Молодь відзначає Чистий четвер

Православні християни відзначають Чистий четвер17 квітня православні християни відзначали Великий, або Чистий четвер. Цьогоріч велика кількість молоді відвідує храми в цей урочистий день.

Цього дня під час богослужінь згадують одну з найважливіших Євангельських подій – Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад  братської любові, покори і смиренності.

З Великого Четверга розпочинаються приготування до Великодня. Віряни можуть прийти до храмів, сповідатися і причаститися. У будинку прибирають, печуть паски, фарбують яйця.

Православні християни відзначають Чистий четверЦе чи не один із небагатьох днів у році, коли у храмах можна побачити багато молоді.

– Чистий четвер – це той день, коли я можу звільнитися від чогось буденного і очиститися не чим-небудь, а найкращим засобом – вогнем,розповідає Дмитро, маленький послушник храму – послухати Євангеліє, та й узагалі в цей день просто хочеться бути на церковній службі.

Ми не може пояснити такий феномен, проте щиро радіємо такій зацікавленості молоді, – говорить 60-тирічна прихожанка храму Марія Андріївна.

На сьогодні спостерігається цікава тенденція: в містах основою приходу вже є сім’ї, які приходять з дітьми, сім’ї, в основному, молоді, або ж молодь, яка скоро стане сімейною. Все стає більш рівномірно за віковою та гендерною категоріями.

www.galid.com/

Автор: Примак Віталій