Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Міноборони: терористи планують до початку перемир’я захопити Дебальцеве і Маріуполь

АТО

Міноборони: терористи планують до початку перемир’я захопити Дебальцеве і Маріуполь

Терористи планують до 15 лютого захопити Дебальцеве та Маріуполь. Вони отримали відповідний наказ, стверджують у міноборони.

Про це повідомили “Інтерфакс-Україна”, посилаючись на заяву заступника міністра Петра Мехеда.

За інформацією Мехеда, терористи мають ціль підняти прапор ДНР над Дебальцевим та Маріуполем. Наразі міноборони очікує на загострення ситуації поблизу цих міст і готується до відбиття атак.

Крім цього, зі слів Мехеда, упродовж четверга було здійснено 4 вогневих сутички в зоні проведення АТО, а сьогодні в першу половину дня відбулося ще 3 сутички. До того ж, зафіксоване і значне збільшення присутності російських кадрових військ в районі проведення антитерористичної операції. Наразі у зоні бойових дій нараховується понад 10 тисяч російських військових.

Відомий факт, що Дебальцеве – один з найважливіших транспортних вузлів Донбасу. Наприклад, саме в Дебальцевому проходять усі електролінії залізниці, які об’єднують між собою Донецьк із Луганськом. Крім цього, через місто проходить і головний автошлях траса М04. Тому захоплення міста Дебальцеве має стратегічне значення для подальших ефективних постачань зброї та живої сили в зону АТО, а також швидких оперативних переміщень між обласними центрами.

Ще одна вагома причина захоплення Дебальцевого – торгівля вугіллям. Оскільки зараз вугілля з “ДНР/ЛНР”  вивозять автотранспортом, що невигідно, бойовики хочуть мати контроль над залізничною розв’язкою. В такому разі вони матимуть додаткові переваги, аби диктувати умови вуглепостачання із тих шахт, які зараз, наприклад, знаходяться під контролем ДТЕК Ріната Ахметова.

Сайт громадської журналістики

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top