Колона – Cайт громадської журналістики

Івано-Франківські чиновники звітують за кожну копійку

гроші гривні

Івано-Франківські чиновники будуть зобов’язані з 15 лютого звітуватися за всі витрати з обласного бюджету. Так вирішила облрада Івано-Франківщини, приймаючи бюджет на поточний рік.

Згідно із рішенням депутатів розпорядники бюджету Івано-Франківщини тепер щотижня будуть публікувати звіт про витрати онлайн, а також в газеті “Галичина” та інших ЗМІ.

Вражає деталізація звітів. За обласні “закупки” тепер будуть звітуватись, вказуючи вартість кожного товару чи послуги та їх кількість. Крім інформації про сам товар розпорядники грошового бюджету також змушені будуть вказувати інформацію про постачальників.

Також обласні обранці зобов’язали бюджетні установи детально та регулярно звітуватися за будівельні витрати на об’єктах соціально-культурного сектору області.

Очільник профільної комісії, яка відповідає за бюджетну та фінансову сферу області, Микола Палійчук заявляє, що такі зміни дозволять запобігти багатьом зловживанням в держзакупівлях. Він стверджує, що вільний доступ до інформації щодо закупівель бюджетних установ дозволить уникнути можливості завищення витрат із бюджету. Це означає, що будь-які підприємства, які продають свою продукцію та послуги за завищеною ціною, відразу ж ставатимуть загальновідомими, а робота чиновників, що проводять закупівлі та відповідають за рівний доступ до конкурсних торгів тощо, будуть під пильним наглядом громадськості.

Таким чином, Івано-Франківські чиновники будуть змушені обґрунтовувати витрати із обласного бюджету, якщо до них виникатимуть конкретні питання по окремим закупівлям. Подібні зловживання тепер зможе відслідкувати будь-який житель області.

Варто зазначити, що подібного нововведення до Івано-Франківської області ще ніде не вводили.

Exit mobile version