Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Муляренко, Дзецько, Бабат депутати на відкикання
  Колаж сайту Колона

  Західна Україна

  Муляренко, Дзецько та Бабат претенденти на позбавлення мандату (Аналітика)

  Активісти громадського руху “Чесно” на минулому тижні опублікували аналітику у якій було визначено депутатів на відкликання Рівненської міської ради, загалом три депутати можуть бути відкликаними, ще 10 є прогульниками. Проти депутата  Олександра Бабата порушено кримінальне провадження. Олексій Муляренко який суміщає депутатство та керівництво областю пропустив усі 100% комісій, які мав би відвідати.

  Кандидати на відкликання Рівненської міської ради

  Згідно проведеної аналітики 3 депутата рівненської міської ради ради Олексій Муляренко, Олександр Бабат та Олег Дзецько можуть бути відкликаними так як вони пропустили більше 50% засідань комісій та сесій.

  Очільник Рівненської ОДА та депутат Рівненської міської ради Олексій Муляренко пропустив 100% засідань комісії з питань транспорту, зв’язку та екології. Загалом депутат у коментарі журналістам вказав на те що не порушує законодавста будучи депутатом та державним службовцем, та наголошує на тому що не збирається складати мандат:

  Очолюючи облдержадміністрацію, і в той же час представляючи інтереси рівнян у міській раді я жодним чином не порушую законодавство. А це найголовніше. Адже є роз’яснення держслужби, Закон не має зворотньої сили, я став депутатом до набрання Законом юридичної сили, а тому жодних правових підстав складати мандат депутата немає. Окрім того, у міській раді я відповідаю за цілий виборчий округ під №27. З часу обрання депутатом мені вдалося зробити там чимало хороших справ для його мешканців, а у планах ще більше. Активно працює моя громадська приймальня на окрузі, люди сподіваються на мене, а тому взяти так просто скласти мандат і піти, це найлегше, що можна зробити.
  Після проведення конференції представниками Чесно радник голови Рівненської ОДА Сергій Мініч, дав коментар журналістам РТБ,  у якому зазначив:
  З травня 2016 голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко займав посаду секретаря міськради, а отже відповідно до чиного законодавста не міг бути членом жодної з постійної комісії. Тому говорити про те, що він протягом року не відвідував засідання – не став би. Разом з тим, як він перестав бути секретарем Рівнеради  він став членом комісії транспорту, зв’язку та екології , і це відбулося у вересні 2016 року. З того часу було близько десяти засідань цієї комісії частину із яких він пропустив тому що перебував у відрядженнях як голова ОДА.
   
  Насправді ж з часу входження Олексія Муляренка у комісію відбулося 11 засідань комісії з питань транспорту, зв’язку та екології, з яких Муляренко пропустив не частину комісій як зазначив його радник а усі одинадцять.
  Про це свідчать дані, які були отримані активістами у відповідь на запит з Рівненської міської ради:
  (У двох копіях яких зазначено нижче повторюються три протоколи комісії 22, 23 та 24)
  Олександр Бабат, який є депутатом від “Батьківщини” є другуим кандидатом на відкликання через пропуски у комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальної власності. Окрім цього він також пропустив 40% сесійних засідань.
  Усі пропуски Олександра Бабата можна побачити у даних отриманих з виконкому Рівнеради:
  Нагадуємо, що аналіз проводився лише за даними за 2016 рік.
  Також Бабатом було пропущено усі 9 засідань виїзних комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальної власності:

  Окрім того що депутат є прогульником він також фігурує у кримінальному провадженні яке було відрито відносно його у зв’язку переховуванням тіла чоловіка, який загинув на будівництві матері депутата.


  За даними ЗМІ, Бабат пропонував рідним загиблого 100 тис. гривень за те щоб ті замовчували нещасний випадок. 31 січня у Рівненському міському суді розглядали клопотання про взяття депутата під домашній арешт, але суддя Сидорук Євгеній відхилив дане клопотання.

  Бабат також намагався чинити тиск на журналістів, які проводили розслідування у вище згаданій справі. У зв’язку з тим, що журналістами було проведено розслідування і дана справа отримала резонанс у суспільстві, Бабата було виключено з фракції “Батьківщина”. За це  рішення проголосовано одноголосно його колегами по фракції.

  Слід нагадати те що, згідно аналітики яку проводив ГР “Чесно” щодо відвідування депутатів Рівненської міської ради 7-го скликання депутат Бабат також зазначався у списку депутатів на відкликання, про те незважаючи на це, на місцевих виборах у 2015 році, Бабат отримав найбільшу підтримку серед усіх кандидатів у депутати до Рівненської міської ради.

  Журналістам які працювали над матеріалом не вдалося вийти на зв’язок з Олександром Бабатом, для того щоб дізнатися причини його прогулів у сесійних засіданнях та у комісії.

  Ще одним депутатом щодо якого може бути проведена процедура відкликання є Олег Дзецько який пропустив 58% засідань комісії з питань міського господарства.

  Усі свої пропуски депутат пояснив тим, що неофіційно працював за містом і не міг перебувати у місті:

  Я працюю на роботі, неофіційно був влаштований. 3араз офіційно, за містом по області, і тому в місті в мене не було можливості перебувати, хоча зараз я думаю з переходом на іншу роботу я буду в місті, тому в мене з цим проблем не буде.

  Журналісти Сайту громадської журналістики і надалі слідкуватимуть за діяльністю депутатів Рівнеради та інформуватимуть  наших читачів про прогульників і недоброчесних депутатів.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх