Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Кримські бібліотеки штрашують за літературу про Голодомор

Україна

Кримські бібліотеки штрашують за літературу про Голодомор

 

Керуючу Феодосійської Центральної бібліотеки призначили штраф в розмірі дві тисячі рублів за літератури про Голодомор.

Про що пише інформаційно-аналітичний центр “Сова”.

У грудні 2014 року міський суд Республіки Крим визнав директора Феодосійської Центральної бібліотечної структури винною за ст. 20.29 КоАП (масове зберігання з метою розповсюдження екстремістських матеріалів) і приговорив до матерьального стягнення в розмір 2000 рублів та конфіскації книг.
Порушення розгледіли в тому, що в Центральній міській бібліотеці ім. А. Гріна та Центральній дитячій бібліотеці Феодосії читачі мали вільний доступ до 12 екземплярів книг Василя Марочка “Геноцид українцiв Серiя:. Голодомори 1932-1933 Голодомор” (2007), які були включені до Федерального списку екстремістських матеріалів під № 1154 (у списку автор зазначений як “Морочко”).

За словами “прокуратури” Феодосії, “зміст книг має антиросійську спрямованість. В літературі присутні мовні засоби, що спонукають до розпалювання міжнаціональної ворожнечі за ознаками приналежності до певної соціальних станів. Вивчені мають в собі образливі висловлення, негативні характеристики щодо національних груп та оремих особистостей тако ж там присутні спонукання національного протесту та може стати рушійною силою яка призведе до зміни свідомості на селення та розвитку ультрарадикальних і націоналістичних ідей “.

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Рекомендації

Загрузка...
Вверх