Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Мер Рівного руками підлеглих викидає громадськість з процесу вибору управителів

  Західна Україна

  Мер Рівного руками підлеглих викидає громадськість з процесу вибору управителів для багатоквартирних будинків

  Слова чиновників з Рівненського міськвиконкому навіть публічно розходяться з діями. А міські комунальники обманюють прямо на прес-конференціях. Міське управління ЖКГ попри запевнення керівництва виносить на виконком проект рішення про організацію конкурсу з вибору управителів багатоквартирних будинків без громадського обговорення. 11 жовтня відповідне рішення мають ухвалити члени Рівненського міськвиконкому.

  Два тижні тому у Рівному проводили прес-конференцію з приводу вибору управителів для багатоквартирних будинків. Тоді експерт з питань ЖКГ Serhiy Pinchuk та представник ГО “Рада голів ОСББ” Роман Алексійчук наголосили – в комісії з відбору управителів мають буди представники громадських організацій.
  Заступник начальника управління ЖКГ Володимир Лапюк наголосив, що проект рішення виконкому (де немає громадськості) ще “сирий” і можна подавати пропозиції.

  2 Microsoft Word - 25128

  Як пише «ЧаРівне» громадськість наполягає на тому, щоб такі конкурси проводилися прозоро та відкрито. На сьогоднішній конференції, присвяченій цьому питанню, виникла дискусія між експертом у справах ЖКГ Сергієм Пінчуком та Володимиром Лапюком.

  За словами Сергія Пінчука, між учасниками конкурсу на рік буде розподілено більше сорока мільйонів. На його думку, буде велика спокуса розподілити гроші «між своїми». Він закликав міську владу бути чесною та прозорою у проведенні конкурсу.

  – Йдеться про єдине для багатьох нерухоме майно. Це надзвичайно важлива подія у місті. Важливим елементом при визначенні управителя буде те, як будуть ділитися будинки – це належить до виконавчого комітету. Це може проводитися на кожен будинок окремо і на все місто разом. Так, от поділ міста на лоти також має бути прозорим процесом. Я пропонував Сахнюку запустити можливість, щоб туди зайшли зацікавлені представники громадськості. Має бути визначено, що не менше третини має віддано громадськості, має визначено, які депутати туди входять і чому саме вони. Наступне питання – щоб УЖКГ провело публічне обговорення, в який спосіб визначатися з лотами, – говорить експерт.

  Пінчук помітив у початковому проекті рішення те, що не врахували ряд важливих речей – зокрема гаряче водопостачання та ліфти. Володимир Лапюк на це відповів, що проект не є зразковим та запропонував давати свої пропозиції. Припустив, що, можливо, сталася помилка.

  – Не треба було чекати телекамер, адже на сайті був опублікований цей проект рішення, – заявив Лапюк.

  Він додав, що як тільки Ярослав Сахнюк вийде на роботу з відпустки, то він розповість йому про цю розмову.

  3

  Тим часом начальник УЖКГ Ярослав Сахнюк з відпустки вийшов і подав проект без обговорення на розгляд виконкому 11 жовтня. Там питання “Про організатора конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку” значиться під №9.

  4

  «Антикорупційний моніторинг» закликає міського голову Рівного Володимира Хомка, секретаря Рівнеради Сергія Паладійчука та членів виконкому зняти відповідний проект рішення на доопрацювання. Всі хто підтримає проект в сучасній редакції – автоматично підтримують «дерибан» комунальної галузі.

  Нагадуємо, що  на минулому тижні «Антикорупційний моніторинг»  зловив управляючу компанію-шахрая. А міська влада і ЖКГ – бездіють.

  %d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83%d0%bd_%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b2%d1%96%d1%81

  Так, управляюча компанія «Єврокомунсервіс» від імені ЖКП «Західне» повідомляє мешканців цілого мікрорайону про те, що отримала в управління їхні будинки. Тим часом директор ЖКП «Західне» Микола Тарасюк будь-яку співпрацю з «Єврокомунсервіс» заперечує та називає власників компанії шахраями.

  ______

  Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Прозора «комуналка» – унеможливлення конфлікту інтересів при виборі компаній-управителів для багатоповерхівок Рівного», за підтримки ПРООН.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   29.03.2022
   08.03.2022
   21.09.2021
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   29.03.2021
   14.02.2021
   Вверх