Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Четверо активістів у Рівному зупинили виїзд міліції на розгін київського майдану

У Рівному

Новини

Четверо активістів у Рівному зупинили виїзд міліції на розгін київського майдану

У Рівному вивозять міліцію на розгін Київського майдану. Вже очевидно, що буде третя спроба силового розгону київського Євромайдану. З усіх міст масово зганять правоохоронців у столицю для «забезпечення громадського порядку», а як свідчать факти – для побиття мирних демонстрантів.

Справжня детективна історія сталася цієї ночі. Активісти рівненського Євромайдану стежили за міліцією, а вона від них втікала. Правоохоронці переховувалися по всьому місту, «замітали» за собою сліди і навіть намагалися втекти на власних автівках. Тим часом хмільні «тітушки» хотіли спровокувати скандал.

Віталій Примак під час прес-конференції розповідає про нічні події

Все розпочалося з того, що близько дванадцятої ночі на телефон активіста Євромайдану Віталія Примака надійшло смс-повідомлення, що нібито рівненських правоохоронців масово відправляють на київський Євромайдан. Відразу сформувалася група із декількох студентів, депутатів обласної ради та журналістів, які виїхали до міськвідділку  міліції. Там вони помітили автобус, на якому очевидно мали везти до Києва правоохоронців.

Як міліціонери тікають від журналістів. ВІДЕО

– Близько дванадцятої ночі мені надійшла смс, що з Рівного має виїхати цілий автобус ППСників – це більше сорока чоловік для нібито охорони громадського порядку у Києві, – розповідає Віталій Примак. – Ми прийшли до МВС і побачили, що там знаходиться автобус. Ми поставили собі за мету не допустити їхнього виїзду у Київ, адже вони мають захищати нас тут.

Активісти розповідають, що вони розділилися на три частини по різних точках. Коли ППСники намагалися зайти в автобус, студенти стали вигукувати «Слава Україні!». Для того, аби уникнути спілкування із журналістами правоохоронці почали… втікати. Прослідкувати за деякими, все ж, вдалося.

Андрій Логащук – активіст рівненського Євромайдану

Тим часом, поки одна група бігала за ППСниками, інші – стояла біля міськвідділу міліції. Віталій Примак розповів, що до нього підійшло двоє п’яних чоловіків і почали його штовхати. Відповідну заяву активіст лишив у міліції.

Сьогодні зранку рівненські студенти вимагали пояснень від очільника області Василя Берташа, проте його не було на робочому місті. Тому вони направилися ще й і до очільника Рівненської міліції Василя Лазутка.

Зрозуміло, що декільком активістам не вдалося зупинити від’їзд правоохоронців до Києва і вже  тепер очевидно, що буде третя спроба силового розгону Київського Євромайдану. З усіх міст масово зганять правоохоронців у столицю для «забезпечення громадського порядку», а як свідчать факти – побиття мирних демонстрантів. Кажуть, що на Київ забирають навіть ДАІ. Сподіваємося наші правоохоронці відмовляться виконувати злочинні накази влади, а стануть на бік народу.

Нагадаємо, рівненський спецпідрозділу “Беркут” вже тиждень перебуває у місті Київ. “Хочу офіційно заявити частина рівненського спецпідрозділу відправлена на Київ. Що стосується кількості сказати цього вам не можу”, – повідомила начальник ЦГЗ обласної міліції Тамара Лисенко.

Інформацію дубльовано із сайту ВСЕ

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top