  – В умовах коли з одного боку є сміттєпереробний завод, а з іншого екологічне лихо, що називається сміттєзвалище, простій сміттєпереробного заводу це є як мінімум злочин проти держави. Адже зараз, коли є проблеми з дорогим російським газом, а у нас є завод, який із сміття виготовляє замінник газу, то це є злочин проти держави.

  Нині ж молодь з різних громадських організацій та міст з’їхалась до Рівного у літній табір. Враховуючи те, що їх усіх цікавить проблема екології та шляхи її покращення, завітали активісти на екскурсію і до місцевого сміттєпереробного заводу.

  Віталій Примак, голова МГО “Молодь-ДІЄ”:

  – Я був тут на відкритті, а тепер мені повідомили, що завод не працює. Ми вирішили приїхати сюди, аби люди з усієї України на власні очі побачили що це, подивились, що це реальний завод, який вже побудований, але не працює через деякі законодавчі неточності. Після цього люди поїдуть в інші міста і розкажуть про цей завод своїм друзям. Ми будемо намагатися звертатися до усіх, кого можна, аби цей завод, який є один в Україні, все ж таки запрацював.

  Громадські активісти від побаченого сміттєпереробного заводу залишились в захваті. Адже проблема переповнених сміттєзвалищ є у кожному місті, а ось Рівненський завод є єдиним допоки в Україні.

  Роман:

  – В мене перше враження, що добре, що такий завод взагалі є. В нас до такого домовитись не змогли, його навіть не побудували. Я радий, що хоч десь в Україні це змогли зробити. Це потрібно зробити усюди. Адже в нас сміттєзвалище переповнене так же як і у вас. В нас просто немає вибору.

  Коли ж народні депутати внесуть зміни до закону “Про відходи”, що дозволить відновити роботу заводу, зараз сказати не береться ніхто. Натомість директор сміттєпереробного заводу Святослав Євтушенко продовжить і надалі проводити екскурсії підприємством для усіх бажаючих.

  Джерело: Сфера ТВ
  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   29.03.2022
   08.03.2022
   21.09.2021
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   29.03.2021
   14.02.2021
   Вверх