Колона – Cайт громадської журналістики

Луцька міськрада визнала Росію агресором

Луцька міська рада

Міськрада Луцька визнала Російську Федерацію агресором, а “ДНР\ЛНР” – терористами. Відповідну заяву було ухвалено сьогодні на позачерговій сесії міськради.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, мер Луцька Микола Романюк зініціював звернення до ВР, ООН, ЄП, ПАРЄ, НАТО, ОБСЄ, ГУАМ та світових державних парламентів.

Романюк також запевнив, що будь-хто може зробити аналогічне по суті звернення. Для цього необов’язковим є рішення сесії якогось із органів влади.

Менше з тим, під час сесії деякі народні обранці міста Луцьк наголосили на тому, що звернення слід затверджувати, але при цьому не слід вдаватись до популізму.

А дехто з депутатів так і не зміг визначитися з тим, як вони ставляться до такого документу. Наприклад, Андрій Осіпов підтримав сам факт, проте тривалий час залишався незгоден із текстом. Зокрема, він назвав текст звернення “водичкою”.

Інші депутати мотивували колег не спекулювати на патріотичних почуттях. Депутат Анатолій Бірюков зазначив, що суть документу – в однозначності позиції громади міста. Тому, як стверджував Бірюков, депутати мали б проголосувати за нього одностайно.

Дехто з депутатів міськради хотів також засудити депутатів, що перемогли на мажоритарних округах на Волині, які не підтримали таке ж рішення у парламенті. Серед таких виявилися Юрій Вега та Павло Данильчук. Проте поіменне голосування за внесення цього пункту в загальне рішення провалилося. Разом з тим, поправку щодо засудження всіх депутатів парламенту, які не голосували за визнання Росії агресором, луцькі депутати підтримали.

Після суперечок за звернення проголосували усі 47 депутатів, які були присутні на засіданні.

Повний текст звернення буде опубліковано в “Луцькому замку” і на сайті міськради.

Exit mobile version